Kompresor z mrazáku zapojení

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#31 Příspěvek od Peterseal »

No ja som videl uz v chladnicke kombinovanej s mraznickou rozbehovy kondenzator , bola to zn. BOSCH. Cize taka kravina to nie je...

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#32 Příspěvek od petrvk »

PeteBurns píše:Takze to mas uplne bez rozbehoveho rele, pozistoru aj kondiku? To je zase podozrivo jednoduche, ani s tym som sa zatial nikdy nestretol :D este ti to nezhorelo? :)
Tak jak to je podle fotek zapojený, jen jsem vypínačem propojil L a 1 a běhá to. Jinak nevím, co bych měl ještě kam zapojit. Včera to běželo asi 3x15min.Předpokládám, kdyby to bylo zapojený špatně, tak to tak dlouho neběží, nebo se pletu? Skončil jsem na tom, že jsem nafoukal 50L nádobu na cca 5,5 bar. kompresor byl lehce zahřátý , nesmrděl a spotřeba začala někde na 135W a skončil na 170w.Tím jak rostl vztlak, tím i spotřeba . Pokud chcete, můžu to nějak detailněji nafotit ...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#33 Příspěvek od BOBOBO »

No lepší by bylo namalovat . Odkud kam ti vede drát . Prvky co neumíš pojmenovat nahraď obdélníčkem , o názvy se porveme . :D

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#34 Příspěvek od PeteBurns »

Tak nezda sa mi to uz len preto, nielen ze som sa s tym zatial nikdy nestretol, ale kazdy bezny kompresor ma okrem rozbehoveho rele alebo pozistoru aj tepelnu bimetalovu ochranu, ktora tam bezpodmienecne byt musi, lebo hocikedy hrozi nerozbehnutie kompresoru, nielen pri vypadku napajania...staci, ze niekto znizi teplotu na termostate tesne po tom, o kompresor vypol, a protitlak mu nedovoli rozbehnut sa...bez tej ochrany by zhorel...takze aspon dve krabicky by tam vzdy mali byt, aj keby tam ziadny kondik nebol...ale ked to mas iba na take pouzitie, ze pri tom si a nespina sa automaticky, tak je to v pohode...

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#35 Příspěvek od petrvk »

BOBOBO píše:No lepší by bylo namalovat . Odkud kam ti vede drát . Prvky co neumíš pojmenovat nahraď obdélníčkem , o názvy se porveme . :D
Tady jsem to nějak nakreslil.Snad srozumitelně a teď i můžete poradit ...
Přílohy
1.jpg
(19.9 KiB) Staženo 99 x

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#36 Příspěvek od doktor365 »

To co máš označený PTC tak je asi klixon,fáze přez něj je v pořádku,ta bílá kostka je to rozběhový relé. Akorát nechápu co to je ten kabel označený 1.Fotka by byla lepší.

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#37 Příspěvek od petrvk »

doktor365 píše:To co máš označený PTC tak je asi klixon,fáze přez něj je v pořádku,ta bílá kostka je to rozběhový relé. Akorát nechápu co to je ten kabel označený 1.Fotka by byla lepší.
Ano, klixon,nevěděl jsem ten název.Do toho kabelu svedu vypínačem fázy.Možná jsem to špatně nakreslil. L sepnu na 1 a ta jde do toho klixonu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#38 Příspěvek od BOBOBO »

Fotka by právě nebyla lepší . Kde je namalován ten kond ? Dle tvé malůvky nemůže nic fungovat . Tedy běžně .

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#39 Příspěvek od PeteBurns »

Odkial si zobral to oznacenie PTC? Tak sa oznacuje prave ten modernejsi pozistor, ktory sa pouziva namiesto rozbehoveho rele...a ak by to bolo zapojene ako na scheme, tak to naozaj nemoze fungovat :D

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#40 Příspěvek od petrvk »

BOBOBO píše:Fotka by právě nebyla lepší . Kde je namalován ten kond ? Dle tvé malůvky nemůže nic fungovat . Tedy běžně .
Nikde není namalován.Nic jsem tam nedal.L jsem přes vypínač propojil na 1 a ta jde přes ten klixon a ten jde do (bílý štekr na kompresoru-nevím jak se jmenuje)To jde nahoru a pracovní nula je zapojena vlevo dole z pohledu kompresoru ...

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“