Trpělivost se zákazníky

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#31 Příspěvek od Neniu »

samponek píše:Profesionál nejsem, jsem obyčejný šumák, přesto kondíků jsem vyměnil více než dost, co není jenom kondíkem, jde do šrotu.
A opraváři nebudou mít co žrát ;-)
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#32 Příspěvek od Jodr »

Že na šampona vůbec reagujete, mě připadá jako diskutér - provokatér.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#33 Příspěvek od samponek »

Řekněte jak to doopravdy děláte ? Když třeba YSUS do 42 LG stojí 2 litry, to jako fakt někdo dá ? Moje zkušenost je taková, že to chodí do sběrného dvora a nikdo nezjišťuje co tomu je a už je jedno, jestli je jenom nafouklý kondík, nebo něco jiného.

Spíš je to jinak, když přijde k opravaři velká televiza, která nová stála hodně peněz, cena opravy se odvíjí od toho. Stejnej elyt v malé televizi = málo peněz, nebo to zato ani nestojí, když to není jenom nafouklej elyt.

Pokud si někdo účtuje za opravu telky víc jak 300, je to podvod na lidech.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

samponek píše:....
Pokud si někdo účtuje za opravu telky víc jak 300, je to podvod na lidech.
A na tobě se asi dopustil podvodu sám Velkej Stvořitel, když ti nakecal, že máš rozum - protože to cos tady zatím projevil zřetelně signalizuje, že máš IQ srovnatelný s číslem bot, ne-li nižší. OPRAVA totiž není jen výměna nějakýho nafouknutýho elytu - to je opravdu UVEDENÍ DO 100% STAVU a ne jen výměna nějakýho zcela zřetelně vadnýho dílu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od Michal22 »

Šampi, jak spravuješ mobily? Když v nich opravdu nikdy nebývají nafouklé elyty :roll:
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#36 Příspěvek od samponek »

Mobily nespravuji, zato telky, který chodí na ekáč, tak vím jak to s nimi je.

Uvedení do 100% stavu po opravě by znamenalo vyměnit VŠECHNY elektrolytické kondenzátory, ale to žádný opravář nedělá.

Ve skutečnosti vymění jenom ten nafouknutý a naúčtuje si litry, což je podvod na lidi.

Ostatní věci, jako prostřelené desky se vymění buď z jiné stejné telky, nebo se to vyhodí.

Za opravu telky jsem si nikdy nevzal víc jak jedny Sparty, styděl bych se, bossové to mají jinak.
Naposledy upravil(a) samponek dne 05 srp 2015, 19:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#37 Příspěvek od Hill »

Šamponku, ty jsi opravdu Mimoň, protože nevíš, co znamená být skutečným, odborným opravářem, a co znamená živit se opravami.
O živobytí starost nemáš, nejspíš ti studium platí rodiče, ale tvoje představy o tom, že "jen vyměnit nafouklý kondík" servisák může, jsou poněkud zcestné: věz, že tak jednou do roka může, třeba kámošovi automechanikovi, který mu jindy na revanš zavaří bublající výfuk na autě. A i to jen po zavírací době.
V ostatních případech počítej, že na každou korunu ceny součástky vydáš dvacet korun na povinných výdajích a další dvacku za vybavení dokumentací, hardwarem a softwarem.
Leda bys zdědil celé vybavení a odhadce tomu nerozuměl, tak bys ušetřil na přístrojích, zásobách, licencích, dokumentaci a dědické dani. Takže by ti zbylo platit za padesátku, za přezkoušení na TI pro potvrzení pro živnostňák a další pravidelné výdaje, například doškolování u výrobců kvůli záručním opravám - i za ně se často platí, přinejmenším se nehradí ztracený výdělek za dobu školení. Hlavně ty znalosti, i když ještě nejsou v hlavě, ale jen na papíře nebo na placeném přístupu na stránky výrobce, stojí moc peněz a času.

Ale to vše tu už rozsáhle vyjmenovali ostatní. Jestli jim nevěříš, zkus to, splnit všechny předpisy a podnikat v servisní oblasti.

Závadu je třeba odhalit, najít její příčinu a přístroj uvést do stavu, v jakém opustil výrobní závod. K tomu je třeba měřit a zase měřit a v mnoha případech použít výrobcem předepsané (a často i jako jediným dodávané) součástky. Jenže ty neměříš, netestuješ, součástky sockuješ zdarma, prostě jsi totálně mimo realitu. Chápu, jsme v zemi, kde je odborník pokládán automaticky za vola, vždyť tuhle Pepa odvedle to umí taky a opraví to za půllitrový kolek halúzkovej... jenže on opraví jednou, to ostatní už po něm třeba nikdo nedá dohromady. A co potom?

Už za první republiky platilo mezi opraváři heslo "dotáhl šroubek: 2 Kč, věděl, který: 98 Kč". Přibližně stejné rozdělení ceny platí v celém civilizovaném světě dodnes, protože toho odborníka ty znalosti něco stály a stojí a nebude to sponzorovat ze svého, jinak by skončil pod mostem. Že se pohled na tuto devizu za několik generací změnil k tomu, co tu prezentuješ ty, je smutná skutečnost. Vrátit vážnost řemeslu bohužel není zdaleka tak snadné, jako ji nechat zahodit právě takovými, kdo si myslí, že to je jak nafouknout pouťový balónek. A ani to nezvládne každý...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#38 Příspěvek od mi-ro »

A to si šampone představ, že jsou i vadný elyty a vypadají úplně normálně. A Jou i zákazníci, kteří za výměnu takovýho elytu u LED 50" starý 3 roky rádi litr zaplatí. Ona nová stojí 10x tolik, víš. A já jim na to klidně dám zákonnou záruku.
..to bude jen ňákej odpůrek

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#39 Příspěvek od samponek »

Můžou být vadné a nemusí to být na první pohled vidět, ale deska na které takový kond je - je nefunkční, výměnou desky telka hraje a dvě telky se snažit opravit nemá většinou smysl, stačí dát ze dvou jednu, zbytek se vyhodí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#40 Příspěvek od EKKAR »

Ó Bóže, Ó Bóže, Ó Bóže, Ó Bóže, je to marný, je to marný, je to marný, je to marný ...!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#41 Příspěvek od mi-ro »

Ne ty jsi z jiný planety. Nebo jako na SD máš běžne LED Samsung 50" s dobrým powerbordem nebo inverorem? A i kdyby, deska se bude 100% něčím lišit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#42 Příspěvek od Artaban001 »

No, mě by zajímalo, na kolik je ceněná moje práce, když jsem zaměstnancem z časovou mzdou ;-)

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#43 Příspěvek od samponek »

Musím to přehodnotit, 300kč za opravu je málo, v autoservisu mají taxu 400kč na hodinu a jsou tam čtyři mechanici, z vlastní zkušenosti vím, že vyměnit kondík, nebo desku v telce sice hodinu netrvá, ale budiž, tedy za opravu byste měli účtovat nejvýše 410kč, co je výš, už je špatně.
Naposledy upravil(a) samponek dne 05 srp 2015, 21:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

Tenhle dred už dávno přestal bejt o trpělivosti se zákošem - stal se dredem o trpělivosti se Šampónem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#45 Příspěvek od Hill »

Ať žije Šampónek!
(za ty prachy, co by si účtoval)

Zamčeno

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“