Vadná CD

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

CD-R verbatim jakž-takž v poho ale dvd jsou někdy potíž, hlavně nepoužívat +R, vypalovačka LG H55L je nechce brát a pálení již párkrát havarovalo. jiná vypalovačka - NEC ND3520A (co mám doma) zas nebere značku imation dvd+R (16x) ani maxell dvd-R (16x) , nevím proč. na LG se vypálí O.K. a jedou. dost se osvědčily CD-R memorex (52x), velmi levné, z tržnice
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#32 Příspěvek od bu2520 »

mám vypozorováno, že to je častěji problém vypalovaček než médií . Některé jsou vybíravé . Nejlepší se mi osvědčili Liteonky , měl jsem 2 LG obě po půl roce ničila média tak že jsem jic třeba 8 z deseti musel zahodit. Sony ta si vybíralala hned od začátku, Nec taky . Jediné Liteonky jsem měnil jen kvůli morálnímu zastarání a chybovost minimální, navíc některá autorádia jsou mlsná např Becker a pálená mi vzali právě jen z liteon.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od zdenoeddie »

Ja som mal na zaciatku ako som uz pisal Teac 52x a ta napalila na vsetko, a bez problemu. Tak asi pred 3-4 rokmi som kupil DVD NEC a ta takisto bez problemov, pokial sa nejedna o nejake zlte smejdy. Teraz mam naviac este LG, a zatial bez problemov.

K tym Memorexom, ano su dobre, ale len do casu, potom zacnu praskat od stredu :(

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od otakarv »

stepa píše:... Upravovat...co to ma byt?
Tím jsem myslel"vertifikace po napálení".Je to cizí slovo,ale už jsem si to našel.
otakarv napsal(a):
Já byl do teďka přesvědčen,že tato média,když se napálí,jsou už napořád.

A tohle ti nakukal kdo?
Vím,že CD,DVD se nemají dávat na místa,kde svítí slunce,nebo jsou agresivní látky.Ale myslel jsem prostě,že se záznam na nich nemění,jako to bylo u magnetofonových pásků.Když ležely dlouho na jednom místě,působením magnetizmu se ničil záznam. :oops:
Něco jsem si na netě vygooglil:
http://forum.fotografovani.cz/read.php?42,2503048

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#35 Příspěvek od konosuke »

zdenoeddie píše:Ja som mal na zaciatku ako som uz pisal Teac 52x a ta napalila na vsetko, a bez problemu. Tak asi pred 3-4 rokmi som kupil DVD NEC a ta takisto bez problemov, pokial sa nejedna o nejake zlte smejdy. Teraz mam naviac este LG, a zatial bez problemov.

K tym Memorexom, ano su dobre, ale len do casu, potom zacnu praskat od stredu :(
o značce imation se zas traduje že se po čase drolí okraje disku, nevím, nesetkal jsem se. bude to spíš nesprávným a nešetrným zacházením nebo skladováním. nejstarší CD-R výpalky mám z r.2001 (traxdata, benq, samsung - co přišlo pod ruku) a hrají zatím všechny
Naposledy upravil(a) konosuke dne 11 bře 2009, 12:35, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#36 Příspěvek od caven »

tak jsem to CD zkusil u kámoše do mechaniky Teac a ta je vzala, ale je zajímavé že mám úplně tu samou mechaniku co on a mě to doma nevezme a ani mi to nevezme na notebooku, i když vypaluju taky njenom na verbatimky , na DVD vypaluji na DVD+ rychlostí 6x...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím jak nyní , ale tenkrát u mne + propadla . Výrazně více nešlo .

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od stepa »

otakarv píše:Ale myslel jsem prostě,že se záznam na nich nemění,jako to bylo u magnetofonových pásků.Když ležely dlouho na jednom místě,působením magnetizmu se ničil záznam. :oops:
Podle toho jak se na to podivas...jednicky a nuly se ti z toho neztrati. Jde o to, ze starne a meni se latka, do ktere ty jednicky a nuly vypalujes. Takze o data prijit klidne muzes.
konosuke píše:o značce imation se zas traduje že se po čase drolí okraje disku, nevím, nesetkal jsem se. bude to spíš nesprávným a nešetrným zacházením nebo skladováním. nejstarší CD-R výpalky mám z r.2001 (traxdata, benq, samsung - co přišlo pod ruku) a hrají zatím všechny
Timhle drive trpely Multidisky(ani nevim, jestli jeste media vyrabeji), je to peknych par let dozadu.
BOBOBO píše:Nevím jak nyní , ale tenkrát u mne + propadla . Výrazně více nešlo .
Ja palim jedine na pluska a zatim jsou citelne vsechny.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#39 Příspěvek od Robosand »

Carel píše:To koukám 8O Zatím ani jednu Verbatinku CD,DVDčkovou jsem neměl vadnou.Zato TESCO CD-R každá třetí K.O. :!:
Presne tak akurát s poznámkou, každá tretia O.K.
Robo...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#40 Příspěvek od konosuke »

Robosand píše:
Carel píše:To koukám 8O Zatím ani jednu Verbatinku CD,DVDčkovou jsem neměl vadnou.Zato TESCO CD-R každá třetí K.O. :!:
Presne tak akurát s poznámkou, každá tretia O.K.
to je fakt dobré...
polovina poslanců jsou blbci...
oprava:
polovina poslanců nejsou blbci !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#41 Příspěvek od Carel »

Robosante,omlouvám se ti.Už to víckrát neudělám,abych používal K.O. :oops: Oprava:Každá třetí byla k nepoužívání,vadná,poškozená,nešlo na ní vypalovat atd. :?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od stepa »

Panove, asi vam nedoslo, ze Robosand rikal pouze to, ze on mel 2/3 vypalenych v haji, misto 1/3 u Carla :lol:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

caven píše:tak jsem to CD zkusil u kámoše do mechaniky Teac a ta je vzala, ale je zajímavé že mám úplnì tu samou mechaniku co on a mì to doma nevezme
Mas tam najnovsi firmware?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#44 Příspěvek od keemo »

Sestra si kupila paklik-10 kusov myslim verbatim DVD-R,vcera som sa u nej stavil...sla na jendno palit,a mechanika ho nevidela....skusal som to este raz a nic.dal som druhe medium a chytila sa na to.Je to moja stara HL-DT-ST DVD RAM GSA H-10N..nikdy s nou ale problemy neboli,mozno aj pre to ze na verbatim som nikdy nepalil,nakolko veza mi cd tejto znacky odmieta...dvd som nikdy nekupoval.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#45 Příspěvek od BOBOBO »

Jak tu psal někdo výše , naschvál jsem v Tescu koukal do regálu . Výroba China , Taiwan , Hong Kong , Indie .........

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“