Přenesení WinXP na větší disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#31 Příspěvek od Standa99 »

Takže nakonec jsou vadné šráky a vynutit vlastně znamená správně použít?
Žasnu.
O Ghostu psal Celeron, tys mu tlačil Acronis, já píšu, že je to jedno, co se použije.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od hafca »

Na přenos nebo zálohování konkrétní instalace Win jsem zkoušel Drive SnapShot. Co jsem s ním nazálohoval, to jsem dostal funkční na jiný disk. Je to malý a jednoduchý program. Neumí ale takové vymoženosti jako ostatní programy o kterých tu byla řeč. Jen a pouze zazálohuje konkrétní disk, druhý smaže a nakopíruje na něj přesný a hlavně funkční obraz zálohy. zkoušel jsme ho XP a W7. Je k mání i v portable verzi. Přesněji ta část, která umí vrátit zálohu na disk.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

p32 píše: anebo lépe prostudovat program, s kterým to dělá, připadně vyzkoušet jiný
Co chceš na Ghostu študovat? Zeptá se zda disk či partition a pak dáš source a destination. Celý to projde jakoby v pořádku. No a výsledek je, že destination chce naformátovat. 8O A to mě mate... Nic, nechám to koňovi, má větší hlavu. 8-)
Jirka

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od hafca »

Formátovat nejspíš bude chtít když destination nebude ve stejném formátu jako source. Případně proto aby tam nezbylo něco ze staré instalace. Jestli to není jen přírustková záloha, budou tak dělat asi všechny programy.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

Ještě po čase jeden dotaz k tématu.
Umí některej Ghost taky disky přes USB2 PATA/SATA/3,5/2,5 udělátko?
Nebyla to náhodou dosovka, takže USB ni ťuk?
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#36 Příspěvek od p32 »

Proč by to nemělo jít ? Aspoň pod Acronisem s tím není žádný problém, jen to prostě trvá déle - přes USB je to prostě pomalejší.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#37 Příspěvek od serviceman »

Ghost si stáhni a vyzkoušej. Není to dosovský program, ale bootovací disk je založen na WinPE. Také si myslím, že je zastaralý.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 14 dub 2014, 19:15, celkem upraveno 2 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Acronis bezi na Linuxe, takze tam USB disky funguju.
Prehistoricky Ghost nepouzivaj. Radsej pouzi Clonezilla live CD na skopirovanie particie/disku a potom GParted na zvacsenie.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

Acronise nemám, ptal jsem se na Ghost. :) Je to opravdu dos, takže usb nevidí....
Jirka

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#40 Příspěvek od pepik9 »


p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#41 Příspěvek od p32 »

Netlač mu tam ten Acronis, chce pouze Ghosta a jak psal Standa99, tak je jedno co použije. :wink:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#42 Příspěvek od serviceman »

Celeron píše:Je to opravdu dos, takže usb nevidí....
Celerone, blbost. USB samozřejmě vidí a navíc si při tvorbě disku můžeš přidat libovolné drivery. Je to WinPE.
Přílohy
2014-04-15_13-57-55.jpg
(90.77 KiB) Staženo 32 x
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

Bohužel to blbost není. Ghosta 2004 jsem kdysi dostal od jednoho servisáka spolu s kupou HW diagnostiky na "servisním" CD. CD strčím do holý mašiny bez nainstalovanýho systému a automaticky se z něj rozběhne DOS, vytvoří Ramdisk a vypíše se nabídka kupy testovacích a diskových prográmků včetně diskovýho Magica, Ghosta a dalších. Asi to měl na "množení" systémových disků v dobách W95-XP. Když obsah na disku ukončím, tak to skočí do Dos příkazáku a VER hodí MS-DOS V6.2. No že by šly pod dosem USB, to jsem nikdy neviděl. Prostě je to 10 let starý a v tý době nejspíš WinPE ještě nebylo.
Ale neřeš to, přenýst FAT32 starej malej na novej velkej disk s tím šlo, jen musely být PATA disky přímo na kšandách. SATA a NTFS to neumí. Až budu potřebovat dělat tohle, seženu si něco jinýho, třeba toho Acronise. :)
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#44 Příspěvek od p32 »

Tak už je to konečně jasné. To jsi měl napsat rovnou, že tam máš vykopávku 10 let starou. Stáhni si novější verzi http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... ton-ghost/ co jde i s W7.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Je najvyssi cas to CD vyhodit. Clonezilla a GParted su open source a zadarmo.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“