Vhodný motor pro 3f generátor

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

Vhodný motor pro 3f generátor

#1 Příspěvek od dracekvo »

Zdravím,
hledám vhodný motor pro 3f generátor. Co jsem si tak pročetl témata, dozvěděl jsem se, že by to mohlo fungovat i s asynchronním, jen tam jsou nějaká specifika. Jako držet otáčky a zapínat bez zátěže.
Ani jedno by pro mě nebyl problém.

Jak je to s těma synchronníma? Zkoušel jsem si někde zjistit cenu, ale nic ...

Hlavní odběratelé by byli 3f malej motor hádám 0,6kW, osvětlení, audiozesilovač. Bylo by dobré, aby se k tomu v nouzi dalo připojit třeba i něco většího, třeba velká flexa, kango a tak.

Agregát by byl motor z favorita.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Chceš vyrábať niečo takéto?
Přílohy
gen.jpg
generátor s výkonom 20kW.
(178.56 KiB) Staženo 270 x
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od dracekvo »

Ano, něco podobného, jen výkon mi stačí ohodně méně. Ta výroba elektriky u toho bude spíše jako doplněk. Myslím, že zhruba do 6 kW by to plně stačilo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Pak si myslím je favorit jako pohon značně předimenzovanej - má podle verze mechanickej výkon 40 nebo 50kW a pak záleží na otáčkách = počtu pólů generátoru, jak se ten výkon přenese. Nejrozumnější je reduktor 2:1 a generátor 1500rpm, aby motor mohl mít 3000rpm = aby byl v oblasti nejvyššího krouťáku = největší tepelné účinnosti...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od dracekvo »

No motor z favorita je proste doma s komplet LPG,tak tam bude, nic menciho neni po ruce.
Jo parametry zhruba vim,jake bych potreboval, ale nevim kde zjistit cenu. Klidne bych tam dal 20kW, jenze ta cena bude silena.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Yarda1 »

Nejsem si jistý, jestli asynchronní motor (pokud se použije jako generátor) nemusí být připojený do elektrické sítě - když se točí nadsynchronními otáčkami, do sítě proud dodává místo aby jej odebíral. Pokud by se použil samotný, tak jako zdroj nebude fungovat. Ale nechci to tvrdit moc nahlas, tak moc tomu nerozumím.

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#7 Příspěvek od fifiju »

to je docela těžký nějak rozumně poradit,když nevíme,k čemu to celé má vlastně sloužit. (on ten motor totiž bez pořádnýho zatížení moc tepla nevyrobí...)

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od dracekvo »

Napájení 3f motorku asi 600w, napájení osvětlení, napájení nějaké elektroniky, jako notebook, zesilovač, rádio

vyjímečně flexa, kango, vrtačka.

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#9 Příspěvek od fifiju »

dobře,tak teda jinak. Nebylo by škoda nevyužít toho tepla z favorit motoru?

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od dracekvo »

Tepla? Nechápu. K čemu mi bude :?:

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#11 Příspěvek od fifiju »

v Blansku tím kdysi vytápěli celou budovu autoškoly.(možná to tam funguje dodnes) tvůj úmysl určitě není špatný, ale jdeš s kanónem na vrabce...

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od dracekvo »

To než topit motorem, tak raději ten benzín zapálím a tepla bude víc :)

On bude mít víc využití, výroba energie bude jen jedna z věci co bych rád aby uměl.

Našel jsem 4kW vojenský centrály za 7 tis. Tak asi jedině to vykuchat z ní.

Nebo nevím, samotnej generátor je asi nesehnatelnej.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#13 Příspěvek od helios »

Nemlžíš tak trošičku? Najprv LPG, teraz benzín. :wink:
Kogeneračná jednotka na zemný plyn má zmysel. Tepla to dá skoro toľko ako plynový kotol, ale popri tom máš aj elektrinu za lacno. A bez tunelov, bonusov a dotácií. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Andrea »

dracekvo píše:To než topit motorem, tak raději ten benzín zapálím a tepla bude víc :)
Myslíš, že když jen tak zapálíš benzín, že dosáhneš stejné kvality spalování jako v motoru?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Kdysi davno jsem o tom taky uvazoval. Myslenka byla obdobna, motor z favorita + 20kW asynchronni motor, oboji se mi tu bez uzitku valelo.

Po zevrubnem pokoumani problematiky byl vysledek ten, ze takovy motor je v ostrovnim rezimu jako generator naprosto nepouzitelny a synchronni generator o takovem vykonu stoji hromadu penez, takze sem se tim dal nezabyval.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“