Oprava elektroniek aj doma

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ed723
Příspěvky: 14
Registrován: 16 zář 2004, 02:00
Bydliště: Old?ichovice

#31 Příspěvek od Ed723 »

Mimochodem zmínìná výroba elektronek v Èadci pochází ze zrušené výroby elektronek Tesla Oldøichovice ve které jsem kdysi pracoval. Docela se mi ta diskuse líbila, když si vzpomenu na problémy se kterými jsme se potýkali na profesionálním zaøízení a v podstatì s neomezenými materiálními možnostmi. :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#32 Příspěvek od MetalGod »

Sakra lidi, když tohle čtu...
Taky jsem podobně začínal.
V 8 letech, když jsem poprvý uzavřel el. obvod: fáze, já a zem, tak jsem radši chtěl bejt kosmonautem.
Pak ale jsem zhotovil funkční obvod baterie- žárovka, taky jsem nemoh spát 2 dny.
Zkoušel jsem dát baterie do série- svítilo to víc!
Tehdá jsem si dělal reprobedýnku z krabice od bot a když to fungovalo...
V 10 jsem zjistil, že součástky se dají sehnat na smeťáku.
Vybaven kombinačkama, šroubovákem a kladivem jsem bral televize jednu za druhou, nešetřil jsem i obsahem rádií a ledniček. V té době mi byly odtajněny funkce odporů, pak diod a kondů. Obrazovky a jiné elektronky mi byly na nic, tak jsem je bez slitování ničil.
Těch desek, součástek a drátů, co jsem měl doma!
Ve 13 jsem poznal funkci tranzistorů a cejtil jsem se býti kingem. To byly samý blikátka, pípátka a zesilovače (většinou bez úspěchu :D ), zkoušel jsem, co dělá 12V žárovka připojená na 230V (vřele nedoporučuju), co jsem kdy dostal k Vánocům nemělo dlouhýho života, musel jsem se podívat do všeho, co a jak funguje.
Do tý doby jsem dostal ran el. proudem, že by to spolehlivě zabilo i slona.
V 15 jsem šel na školu, pak do rachoty...
... teď jde skoro všechno samo a kolikrát si říkám: chci se do tý doby zase zpátky vrátit!
Jó, mimochodem: nemáte někdo schéma na stroj času?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

metalgod píše:Jó, mimochodem: nemáte někdo schéma na stroj času?
Vzpomeň si na mládí, vezmi dva hřebíky do levé a pravé ruky, jeden zasuň do levé dírky v elektrické zásuvce, druhej do pravé dírky a v tu chvíli se veškerý čas stane relativním. Nebo strč něco jinýho do jiné dírky a dopadne to podobně :lol: :lol: :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“