Jak zapojit kabely do zásuvky, která vede na dvě dvojzásuvky

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#31 Příspěvek od vasekpetr1 »

Do zásuvek je připojeno: Elektrokeramická deska, kombinovaná horkovzdušná trouba s grilem, mikrovlnná trouba, kávovar, rychlovarná konvice,
Tahleta sestava asi nikdy společně nejela, není-li pravda, co? Protože nevěřím, že by to ta "šestnáctka" udržela, i když tam je 2,5Cu.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#32 Příspěvek od satam »

Myslím, že to, co už jsem uvedl, by mohlo stačit?
"Zatím se nám nepovedlo ani vyhodit jistič, přestože nijak nehlídáme současně použitou kombinaci spotřebičů."

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#33 Příspěvek od mi-ro »

Co je špatnýho na rozdvojce, která přehodí pracovní vodiče v zásuvce? Krom toho, že tyto "nové" rozdvojky jsou (subjektivně) mechanicky lepší.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#34 Příspěvek od Atlan »

Hlavne ked uz tie zasuvky maju skrutky tak doporucujem robit ocka pod skrutky a nie len tam pchat 4mm dlhy drot pod svorku. Hlavne ked to pokracuje k dalsej zasuvke.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#35 Příspěvek od satam »

Jak jsem již uvedl, nejsem elektrikář, ale ve dvojvodičové soustavě ta "klasická" roz-dvojka/trojka sice není vysloveně nebezpečná, ale při připojení spotřebiče, který má uvnitř propojené nulování se zemněním (ano, i takové dosud existují) si spolehlivě vyhodíš pojistky.
Jo, až to bude podle západoevropských zvyklostí (záměrně nepíšu norem), pak podobné situace hrozit nebudou. Ale to očekávám tak za cca 40 let, až budou všechny dvouvodičové soustavy po rekonstrukci.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#36 Příspěvek od satam »

Atlan píše:Hlavne ked uz tie zasuvky maju skrutky tak doporucujem robit ocka pod skrutky a nie len tam pchat 4mm dlhy drot pod svorku. Hlavne ked to pokracuje k dalsej zasuvke.
Na tom nesejde, jde spíš o pečlivost.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

satam píše:pøi pøipojení spotøebièe, který má uvnitø propojené nulování se zemnìním (ano, i takové dosud existují) si spolehlivì vyhodíš pojistky.
Taky spotrebic nie je a nikdy nebol v sulade s normami. Vznikol pravdepodobne tak, ze nejaky 🤐 vymenil na spotrebici triedy II poskodenu 2-polovu vidlicu za vidlicu 3-polovu. A kedze nemal kam ten treti pol pripojit, tak ho nenapadlo nic lepsie, len ho spojit s niektorym dalsim...

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#38 Příspěvek od satam »

Ano, máš pravdu, ale kupodivu jsem se s tím setkal, a ne jednou.
Víš, předpis, norma, to je jedna věc, reálná skutečnost je věc druhá.....

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#39 Příspěvek od pocitujlasku »

satam píše:ve dvojvodičové soustavě ta "klasická" roz-dvojka/trojka sice není vysloveně nebezpečná, ale při připojení spotřebiče, který má uvnitř propojené nulování se zemněním (ano, i takové dosud existují) si spolehlivě vyhodíš pojistky.
Spotrebic, ktory ma pohyblivy privod a spojene nulu a zem si nic ine nezasluzi, ako vyhodit cez otvorene okno.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#40 Příspěvek od satam »

Souhlasím, přesto pořád jich pár existuje :P

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

Je to věc pohledu . Pro nás starší to byl jasný důkaz špatně zapojené zásuvky . Ten , kdo si říkal elektrikář , jinak zásuvku nezapojil . A zkrat odhalil , a to bezpečně , fázi vpravo . Jak píši , věc pohledu ...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#42 Příspěvek od TAKJAN »

Dva roky nic není. Počkej časem. Jinak já mám komplet kuchyň mimo desky na dvě šestnáctky a nikdy také jistič nevypadl a je to spousta kW. 16A vydrží chvilku 20A a ono to mezitím přejde, trouba cykluje, µvlna taky, myčka jede naplno chvíli, konvice 3kW běží dvě minuty.... Ale dává se dnes těch jističů třeba 5.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#43 Příspěvek od p32 »

BOBOBO píše:, a to bezpečně , fázi vpravo . Jak píši , věc pohledu ...
Bezpečně je mít fázi vpravo?

Uživatelský avatar
crazzyhors
Příspěvky: 20
Registrován: 06 zář 2016, 02:00

#44 Příspěvek od crazzyhors »

pocitujlasku píše:
satam píše:ve dvojvodičové soustavě ta "klasická" roz-dvojka/trojka sice není vysloveně nebezpečná, ale při připojení spotřebiče, který má uvnitř propojené nulování se zemněním (ano, i takové dosud existují) si spolehlivě vyhodíš pojistky.
Spotrebic, ktory ma pohyblivy privod a spojene nulu a zem si nic ine nezasluzi, ako vyhodit cez otvorene okno.
tak snad se měří izolační odpor při revizích ne :-)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#45 Příspěvek od mi-ro »

Sice máte pravdu ale takový problém není problémem "satré" rozdvojky, která nepřetáčí pracovní vodiče ale je to problém špatně zapojeného spotřebiče. Ano a pro hnidopichy, některé plynové kotle s takto prohozenými pracovními vodiči nedokáží detekovat plamen. To je ale pouze provozní problém, nikoli bezpečnostní.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“