Zinkalové gramotalíře Tesla - oprava ?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#31 Příspěvek od PLV »

Pole, přesně tak. Po zapnutí se součástky zahřívají a tím se mění frekvence. Jestli na to má vliv jen zahřívání tranzistorů nebo i jiných součástek jsem nezkoumal. Já jsem ten pohon nevyvíjel. :D
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od jef111 »

No tak třeba já jsem měl NZC431 (HC43) který měl litý zinkalový talíř na zinkalovém subtalíři. A mám NC452 který má to samé. Použití synchronního motorku je sice perfektní nápad, ale to by ten generátor s 555 musel být stabilní. Ona ta 555 je pěkná potvora a i s hodně kvalitním časovacím kondíkem ujíždí docela dost. Taky ten motor má docela silné magnetické pole okolo a indukuje se mi to trochu v přenosce na konci desky (blíž motorku). Permalloy okolo sice pomohl, ale ne na 100%.
Kdyby měl někdo ten zinkalový talíř (případně subtalíř) na prodej, měl bych zájem, kamarád má MC400 s ohnutým talířem a ten subtalířek už taky není nic extra, ale použitelný zatím je.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#33 Příspěvek od EKKAR »

Jefe, 555 stabilní je, teplota ale ovlivňuje ten časovací kond... Musíš použít co nejstabilnější kondík - pak se vejdeš do 1% pásma tolerance.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Oldradio »

Tady když se objeví nějaký gramec v kontejneru, tak z něj socky berou talíř do sběru. To by mě zajímalo, co jim za ten zinkal dají? :lol:

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Puda »

spadlej talíř jsem vyřešil u svý MC600Q ve sběrném dvoře, kde jsem našel talíř o 2 mm vyšší nicméně úplně rovnej se stejnym průměrem i se stejnou dírou na trn -z německý věže ITT -byl tam gumičkofon.
Kónus jsem tam za velmi dlouhého laborování vytvořil kulatým jehlovým pilníkem a ten obří magnet jsem přišrouboval stejně jako byl v původním talíři na 3 zahloubený M3
okem je házivost partná rozhodně míň, než původní házivost nespadlýho talíře -ty odlitky měli třeba tu hranu toho úkosu na obvodu už odlitou prachmizermě, a když jsem viděl jak byl ten původní talíř odspoda odvrtanej tak jsem ho za úplně jinej vyměnil s klidným svědomím. trochu maturita byla správná výška toho magnetu
ale podařilo se a gramo drží otáčky a LEDka nebliká -toho se mi u původního talíře vůbec nepovedlo dosáhnout
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#36 Příspěvek od PLV »

Hodně je toho o problémech s gramofony na foru www.hifi.slovanet.sk
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#37 Příspěvek od PLV »

Jsem tu adresu napsal blbě. Tak je to asi http://hifi.slovanet.sk/bb/ Zkrátka hifi.slovanet.sk :D
Netřep se mnou!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#38 Příspěvek od jandu »

získal som vyhodený, pre zberný dvor určené gramorádio Tesla, 1039A, Dominant. Má vadný jeden KZ a - chýba mu tanier. Subtanier je z plastu. Zaujíma ma - dajú sa niekde nájsť rozmery taniera, jeho výkres?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#39 Příspěvek od sambiliong »

Tam by mělo být šasi HC, podívám se zítra do dokumentace (pokud mi nebude doporučeno uklízet).

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#40 Příspěvek od jandu »

Ďakujem, budem rád. No nesúri to .... Kľudne si sviatky uži!
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#41 Příspěvek od EKKAR »

V manuálu je vysloveně uvedeno "použité gramošasi HC-16 opravujte podle příslušného návodu" .
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#42 Příspěvek od sambiliong »

No právě chci vyndat ze sklepa manuál na HC

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od jef111 »

EKKAR píše:Jefe, 555 stabilní je, teplota ale ovlivňuje ten časovací kond... Musíš použít co nejstabilnější kondík - pak se vejdeš do 1% pásma tolerance.
Karle není tomu tak. Kondík tam mám Koweg hermeticky uzavřený, sám o sobě má minimální tepelnou závislost. Měřil jsem ho drsně zahřátím zapalovačem připojený na měřáku a při oteplení odhadem o 50°C se kapacita změnila o podstatně míň jak 1%. Těch výsledných 100nF mám složeno z několika kondíků, je to v samostatné plechové krabičce která je vyložená polystyrenem a je to úplně mimo desku, teplota se v tom místě prakticky nemění. Odpory TR161 kategorie C1, teplotní závislost 50ppm/°C. Všechny trimry vyměněné za keramické cermetové.
Ještě je tam 4053 na přepínání rychlostí, měnil jsem ji za Philips i Toshibu a nijak se to neprojevilo.
A stejně to ujíždí!!
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

A ta 555 je tam původní zapojení, nebo náhrada - bastl?
V takovém případě už by se asi vyplatilo jít do X-talu a děliček...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od jef111 »

Původní.
Nad krystalem jsem uvažoval, ale to by nebylo tak jednoduché. Hlavně nevím ty přesné frekvence a taky by byl asi problém přepínání rychlostí - nejspíš by byly potřeba dva nezávislé generátory, protože obě rychlosti asi nebudou pasovat na nějaký dělitel jedné frekvence.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“