Ochrana repro proti ss napětí

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#31 Příspěvek od Andrea »

patt_01 píše:Tak já zkusim udělam tu ochranu jak psal BOBOBO, věděl jsem o ní, chtěl jsem si postavit ten zesilovač ke kterýmu je ta ochrana uváděná, ale mam doma 3 moduly AUJ637, předělal jsem dva na normální konec a chtěl si tam udělat ochranu, kdyby náhodou..... No a našel jsem tuhle mnohem jednodušší ochranu, prý spolehlivě fungující, tak jsem jí popstavil....
Tak za pět dní se tu ozvu jak jsem pochodil s tou ochranou od BOBOBO, protože v eaglu mi to moc nejde a než udělam tišťák, to mam tak na 2-3dny.
Kdyby sis chtěl s tím stávajícím zapojením ještě trochu hrát, tak zkus otočit můstek a ty kondíky C31,C32. Odpor R54 odpoj z báze toho trandíku a připoj na bázi druhého NPN trandíku, emitor mu zapoj na zem a kolektor do společného uzlu odporů R52, R53, R55. R52 a R53 vrať ty původní hodnoty. Je to jen nápad, nezaručuju, že to bude fungovat, ale není to zas taková složitá úprava a možná ušetří těch pár dní :wink:

Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od patt_01 »

Něco takového mě včera taky napadlo. No mužu to zkusit, sice sem ted začal dělat schéma do eaglu, alu zkusit to můžu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

patt_01 píše:Něco takového mě včera taky napadlo. No mužu to zkusit, sice sem ted začal dělat schéma do eaglu, alu zkusit to můžu.
Zkus to, třeba to bude fungovat a aspoň si pořádně zabastlíš a něco se možná i naučíš :wink:

Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od patt_01 »

Andrea píše:
patt_01 píše:Něco takového mě včera taky napadlo. No mužu to zkusit, sice sem ted začal dělat schéma do eaglu, alu zkusit to můžu.
Zkus to, třeba to bude fungovat a aspoň si pořádně zabastlíš a něco se možná i naučíš :wink:
Nakreslil sem si tak schéma a podle mě to musí fungovat. Podle mě to bude vypínat zhruba od nějakých 2,1V, možná malinko víc, 1,4V se ztratí na gretzu a 0,7V potřebuje tranzistor aby se otevřel, když se otevře, přizemní bázi T2 a ten se zavře a tudíž vypne relátko. Hned to zkusim jen co si uklidim bastlírnu, je tam děsnej bordel :)

Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od patt_01 »

Tak to FUNGUJE! reaguje to už od asi 1,7V, po připojení stejnosměrného napětí na svorky asi po vteřině (než se nabijou kondenzátory C31 a C32) vypne relátko. Po odpojení ss napětí asi po 12 vteřinách relátko zas zapne, je to tim že kondenzátory C31 a C32 zůstávají nabité, ale to zas tak nevadí, ono by se k těm kondenzátorům daly dát vybíjecí odpory, ale to je zbytečný.
Jinak ti Andreo moc děkuji za rady a za trpělivost se mnou...

Uživatelský avatar
nemitom1
Příspěvky: 75
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od nemitom1 »

patt_01 píše:Tak to FUNGUJE! reaguje to už od asi 1,7V, po připojení stejnosměrného napětí na svorky asi po vteřině (než se nabijou kondenzátory C31 a C32) vypne relátko. Po odpojení ss napětí asi po 12 vteřinách relátko zas zapne, je to tim že kondenzátory C31 a C32 zůstávají nabité, ale to zas tak nevadí, ono by se k těm kondenzátorům daly dát vybíjecí odpory, ale to je zbytečný.
Jinak ti Andreo moc děkuji za rady a za trpělivost se mnou...
nemohl by si sem dat to upraveny schema??

Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od patt_01 »

Tady je to schéma.

-> Andrea / mluvil jsem se Sinclairem a řikal že je chyba ve schématu, R52 nemá bejt 1k9, ale 3k9, takže to prej mohlo fungovat bez toho přidanýho trandu, ale já vim že jsem tam měl hodnotu 3k6 a potom 6k3 a stejně to spínalo až při nějakých 12V....
Přílohy
img_2971.jpg
(124.49 KiB) Staženo 164 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#38 Příspěvek od Andrea »

patt_01 píše:Tady je to schéma.

-> Andrea / mluvil jsem se Sinclairem a řikal že je chyba ve schématu, R52 nemá bejt 1k9, ale 3k9, takže to prej mohlo fungovat bez toho přidanýho trandu, ale já vim že jsem tam měl hodnotu 3k6 a potom 6k3 a stejně to spínalo až při nějakých 12V....
No ale když velkej expert řekne, že stačí vyměnit odpůrek, tak musí stačit vyměnit odpůrek. :roll:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#39 Příspěvek od Atlan »

Andreo andreo drazdis hada bosou nohou :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“