Přenesení WinXP na větší disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Přenesení WinXP na větší disk

#1 Příspěvek od jjilek »

Zkoušel jsem pomocí programu Paragon Hard Disk Manager 9.5 Special Edition přenést kompletní instalaci WinXP na větší disk. Postupoval jsem (snad) přesně podle helpu, ale ouha. Nový disk se vytvoří, připojím jej jako primární disk a probíhá spouštění WinXP. Objeví se ale požadavek na kontrolu konsistence disku. Pokud ji zruším, tak se XP normálně spustí. Poté PC vypnu a při novém spouštění WinXP se opakuje požadavek na kontrolu konsistence disku. Pokud ji nechám proběhnout, tak kromě CHKDSK se začnou přepisovat nějaké ID zabezpečení, celkem snad milion položek. Poté najedou XPčka, ale již s různými problémy, něco jede, něco ne. Pokud instaluji beze změny velikosti disku, tak nemám žádné problémy. Poradí někdo, kde dělám chybu?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Co zkusit vytvořit pro instalaci systému partici "C" se stejnou velikostí jako měl původní HDD? A zbytek ponechat jako další virtuální disk?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jjilek »

Tohle řešení nedělá problémy. To dokonce Paragon umožňuje. Ale já potřebuji zvětšit původní (18GB) disk a potom stejným programem vytvořený větší disk má tyhle problémy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Skus to zvacsit inym programom, ja pouzivam GParted Live.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#5 Příspěvek od vladodyno »

Postupuj podľa Ekkar-a a potom v XP v správcovi diskov zruš ten virtuálny a následne o voľný priestor zvätši disk C

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Na co potřebuješ na instalaci W XP větší disk? Na samotnej systém stačí i menší HDD než 18GB a všecky ostatní instalace jdou uživatelsky nasměrovat na "D" nebo další disky, klidně i virtuální, takže na "céčko" si zapisujou jen k okamžitýmu provozu potřebný "Data". Nesmíš jen slepě při instalacích odklikávat "Instal to file C:/ Program Files / blábláblá...", ale opravdu uživatelsky ZAVELET !!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

To vladodyno
Jen mi uniká, jak to rozšíření mám provést. Díky za nápovědu.
Přílohy
sprava-pocitace.jpg
(64 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Udělej to pomocí Acronis True Image. Umí naklonovat disk a proporcionálně ho i zvětšit. Takže máš pak úplně ten stejnej disk, jen větší :) . Pokud to už máš hotovo a potřebuješ jen partition natáhnout na volný místo, použij Acronis Disk Director. S obojíma softama mám dobrý zkušenosti, prakticky už nic jinýho nepoužívám.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jjilek »

Tak jsem to nakonec dořešil tak, že jsem udělal klon s nezměněnou velikostí oddílu a poté jsem oddíl zvětšil pomocí Paragon Partition Manager 12. Nezodpovězený zůstává původní dotaz, proč to nejde rovnou profesionálním programem Paragon Hard Disk Manager 9.5 Special Edition, ale to již pro mne není podstatné.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Lebo je tam nejaka chyba. Taketo "profesionalne" programy su dost pofiderne. Aj kedysi slavny Partition Magic je pekny hnoj.

Na klonovanie pouzivam open-source Clonezillu a na manipulaciu s particiami GParted a nikdy nebol problem.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

Přečetl jsem si kousek manuálu na GParted, ale zdá se mi to dost složité. Ten Paragon je proti tomu na ovládání extremně jednoduchý a při trošce pozornosti bez možnosti omylu. Až na tu jednu chybu. Ale potrápil jsem se.

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#12 Příspěvek od kassquit »

vela krat som rovnaku vec robil pomocou NortonGhost a vzdy to islo bez problemov, jedny XP som takto preniesol asi 4x vzdy na vacsi disk. Al etrva to neskutocne dlho, 500GB disk je tak na celu noc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

To akoze nezvlada vytazit disky naplno? To mozes urobit sprostym dd v Linuxe a budes to mat rychlejsie.
Clonezilla to urobi rychlejsie ako je maximalna prenosova rychlost diskov, pretoze kopiruje len obsadene bloky (ak je teda na disku volne miesto).

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

V tomto nie som kovaný, ale nie je najlepšie takéto operácie robiť pomocou live CD? Alebo je to jedno? Pri klonovaní disku sa skopíruje i ten samotný program, alebo je nutné ho na ten druhý disk potom nainštalovať? Ď
BTW, prosím, ak mi vie niekto poradiť niečo typu liveCD na prenos systému. Ď

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Clonezilla ma samozrejme live CD.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“