Cena elektřiny

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#31 Příspěvek od BOBOBO »

Za mé určitě neeeee . :lol:

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#32 Příspěvek od HF_Tech »

Nemáte někdo zkušenost, zda platí nový energetický zákon i pro starší smlouvy? Bába podepsala smlouvu energosmějdům na pět let. Těch 36 měsíců uběhlo letos v srpnu. Teď by to mohlo jít vypovědět jako smlouva na dobu neurčitou za 3 měsíce po doručení výpovědi.

§ 11d (platí od 1.10.2022)

Uzavře-li spotřebitel smlouvu o dodávce elektřiny nebo plynu nebo smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny nebo plynu na dobu určitou a přesahuje-li doba dodávky elektřiny nebo plynu včetně případného prodloužení smlouvy 36 měsíců, považuje se smlouva po uplynutí této doby za smlouvu uzavřenou na dobu neurčitou.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od petula »

Behemot píše: tak když jseš blbej, samý výhody, jistě… https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahra ... ranici_nef

socanský peklo s největším zdaněním na světě, polovina obyvatel agresivní negři a čmoudi, co na potkání vraždí a mrzačí lidi, stovky tisíc bílejch pravidelně utíkají pryč, tam by chce byt každej přece :lol:
Behemote, připadáte mi jak propaganda v ČSSR v roce 1975, kde takto vykreslovali Západ a podle tehdejších československých demagogů žili v USA samí černoši a všude ve světě jen narkmani a vrahové. :D
Víte co, Behemote, přijeďte se sem k nám na Côte d'Azure podívat. Uvidíte, že to je jinak, než Vám líčí Vaše bulvární TV. Ono totiž je to takhle, kdyby Vám Vaše bulvární TV ukázala skutečnou situaci, jak to tu je každý den, spusta lidí v Česku by se začala ptát "A proč u nás v Česku to tak nemůže být?" A takové otázky čeští politici nemají rádi. Co třeba, proč je české školství zamrzlé jak z 60-tých let minulého století a produkuje zaostalé studenty? Proč jsou jakékoliv podpory, komukoliv, třeba živnostníkům, v ČR tak chabé? Proč český stát stále i po 30 letech jen hází klacky pod nohy lidem, kteří chtějí podnikat? Proč je ČR spolu s Řeckem nejzkorupovanějšími zeměmi EU? Proč v ČR má dokazovací povinnost občan, zatímco ve Francii má dokazovací povinnost úředník? A takových potázek lze položit desítky, možná několik stovek. Přitom Francie je oproti Spojenému království dost byrokratická země. Kdž lidem v Česku říkám, jak co funguje v Anglii, tak mi prostě nevěří. Uvěří, až když si v Anglii založí firmu. Pak žasnou...
Včera mi přišel balík součástek.. V úterý odpoledne jej poslali z Texasu v USA. Ve středu ráno odletěl z USA do Paříže a ve čtvrtek ráno už mi přijel místní pošťák na byciklu a s úsměvem, opravdu s úsměvem mi dával balíček, který celníci na pařížském letišti celně odbavili. A to jsem 780 km od Paříže...
Tak se milý Behemote zamyslete, proč v Česku nelze to co ve Francii lze a než zase budete papouškovat nesmysly z české bulvární televizky, udělejte si výlet a ověřte si, zda ta skvělá vaše televizka náhodou nedělá z českých ovčánků blbečky....
A propó, daně ve Franci nejsou nejnižší, ale jsou nižší než v ČR. :D
ČR je totiž země s extrémně vysokou mírou zdanění. Proto se do ní žádní investoři nehrnou, ledaže jim česká vláda dá štědrou pobídku v podobě odpuštění daní. A když pobídku zruší, investor se zbalí a mizí pryč.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od petula »

Pikofarad píše:
petula píše: V zimě se tam netopí ... samé výhody :D
To jsi vedle,v zimě se topí,mám na jihu F švagrovou,mají podlahovku a topí.Ale v létě sklízí fíky a citrony
Když musí mít v zimě v bytě léto a třeba má kamenný dům, těch je tu dost.... Ale zase v létě je v kamenném domě celkem chládek. To také není k zahození. Já tu mám nyní 20°C a netopím.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

petula píše: Já tu mám nyní 20°C a netopím.
Kde? V Čelkovicích nebo Brandýse ned Labem? :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Hubert_79 »

Ve Staré Boleslavi :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

Koukám podle času a textu jsem ji už asi měl pěknou. :oops: Pár slov a dvě chyby.
A ty si ze mě hned na Novej rok nedělej šoufky, dyť je to stejný. :D
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#38 Příspěvek od Crifodo »

Ohledně odečtu:
přišel mi mail od zmetků z ČEZu, nevzpomínám si že bych jim dával svou adresu, ale to je v tomhle fízlstánu už asi normální.
text cca:
V rámci zjednodušování a digitalizace přistupujeme ke stanovení vaší spotřeby elektřiny k ročnímu vyúčtování na základě samoodečtu, a proto bychom vás rádi požádali o nahlášení stavu vašeho elektroměru.
Tři online možnosti, pokud nahlásím jiným způsobem, upozorňují že jiné nahlášení nezaručí fakturaci podle spotřeby a bude použit "výpočet" podle minulých období. Znamená to, že tato státokurevská mafie navzdory historicky nejvyššímu loňskému zisku teď špendýruje na mzdě pro "fyzické odečítatele" a přesouvá odečet na klienta?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#39 Příspěvek od termit256 »

Protoze se ceny zvedaj k 31.12 a oni celkem logicky nemaj tolik zamestnancu aby vsechny k tomuto datu obesli, zadaji lidi aby nahlasili stav elektromeru aby mohli lonsky rok uctovat podle starych cen, letosni podle novych. (predpokladam ze nemas zuctovani zaloh k 31.12.)

Vetsinou to ale vychazi v neprospech zakaznika - proto o to taky lidi zadaj (muzes si to jednoduse zkontrolovat). Takze pokud to lip vychazi pro tebe, tak jim tam ty stavy nahlas, nebo jim nahlas takove aby vychazelo. Ale pokud se jim nebude neco pozdavat, mohou poslat pikolika na kontrolu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#40 Příspěvek od Crifodo »

Už jsem si to našel
Jenže letos mají samoodečty jiný důvod než nebývalou pandemii nebo historicky největší krach velkého dodavatele energií. ČEZ totiž nemá dost lidí, protože jeho technici řeší připojování obnovitelných zdrojů a na fyzické obíhání měřáků jim tak nezbývá čas.
Jestli bychom jejich náklady na zaměstnance neměli nějakou sbírkou podepřít, chudáčky.
Ani jsem nevěděl, že ta bába co u nás chodila shodou náhod vždycky ke konci roku odečítat, je současně technik na připojování solárů.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#41 Příspěvek od termit256 »

Tak kdyz maji pocet lidi co to delaji takovy, aby tak akorat stihali obejit vsechny zakazniky v prubehu celeho roku, celkem chapu ze to nestihnou udelat u vsech k jednomu datu. Nejspis by nebyl problem nabrat a vyskolit spoustu brigosu na takovy jednorazovy odecet, ale hadej kdo by to cele nakonec musel zaplatit... A to by se ti libilo mnohem min, nez zadost o samoodecet :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#42 Příspěvek od Crifodo »

termit256 píše: hadej kdo by to cele nakonec musel zaplatit
Akcionáři ze svých mimořádných zisků? :lol:
Tak ať aspoň neplácají, že odečítači co chodí brejlit na displeje elektroměrů jsou zároveň "technici" co připojujou OZE.
V dotyčném pramenu se současně ptají jiných distributorů než ČEZ, ti odečty stíhají podle jejich odpovědí.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#43 Příspěvek od milosak »

Mám dotaz na klioše ČEZU jestli už mají nový ceník, já mám v sazbě D45d
cenu z minulého roku 3 574,34 Kč / MWh bez poplatků za distribuci a OZE
Naposledy upravil(a) milosak dne 02 led 2023, 23:15, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#44 Příspěvek od termit256 »

Crifodo píše:
termit256 píše: hadej kdo by to cele nakonec musel zaplatit
Akcionáři ze svých mimořádných zisků? :lol:
Odecty ma na starost distributor elektriny, ne vyrobce. Ten zadne mimoradne zisky nema.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#45 Příspěvek od doktor365 »

milosak píše:Mám dotaz na klioše ČEZU jestli už mají nový ceník, já mám v sazbě D45d
cenu z minulého roku 3 574,34 Kč / kWh bez poplatků za distribuci a OZE
Koukal jsem ke tchýni do samoobsluhy a tam je v ceníku u všech tarifů 6050 za MWh. Ceník je psaný od 1.1.2023

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“