Opět nové svinstvo v online bankovnictví - COMGATE

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#31 Příspěvek od Michal22 »

Mám ČSOB, a ač ji nevidím v seznamu bank od eva.cz, tak si myslím, že jsem loni sekačku na trávu platil přes jejich platební bránu.
A dřív jsem od nich taky nakupoval.
Ale ta směrnice PSD2 je prostě zajímavá (viz Wiki).
Přílohy
PSD2.jpg
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#32 Příspěvek od Valdano »

Evropská směrnice PSD2 měla být implementována do září 2019, ale jak je vidět tak se některá ustanovení začínají naplňovat se zpožděním až nyní a zdaleka ne všechny brány to splňují. Prostě některá ustanovení ze zmíněné směrnice u řady platebních bran v rámci EU nebyla a u některých ještě stále není naplněna. To, že se situace postupem časem mění a jednotlivé platební brány se postupně této směrnici přizpůsobují je logické. Takový je prostě reálný život. Nic není ideální a podobná zpoždění nejsou v rámci EU ničím překvapivým.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#33 Příspěvek od Hill »

Je to tak. S obchodním domem Eva v Mělníce mám dobré zkušenosti, několikrát jsem tam nakupoval, ale přímo v obchodě, e-šopy využívám zřídka. Obchodníci to jsou a skutečně nemusí mít ani tušení, jestli je smluvní platební brána stále ještě bezpečná, nebo ji někdo hacknul. Tak je dobře, že už o tom vědí. Proto se platbám kartou na netu vyhýbám (některé portály skutečně mají požadavky, jaké nehodlám akceptovat), kartou jsem vlastně zatím platil jen v e-šopu Asfinag rakouskou dálniční známku. Jinak platím převodem nebo dobírkou. A nějaké zpoždění nepozoruji, v některých obchodech nakupuji opakovaně a moje jméno, telefon i mail mají v evidenci, takže mi zásilku připraví dřív, než se jim platba objeví. Jestli mi zboží pošlou až druhý den, to mi nevadí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

Přes internet z eshopů si objednávám na dobírku. Těch pár korun za ni mi nevadí, ale jistota, že dostanu zboží až ho opravdu zaplatím, tak je výhodnější než to, že jsem už zaplatil a budu celý týden čekat, kdy mi to někdo doručí s tím, že to někde nechá hozené za plotem nebo u někoho, protože za to nemusí nic vybírat.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#35 Příspěvek od Eleman »

Když už platba předem (převod z účtu, nebo online kartou), tak jedině u prověřených spolehlivých eshopů a doručit do výdejního místa - balíkovna, zásilkovna, PPL parcel shop a pod.
Optimální pro platby online je zřídit si pro tento účel samostatný účet a k němu platební kartu. Na účtu nechat vždy jen pár drobných a případně vždy povolit/zakázat platby na internetu před a po nákupu ale to je otrava pořád lézt do IB.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já budu doufat, že nám termit přes noc zchládnul a bude trošku objektivní.

Informovat o tom, co zadáním platby schvaluju je naprosto správné, prasečina je v tom, že to ta "společnost", co se chová jako platební brána vůbec požaduje.

Pokud by to tak mělo pokračovat, už moc možností bezpečné platby neexistuje.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Ta "spolocnost" kevin sa snazi ojebat banky o poplatky za platbu kartou.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mělo by to logiku, ale tady šlo o jednorázovou platbu na účet Comgate, nikoliv platební kartu. Přesto požadovali ten nesmysl, který bych patrně potvrdil platbou.

Já tu platební bránu znám, ale nikdy tam nic podobnýho nebylo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Ved o tom to prave je - namiesto platby kartou platit priamo z uctu na ucet. To je spravidla zadarmo (resp. v cene uctu) pre odosielatela aj prijimatela. Aby si nemusel zadavat prikaz rucne, tak to ten kevin akoze sprostredkuje, "len" mu musis udelit povolenie. A obchodnik mu za to zaplati (asi menej ako pri platbe kartou, inak by tuto sracku nikto nepouzival). Ako bonus sa to povolenie da zneuzit.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jako bonus jim pošlu bodlo do zadnice a vrátím se ke klasickému bankovnímu převodu, nikoliv tomu "zprostředkovanému".

Ale bych se přiznal, já netušil, že jednorázovou platbou přes bankovnictví můžu odsouhlasit, že prodávám barák, psa a sousedovic dcerku za 1Kč.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#41 Příspěvek od kejki »

Dneska jsem přes comgate platil, skočil kevin a přečetl jsem si, že další platby budu ověřeny mým heslem. Takže jsem pokračoval dál. Souhlas by se měl nechat odvolat v bankovnictví mojí banky, ale ještě tam není, to zkusím možná zítra.
A skočil účet občana, žádný výběr, tak nevím, nač je jim přístup ke všem účtům a kartám ve všech měnách.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#42 Příspěvek od Hill »

Jestli jsi objednával z e-šopu Eva.cz, tak sis mohl objednat, zajet tam a zaplatit při převzetí přímo v obchodě, těch 20 km snad není tak moc.
Zdaleka ne všichni máme nějaký vhodný obchod tak blízko.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak jsem ten eshop patrně vykoupil, dorazil balík vážící přes 18kg. :D

Přitom já nekupoval cihly, jen běžnou chemii a věci do kuchyně, něco na jarní zahradničení a něco do dílny. Kdybych tu chemii kupoval na mém oblíbeném Rohlíku, dám za to dvojnásobek.

Co mě překvapilo je sprej WD-40, já čekal za 135Kč nějaký pidibalení a ona je to plechovka 450ml. Aspoň to chvilku vydrží.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Habesan »

ZdenekHQ píše:Já budu doufat, že nám termit přes noc zchládnul a bude trošku objektivní.
Už nepřijde ???

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#45 Příspěvek od Kremik »

Co bys udělal Ty, kdybys dostal BAN prostě jen tak, za nic?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“