Test ističa

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#31 Příspěvek od Kremik »

Pozvi svokra ať si něco uřízne... :D

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#32 Příspěvek od kutilmil »

No kremiku to by mohlo zabrat. Len ja by som musel ist prec...... a az by som sa vratil tak by som bol bez elektriny.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#33 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , tohle mi dělá jeden spřažený krompach . A u přetížení , ne u zkratu . Zůstane natažený a jedna fáze nepřechází . No je to v podružném a hrozně natěsno , do předělávky se mi nechce . Dost jsem se nahledal , než jsem našel . To je tak když je na kraji řady jeden jednofáz a za ním trojfáz . A já vždy měřil zkraje .....

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#34 Příspěvek od kutilmil »

Nápad jak to otestovat?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#35 Příspěvek od Crifodo »

kutilmil píše:no takého kecálka jak si ty tu byl čert dlužen.
Ja nemám problém s mojou prípojkou, ale elektrikári sa proste rozhodli, že v danej lokalite povolujú len B. Mimochodom dom mám 100 metrov od trafostanice, napojený na vzdušné vedenie alfe odhadom 240/39. Technický problém tu nie je...
Hele kecálku, nevím jak to chodí v té vaší dědině a s převlékáním zaplombovaných jističů, ale je rozdíl co si vyprávítě někde v hospodě a nebo na fóru, kde diskutéři jsou sice anonymní ale majitel/správce webu má nějakou pozici vůči úřadům. Některé věci se do světa nevykřikujou, když už jsou.
Pro tebe není technický problém s Dčkem na AlFe 240, to chápu, ale distributor musí řešit ne jednoho tebe, ale všechny odběratele na trafu, říká se tomu soudobost zatížení. Zvlášť jestli má každý spotřebiče jako ty a převlékání jističů je tam obecní sport.
Jestli máš Orlík 7,5 kW bez odlehčovacího ventilu a soustruh 7,5 kW bez softstartu, tak na společný start myslím ti tu 25ku shodí i kdyby byla 3x převlečená.
Vůbec bych nic netestoval, protože pokud je podezření že nevypíná, tak vadný zaplombovaný jistič si stejně nemůžeš vyměnit sám. Teda v krajích co znám. Takže by to řešil distributor včetně testování.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

To crifodo - od kdy ? Zatím jsem to řešil tak , že jsem výměnu nahlásil na ČEZ , nahlásil důvod odplombování a zatím to vždy šlo . Ještě mne spíš udivilo , že zaplombování jim trvalo i týden . A to jsem měnil starého krompacha na Siemense .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#37 Příspěvek od Crifodo »

BOBOBO píše:od kdy ?
U ČEZu ve středních Čechách při nahlašování odplombování chce baba na centrále v Plzni jméno elektrikáře včetně jeho IČO, aspoň to tak bylo. Asi právě proto, aby jim neměnil kdekdo jističe s přemalovanou hodnotou. Ale možná poslední půlrok to je jinak.
https://www.egd.cz/zadost/zadost-o-odplombovani
https://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zak ... lektromeru

čili v případě "objasňování" pak někde něčí odpovědnost začíná a taky končí.
Pár dní sem nebo tam oproti tomu nehraje roli, za tu dobu jim nikdo Temelín nevycucne načerno.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#38 Příspěvek od BOBOBO »

No IČO jsem nedával , z čísla jsem volal svého . Stačilo to , tedy asi před 3mi lety . No v podmínkách je ičo od 80A .
adresu místa spotřeby
výrobní číslo elektroměru
důvod odplombování
datum odplombování a termín dokončení prací
jméno elektrikáře / název elektroinstalační firmy provádějící zásah
telefonní číslo elektrikáře nebo elektroinstalační firmy

Pokud je nutné odplombovat odběr s jištěním nad 3x80 A, budeme potřebovat také IČO elektrikáře nebo elektroinstalační firmy, která odplombování provede.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#39 Příspěvek od kutilmil »

Crifodo tlápe blbosti..... je to jak píše bobo. A istič je môj majetok.....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#40 Příspěvek od Crifodo »

Pokud chce jméno/název firmy a nechce IČO, tak by z logiky věci vyplývalo že si to někde v databázi zrovna online našla, protože jinak by to byl dobrej Kocourkov. Dědek má překlenutej elektroměr a zapojoval to Ihor Žitomyrskij z firmy Blescu Metelescu, teda říkal to, ale musel odjet domů dostal povolávák, tak si ho hledejte.
Nechce IČO pokud odplombování hlásí revizák a místo toho nahlásí číslo svého osvědčení, tam je to jasné a asi i rychlejší, protože databáze RT je určitě menší.
Ohledně 80A limitu nevím, ale když jsem řešil vadný pojistkový spodky v RS před měření, hezky si na to přijel ČEZ a opravil to pod napětím, aby nemusel vypínat příslušný vývod z trafačky. Hlavně si to nafotil před i po úkonu.
Stejně očekávám vzhledem k všeobecné digitalizaci a zálibě státních orgánů v ní, že je otázka doby, kdy budou přípustné jen evidované jističe s unikátním ID, technicky to asi nebude problém třeba přes QR nebo čárový.
Asi určitě to pak všechno bude dražší, jak jinak. Každé protiopatření nastartuje u orgánů nové opatření.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

Co já vím , tak narozdíl od tebe příštipkáře je crifodo myslím i revizák , tak se zklidni .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#42 Příspěvek od BOBOBO »

Njn. ale hlavní jistič měníš právě až za vyndanými pojistkami , takže se nic navypíná .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#43 Příspěvek od kutilmil »

Crifodo moze byt co chce. Nahlasim otplombovanie, urobim co chcem ( trebars aj prekleniem elektromer) a ked pride plombovac na spätne zaplombovanie tak to je ta osoba ktora to odobri, orazi a skontroluje ci to je ok. Ten kto to plombuje musi mat oprabnenie na montaž určeneho meradla......

Ps: ak by som aj nahlasoval ico, velkost vtaka a pidobne veci, tsk aj tak by to bolo nekontrolovatelne. Nahlasit by som mohol cokolvek....

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#44 Příspěvek od scorpions-cz »

Asi před rokem jsem odplombovával několik stoupačkovejch rozvaděčů v paneláku ( potřeboval jsem natahat nový dráty ke zvonkům, teda instalovali jsme videozvonky) a žádný IČO jsem nenahlašoval. Pouze místo, moje jméno a důvod a čas dokončení prací. Za týden jsem to šel zkontrolovat a bylo zaplombováno.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#45 Příspěvek od Crifodo »

scorpion: po pravdě, taky jsem si vzpomněl na situaci, kdy zákazník nahlašoval odplombování a řekl jen jméno elektrikáře který stál vedle. Lokalitu už si nepamatuju. Nakonec je fakt, v případě "následné kontroly" odpovědnost stejně skončí na majiteli, který je podle Připojovacích podmínek "povinen udržovat OM blabla"
K testování jističů a měření vypínací charakteristiky existuje "generátor proudové zátěže", ale nevím kdo jiný by to používal než distributor
http://www.tectra.cz/mereni-odporu-vodi ... -a-jisticu

Odpovědět

Zpět na „Poradna“