Zesilovaè TESLA StudioSolo 130

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od pajosek2 »

Před časem mi tyhle zesilovací vložky nosil na opravu jeden člověk,který po republice opravoval ústředny.Vždy,když jsem to dal dokupy,tak jsem to zkoušel připojenou žárovkou na výstupu. Když jsem se ho ptal na jakou úroveň mu to mám nastavovat a jaká má být úroveň vstupního signálu,mi odpovídal,že si to seřídí až na místě.Tak jsem to jen nabudil jak jsem uznal za vhodné pro zkoušku a vydal. Nějak mne to netrápilo,protože jsem mu to dělal paušálem za 150Kš/ks.Jak to seřizoval v ústředně,to dodones nevím,ale byl spokojen.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#32 Příspěvek od Sendyx »

No jo, pak to tak vypadá jako u známých na obci... Z 6 modulů + 3 náhradních dobře fungovaly 2, ostatní zkreslovaly, kmitaly nebo limitovaly hluboko pod nulou. Přitom ten "opravář" tam byl nejméně 2x do roka, a kdyby neumřel, jezdil by tam fušovat dodnes.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od pajosek2 »

No to je asi pravda.Já jsem je taky nechtěl dělat,protože jsem je dost neznal,ale ukecával mne tak dlouho než mne ukecal.Tak jsem si říka,jak chceš panáčku,ale je to na Tvoji odpovědnost. Moc znalostí neměl,tak asi to bude tak jak jsi psal Sendyxi.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Tenkrát to bylo veselé. Kámoš opravil na místě pult, seřídil, nandal moduly a vyzkoušel. Druhý den si tajemník sednul k mikrofonu, zapnul znělku, pustil to do prvního červeného puntíku jak byl zvyklý, pustil jejich 5 minut hudby, aby se upoutala pozornost k hlášení, a ještě než to dohrálo, volalo starostovi asi 30 nasraných lidí, že se jim tím hlasitým rykem třepou okna :lol: .

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od pajosek2 »

To já jsem zažil,že projektant naprojektoval repra pro obecní rozhlas na sloup přímo naproti oken rodinného domu.Ten sloup byl od těch oken vzdálen asi 3m.A samozřejmě si trval na svém.Ti lidé si stěžovali ješě před tím něž se to spustilo. Asi věděli víc než ten projektant.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#36 Příspěvek od Sendyx »

To znám i takové, co si stěžovali, když byl sloup, jejich plot, 20 metrů zahrady a dům, přitom byl ve svahu a okna měl od cesty. Preventivně když tam jezdila plošina chtěli, aby se ta trouba namířila jinam, že pré nesó na starostu zvědavé.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#37 Příspěvek od sinclair »

Budicí napětí výkonových stojanů je 1,55V, modulometr ústředny má 0dB právě na výstupním napětí 1,55V a uvnitř výkonových stojanů je symetrizační trafo přesně 1:1, takže když se nastavily všechny konce přesně na 1,55V/100V výstupu, tak už v ústředně nebylo třeba nic dál seřizovat.
Jednoho takového experta znám, co v ústředně vždy točil všema trimrama, až to domrdal tak, že jsem tam musel jet já. Nějaký Musil z Bystřice pod Hostýnem, nedělals to pro něj, Pajdo?
Pěkní čuráci jsou i ve firmě Satturn Holešov. Místo aby si hleděli svýho /antény a satelity/, serou se do všeho, zodpovědný a znalý člověk na rozhlas tam není a podle toho ta práce pak vypadá.
Po idiotech ze Satturnu jsem už vytahoval z konců AUJ637 i BUY69A...tranzistor jak tranzistor, néé ? ....

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#38 Příspěvek od Atlan »

To som vydel aj take .... ze v starej ustredni uz ani neviem ako sa volala ... bolo tam pus pull Vyhodil jednu elektronku... zo slovami ved to hrat bude nie... :roll: :lol: :twisted:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od pajosek2 »

sinclair píše:Budicí napětí výkonových stojanů je 1,55V, modulometr ústředny má 0dB právě na výstupním napětí 1,55V a uvnitř výkonových stojanů je symetrizační trafo přesně 1:1, takže když se nastavily všechny konce přesně na 1,55V/100V výstupu, tak už v ústředně nebylo třeba nic dál seřizovat.
Jednoho takového experta znám, co v ústředně vždy točil všema trimrama, až to domrdal tak, že jsem tam musel jet já. Nějaký Musil z Bystřice pod Hostýnem, nedělals to pro něj, Pajdo?
Pěkní čuráci jsou i ve firmě Satturn Holešov. Místo aby si hleděli svýho /antény a satelity/, serou se do všeho, zodpovědný a znalý člověk na rozhlas tam není a podle toho ta práce pak vypadá.
Po idiotech ze Satturnu jsem už vytahoval z konců AUJ637 i BUY69A...tranzistor jak tranzistor, néé ? ....
Odhadl jsi to přesně,byl to on.Bylo mi divné,že to nechce nějak přesně seřizovat,ale jak už jsem psal,prostě jsem opravil zesák,odzkoušel v zátěži a zbytek byl na něm.

Co se týká Satturnu,tak ty repráky byly právě v Dolní Lhotě a pod záštitou téhle firmy.Dělal jsem u nich v roce 1999-2000,déle jsem to nevydržel.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
SKRETDEATH
Příspěvky: 1
Registrován: 09 črc 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od SKRETDEATH »


Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“