Neznámá repro soustava bez výhybky

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Thales »

Ano - ať se s tím udělá cokoliv bude to hrát hrozně. Znovu se ptám - proč nevzít ten basák a nepostavit s ním odladěný projekt, který i ve dvoupásmu bude hrát 100x lepší než toto paskvilní třípásmo? A který hlavně nebude generátorem hořících zesilovačů. Hudební hluch bych do toho raději moc nepletl.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

To je ten úderný údaj , zrovna 100X . :roll:

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Thales »

O nadsázce si neslyšel?

Bude to tedy hrát "podstatně lépe". Lepší? :roll:

A co se ti ještě nelíbí? Pověz mi to, mě to hrozně zajímá.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

Naposledy s tebou debatuji na této úrovni , napiš technický údaj , ostatní jsou plky , kteréžto jsou obecné a k ničemu . A nepředepisuj nikomu , co , jak a na čem má poslouchat . Je to každého volba a když chce něco dělat po svém , tak mu poraď k věci , jinak jsi psal zbytečně .

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Thales »

Nikomu nic nepředepisuju, jen doporučuju vhodné řešení problému s částečným využitím stávajícího materiálu v rámci úspor. To mi přijde dost k věci.

Také jsem se pro případ, že by tento návrh majitel realizovat nechtěl, vyjadřoval k vhodné kapacitě předřadného kondenzátoru k výškovému reproduktoru. Tento údaj mám z praxe. Upozornil jsem však, že přesto že tento údaj je v uvedeném případě nejmenší zlo, tak je to celé špatně. Tím jsem se vyvaroval toho, aby pak majitel nedošel k myšlence že je to OK protože jsme mu to tady posvětili.

Dále jsem se vyjadřoval k impedanci původních soustav a k tomu jaké nebezpeční představují pro připojený zesilovač. Nejnižší impedance se dá snadno odhadnout, ale protože mám shodou okolností přesně tyto reproduktory k dispozici tak jsem změřil konkrétní impedanční křivku aby majitel měl tuchu co má doma. Obrázky jsou v příloze. První křivka je ta, kde jsou basy a středy zapojené paralelně, výškový pak přes kondenzátor 1uF, druhý pak totéž jen středy jsou oddělené kapacitou 20uF.

-------------

Veškeré technické údaje které lze k danému projektu, který jsem doporučil, najít na odkazu který jsem dával na předchozí straně (obrázky po registraci). Je tam k tomu dvoustránkový thread. Konkrétně je tam:

- označení a popis soustavy
- osové i mimoosové měření frekvenční odezvy
- měření průběhu impedance v celém zamýšleném vyzařovaném pásmu
- návrh čelní stěny i ozvučnice jako celku
- schema výhybek poctivě odladěných na základě reálného měření
- fotografie celku i detail výhybek

Co bys chtěl víc BOBOBO? S uvedeným typem basáku je to zatím nejlépe navržené dvoupásmo které kdy jako veřejně dostupný projekt vzniklo. Pro jistotu opakuju že to nikomu nenutím.

A jaké technické údaje si v celém tomto threadu dodal ty BOBOBO když už mi to vyčítáš? Tedy krom té dosti nevhodné 4x větší kapacity než je zdrávo.

Pokud se se mnou nechceš bavit tak se nebav, pak ale prosím nezasahuj do mé komunikace s ostatními. Leda že by ses chtěl uplatnit jako moderátor. Pakliže nějakým způsobem porušuju pravidla tohoto fóra pak mě na to prosím ve slušnosti upozorni. Děkuji.
Přílohy
ARN664_2AN63350_ARV231_CS20u.png
(39.21 KiB) Staženo 35 x
ARN664_2AN63350_ARV231_NCS.png
(39.35 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ZdenekHQ »

BOBOBO píše:Naposledy s tebou debatuji na této úrovni , napiš technický údaj , ostatní jsou plky....
BOBO, blbý je na tom to, že Thales tady evidentně prokazuje zkušenosti bez jakéhokoliv náznaku "hifistického blábolení", takže ví, o čem mluví. Navíc já sám jsem v životě už "pár" reprobeden postavil a když je zpětně mám ohodnotit, je po nich prd, i když ostatní jsou z nich nadšení, jak pěkně to hraje, protože vidí sloupy se čtyřma reprákama a zes od Yamahy....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#37 Příspěvek od Radim »

rnbw píše:Z kartonu? To bude hrat otrasne.
Nebude to hrát otřesně, pokud se dodrží pár podmínek.
Přirozeně je to pouze řešení pro spotřebitele typu "student" a podobně.
A přirozeně musí se zapomenout na malou bednu s velkými repráky, kde při plném vybuzení dosahuje uvnitř akustický tlak takové úrovně, že ta kartónová bedna bude pochodovat.
Když se využije toho, že v objemem velké bedně zní stejný výkon ze stejného repráku mnohem lépe než ve velmi malé bedně, respektive nárok na kvalitu i repráku i stěn reprobedny je mnohem menší, tak to bude fungovat.
Jak už jsem napsal, je to řešení pro nemajetného studenta nebo nějakého alternativce. Ale jak někdy poslouchám malinkaté plastové bedničky, kde kvalitu zvuku výrazně "upravují" rezonující plastové stěny bedny a majitel se hrdě nadýmá nad kvalitou, do extrému vyhnanými basy přes basáčky průměru 5 cm ještě zdůrazněnými ekvalizérem a výkonem několik desítek watt, tak to mnohem raději pořádně velkou reprobednu z té kartónové krabice.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#38 Příspěvek od Pikofarad »

Radim píše: je to řešení pro nemajetného studenta
Tady je řešení pro nemajetné.Funkční budky za cenu dvou balíčků cigaret

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Thales »

Bacha - ARS8105 jsou sice malé, vypadají roztomile, ale nemají prakticky žádné basy a výhybka je řešena jen kondendenzátorem. Také plastová ozvučnice s nepříliš silnými stěnami bez výztuh dělá svoje. Použité reproduktory se k sobě sice výborně hodí, ale byla by to spíš po doladění zajímavá středovýšková sekce pro třípásma.

Zajímavější by bylo připlatit si za http://elektro.bazos.cz/inzerat/3779817 ... -Tesla.php Ty hrají rozumně už v základu a dá se jim ještě dost pomoci novou výhybkou, která je pro ně laděná na míru (je tu o tom thread). Každopádně za ty peníze zajímavý kandidát.

Uživatelský avatar
dratek000
Příspěvky: 157
Registrován: 22 led 2013, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od dratek000 »

Všem díky za rady. Ty reproduktory nakonec nebudu předělávat, protože jsem dospěl k názoru, že zas tak mockrát neposlouchám muziku nahlas. A radši si ji pustím ve sluchátkách, abych nerušil okolí. Hlavně bych chtěl poděkovat Thalesovi za jeho snahu a hlavně dlouhé příspěvky. Hned jsem o něco chytřejší :D
Ještě jednou všem díky

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“