Kolik je x, když x=2,5x?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#31 Příspěvek od p32 »

V zadání nebylo, že x se nesmí rovnat nule, takže to funguje. Přidávám se k Michalovi, mám maturitu a to i z matematiky. Nejsem zase tak blbej, ale vím moc dobře, že se každej splete a po bitvě je každý generál. :lol:

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#32 Příspěvek od Wolf70 »

Mě by spíš zajímalo kolik lidí tohle v životě použije :?: :?: ( hádám tak 1 z tisíce a ani to možná ) chtěl bych vědět k čemu v životě to je = k ničemu asi tak jen někdo neví co má dělat :!: :!: :?: :?: tak dává blbosti do škol :!: A prej Škola základ do života no to koukám asi začnu chodit na nákup s PC ABYCH si rovnicí a pak nerovnicí spočítal kolik stojí jedna houska když jich bude v balení 5ks :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Wolf70 dne 18 dub 2017, 17:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#33 Příspěvek od serviceman »

Wolfe70, jde o prostý test inteligence, že jedna briketa se nemůže rovnat 2,5 briketám.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#34 Příspěvek od Kvicala_r »

No každý to nepoužije, ale stačí chtít spočítat blbou hysterezi OZ a máš vidět pak to úpravu výrazu/rovnice. No celkem sem se styděl po těch letech ze školy, jak se v tom babrám.
O složitějších úpravách, které tak jednou za 2 roky člověk potřebuje nemluvě. Takže pamatujte kolegové...
Přílohy
triko.jpg
(25.11 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#35 Příspěvek od ZVUK2000 »

Je to více chyták než klasická matematická rovnice. Čekal bych ji spíše na matematické olympiádě než v běžném testu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#36 Příspěvek od p32 »

Wolf70 píše:Mě by spíš zajímalo kolik lidí tohle v životě použije ?
Tak toto jsem si kdysi taky říkal u určitých podobných věcí. A je pravdou po pár desítkách letech praxe, že právě toto použije plno lidí i když nevědomě. Když půjdeš ráno v pět hodin do obchodu a oni budou mít zavřeno, tak na druhý den půjdeš taky v pět hodin ráno do stejného obchodu? Nebo tuto blbou praktickou zkušenost o reálné chybě aplikuješ do mozku a druhý den půjdeš do toho obchodu až v otevírací době? A o tom to je a v matematice zvláště potřebuješ vědět jaká jsou i normální a přitom jako nereálná řešení.
A ruku na srdce, dělá ti problém to, že ti to nešlo nebo že jim dávají testy z obyčejné výuky na základní škole? Za sebe se stydět nemusíš, všichni časem blbneme, ale ta děcka nic jiného na starosti než jen to učení nemají. Pokud vím, tak i průměrní žáci to zvládli. :lol:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#37 Příspěvek od weed_smoker »

Jenom "0" a "∞" ,možná i "-∞"
BTW.Z matiky jsem míval za 3-4,střílím od boku.
BTW#2: Poprvé jsem se o tomhle tématu dočetl u toho motherfuckera,dost to tam řeší a velice záživnym způsobem "vysvětluje".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Dost ma zarazilo, kolko ludi tu ma problemy s matematikou zo zakladnej skoly...

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#39 Příspěvek od LADER »

Souhlas, taky jsem čuměl.
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#40 Příspěvek od konosuke »

rnbw píše:Dost ma zarazilo, kolko ludi tu ma problemy s matematikou zo zakladnej skoly...
to nič, integrále už trochu zvládám...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#41 Příspěvek od danhard »

Brozicek píše: Takové matoucí otázky by neměly být v testech vůbec použity. To je můj názor. Jak to vidíte vy?
Naopak, je to jenom test, jak si s tím poradí, když to není naservírované podle nějakého stereotypu.

Ještě že po mě z matiky nikdy žádný přijímačky nechtěli :D

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#42 Příspěvek od Achab »

V praxi jsem většinou nepotřeboval víc než ∏, √2, √3, mocniny, logaritmy, zlomky a "kupecký počty." :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

ale jistě, s tím vystačí i finanční ředilel, ještě tak musí umět % na to stačí kalkulačka z Tesca za stovku
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#44 Příspěvek od PLV »

Proč mám něco počítat, když je jasně napsané, že x se rovná 2,5 x. Takže když někdo odpoví, že x je 2,5 x, má pravdu.
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#45 Příspěvek od Victronix »

Pro každou rovnici platí, že výraz na levé straně je roven výrazu na pravé straně.
Pro tuto rovnici platí, že pokud x má mít stejnou hodnotu jako 2,5x, tak x může být pouze nula v oboru reálných čísel. Výrazy na obou stranách jsou, při x=0, platné.
A pokud se nepletu, tady nemá cenu dál nic počítat - to je základ.
Hledám ideální řešení...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“