Autonabíječka

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#31 Příspěvek od procesor »

Do CW (v smere ručičiek hodín) sa pridáva a zelená svieti stále (kua) po nabití.
Na svorkách je kábel v očkách pritiahnutý skrutkami s plastovou hlavou. Tie treba dotiahnúť, lebo ...ak to lingá veľký prechodový a prerušením skončí nabýjanie, aj stav FULL ...odpadne relé, a bude keine konzeračný prúd :D.
Tak to funguje...odskúšané.
kapacita na 350V sa nenadúva (ako písal ktosi vyššie), tak to za nedlho zavriem.
Počítam s tým že to mizerné tlačidlo po čase používania zdochne. Už som mal tú česť na dvoch( nie mojich ) to meniť (je to jednoduchý kšeft na 10 min. práce :D )

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#32 Příspěvek od pawka »

zkus jeste zmerit odpor trimru, vpravo - vlevo. Trimer je na 3 nohach,tak mer ty co jsou u sebe.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#33 Příspěvek od procesor »

V pravo to mám na max R=0, vľavo R=153 keď pozerám na trimer s bežcom hore.
154Ω je nejako málo, ale sch. nemám.

edit: ten trimer nmá pravú stranu spojenú s bežcom,...čiže funguje ako premenný odpor (naplno cca 470Ω)

Takže to nemám vytočené celkom do prava :oops: cca 1/3 (čumím na to s lupou)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

No díky tomu tlačítku jsem se stal majitelem . :D Ale má to ještě další chyby . Minimálně to konečné napětí a ještě nabíjecí proud - u mne . Jde tam stále , ale od startu furt jen 0,8A i když svítí autoLEDy . Tedy ještě jsem neutáhl svorky . Díky

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#35 Příspěvek od pawka »

uplne jiny odpor,me trimetr nereaguje,ale tech 14V me staci,pro agm baterku setrná vec. ampery me chodej dobre a tlacitko,na nej musim zlehka zboku

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#36 Příspěvek od procesor »

Vyššie som dal foto, kde je ten SMD trimer vidieť na module riadenia (s jednočípom HT46R52A

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#37 Příspěvek od pawka »

procesor píše:Vyššie som dal foto, kde je ten SMD trimer vidieť na module riadenia (s jednočípom HT46R52A
ano,ja vím, mam ten samy jen je na jinem miste

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“