Je tøeba se rychle pøedzásobit!

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#31 Příspěvek od Crifodo »

cyberspy píše:mimochodom je to pravda, robim v OSRAM-e a vyroba obyčajných žiaroviek končí ... cca do konca roka sa maju prestat vyrábat :twisted:
Nejen Osram končí

http://www.novinky.cz/clanek/151913-jed ... konci.html
http://www.novinky.cz/clanek/151938-pot ... celan.html
http://www.novinky.cz/clanek/151921-skl ... steni.html

Nějak se ten naplánovaný blahobyt, jak o něm básnil Velký Ekonom a chrochtal Brumla na balkóně na Václaváku, nekoná :roll:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od mtajovsky »

:cry: Dotaz :Kdy už bude lépe? Odpověď: Lépe už bylo. :(

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od stepa »

No ja bych to rekl jinak. Bud rad tak jak je...bude hur :?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takže ve sklepě vedle brambor bude ještě balík žárovek...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#35 Příspěvek od Crifodo »

doporučil bych p.t. diskutérům přečíst si Bídné roky od Faldbakkena, pak zjistí, že ani ty žárovky není potřeba hromadit.
http://www.scifik.cz/sfbaze/p/fk_bidne.htm

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#36 Příspěvek od Sendyx »

Ne.er mne, tu knihu už druhý rok sháním po kamarádech, knihovnách a antikvariátech :-(. Na Aukro byla v SK vydání, ale uteklo mi to.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#37 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše:Ne.er mne, tu knihu už druhý rok sháním po kamarádech, knihovnách a antikvariátech :-(. Na Aukro byla v SK vydání, ale uteklo mi to.
Buď rád, je to na těžkou depku. Před 20++ lety bych netušil, že to děsné scifi se bude v 90-00 letech tolik blížit pravdě, co se týče policie, EU, zbraní, žrádla atd.
Dneska je tam utopický akorát ten závěr, který končí nereálně optimisticky :( :(

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#38 Příspěvek od Sendyx »

Známí tvrdili, že to až tak zlý není, my co jsme četli Orwella a Bradburyho to prý přežijem :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#39 Příspěvek od Crifodo »

Nějaké % to vždycky přežije :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#40 Příspěvek od Sendyx »

Lidi prý ještě nerecyklujeme tak důsledně :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#41 Příspěvek od Crifodo »

první půlku shody, co se týče inspirace nové doby se scifi, zajišťuje Faldbakken, druhou půlku Tewisův Zpěv drozda. Dohromady to ti pánové vychmátli přesně. Orwella jsem nikdy pořádně nečetl, tak ani nevím do jaké míry předpověděl třeba současný americký státo-banko-komunismus :(

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#42 Příspěvek od konosuke »

r.2012 ? tak toho se (možná) nedožiju a na cintorínu pozůstalí svítí odjakživa parafinovýma svíčkama...ty snad nezakážou, có ? jinak pole působnosti pro obchodníky - pašeráky z rozvojových zemí mimo EÚ : budou se šmelit...klasické žárovky !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Ne.er mne, tu knihu už druhý rok sháním po kamarádech, knihovnách a antikvariátech :-(. Na Aukro byla v SK vydání, ale uteklo mi to.
:lol: jako sorry, ale asi blbe hledas. Pred 2ma tydny byla na aukru za 69,- a neprodala se. Zkus napsat prodavajicimu :wink:
http://www.aukro.cz/item446577664_k_fal ... _roky.html
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#44 Příspěvek od dolac »

Lukaš Jelínek robí zbytočnú paniku. Žiarovky boli aj budú. Nové nariadenie EU sa bude týkať iba právnických osôb. Pre domácnosti nebudú zakázané, teda sa budú môcť používať. Pokým si za elektriku platím sám, nikto ma nemôže nútiť aby som šetril. Ak sa však úsporky budú vyrábať ešte masovejšie, budú asi lacnejšie, a mnohí z nás ich budú radi sami používať.
Podľa najnovších informácii však Austrália naozaj tento rok končí s výrobou žiaroviek. Uvidíme, ako to tam dopadne a možno sa EU poučí a prehodnotí ešte svoj postoj k tomuto problému.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#45 Příspěvek od Crifodo »

K tomu "předzásobení": někdy asi v roce 1986 jsem našel v popelnici krabici se žárovkama 120V (ulice se "už" přepojovala na 220V). Byly tam i dvě žárovky prastarého typu, porcelánová patice E14 s mosazí navrchu, ručně foukané poněkud křivé baňky vytažené do špičky a vlákno archaického typu bez spirálky, jen hladký vodič. Zapojil jsem je obě sériově do dvou nástěnných lamp a svítí (občas) do dnes.
Přílohy
Edison.JPG
(33.11 KiB) Staženo 46 x

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“