Vhodný motor pro 3f generátor

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#31 Příspěvek od fifiju »

Jo,tak přžesně toto je moje "prokletí" sem tam tam někdy někde narazím na něco,co se mi v podstatě jeví jako nesmysl,ale kupodivu, jaksi to funguje. Při mých velikých mezerách v teorii mi nezbývá nic jiného,než si prostě pamatovat,že při takové a takovéto konstalaci...to a to zrovna funguje,a nebo v opačném případě nefunguje,a protože nemám nikoho,kdo by mi to theoreticky nějak vysvětlil,natož mi to nějakým pochopitelným způsobem zdůvodnil,nezbývá mi, než si prostě pamatovat, že tehdy a tehdy toto
lze,ale za jiných podmínek toto zase nelze...A na toto konkrétní téma bych docela uvítal nějakou konkrétní odpověď...

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od AmarokCZ »

Já jsem, díky absenci vzdělání v oboru a tím mezerách v teorii, tak nějak nevěděl. Tak jsem to prostě zkusil, no a ono to fungovalo...
Podle mě to lze kdykoliv, jen se musí zátěž odpojovat a připojovat na běžící generátor.

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#33 Příspěvek od fifiju »

jo,na to sem přišel taky. Ale nejhorší je,že jsme k té centrále připjovali kde co,včetně svářecího invertoru (genesis),a nikdy se nic nezesr...lo... +to mě na tom fascinuje nejvíc,že to nikdy ničemu neublížilo,tak bych docela rád věděl proč. Vysvětlení typu: "v jednoduchosti je síla" nepotřebuju,to už si roky nalhávám,marně se snažíce princip sobě sám objasnit... :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od termit256 »

To ze se nic neposralo je spis jen dilem nahody a dobrym navrhem pripojenych zarizeni, pokud je tam opravdu asynchronni motor, musi se zakonite chovat jako asynchronni motor. Jina moznost proste neni.
Nekde jsem cetl (tusim ze elektrika.cz) ze tyto levne centraly promerovali, nebyl problem aby pri odlehceni vylitly na 300V.

Tomu ovsem nerikam "fungovat".

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od AmarokCZ »

Motorům, odporovým zátěžím a podobným ta špička nevadí.
Připojovat citlivou elektroniku na lacinou centrálu je naprostá šílenost a pokud to někomu něco odpálilo, tak si za to může sám ... :?

Že to neusmažilo invertor je asi kombinace toho, že invertor má velkou filtrační kapacitu, ve které se něco ztratí a pak taky hrála roli určitá odolnost toho invertoru.

To měření napětí při odlehčení by mě docela zajímalo ... nebyl by odkaz.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

A takové reálné zapojení by nebylo i s umístěním jednotlivých cívek ?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#37 Příspěvek od helios »

Mám doma takúto 2,5kW centrálu a potvrdzujem, že pri náhlom odľahčení vznikajú dosť vysoké napäťové špičky, ktoré nemusia citlivejšie zariadenia ustáť.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od AmarokCZ »

BOBOBO: koukni na tu diplomku ... :wink:
Nebo pokud se ti nechce číst, tak jednoduše je to u mě v downloadu (druhé shora).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#39 Příspěvek od BOBOBO »

S tebou se těžko polemizuje , protože vždy ujedeš na SVÁ data . Mně nejde o použití stroje původně jinak určeného , ale o REÁLNOU konstrukci prodávaného generátoru , zapojení rotoru , jeho buzení atd . Prostě alespoň jednu REÁLNOU konstrukci a její opravu , případně bude někdo , kdo dá svou vědomost ZDARMA pro případnou MOU (i ostatních) vlastní opravu . Pro tebe těžko pochopitelné věci . :D A nechci se zde přít o to , že i někteří výrobci centrál původně stroje jako generátory nevyrobené , je takto použijí . Nepotřebuji stroje navrhovat , ale opravit .

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od AmarokCZ »

Podívej se, co za odpad se vyskytuje na internetu a snad ti dojde proč dávám přednost tomu, co jsem změřil, ověřil si... :wink:
Ale jestli chceš tak můžeme polemizovat o teoretických hovadinách, když se ti nelíbí polemizace o reálných datech.
Zapojení s asynchronním generátorem a jedním C je reálné a používá se. Co víc bys ještě chtěl?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

Ale nic , vidím na obrazovce , že číst neumíš ty . :D

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od AmarokCZ »

Tak to rozviň ... co jsem nepochopil, asi se zasmějeme.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#43 Příspěvek od ok1hga »


Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“