Udělal jsem něco špatně?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#31 Příspěvek od pepik9 »

Pokud je zapínáš a vypínáš spínačem mlhovek, tak to se vší pravděpodobností budou mlhovky. :)
Naposledy upravil(a) pepik9 dne 08 pro 2017, 15:13, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:
p32 píše:Normální lidi nepoužívají denní svícení, ale zapnou normální světla a tím i zadní atd. atd.
Normalni ridic zapne prepinac svetel do polohy "auto" (v souladu s manualem) a o vic se nestara. V lepsim pripade vypne automatiku a prepina dalkove rucne.
To už jsem někde četl i tak, že normální řidič má v autě automat a ne řadící páku. :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od termit256 »

Bylo to mysleno tak, ze normalni clovek si precte manual k autu a chova se podle toho co je tam napsane. Kdyz napisou ze se svetla prepinaji automaticky, tak si bezny ridic/ka navoli auto a o nic se nestara.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#34 Příspěvek od monterjirka »

Používám auto s "pražskou" SPZ.
Není problém přijet na karlovarsko, do Č.Budějovic, Brna,...
Ale jen v Plzni, kde se pohybuji poměrně často, jsou HOVADA, co se snaží "pražáka" nasrat.
Celkem běžně se vedle mě někdo na parkovišti na mě "nacpe" abych měl co nejméně místa na nastoupení, když zaparkuji u obchoďáku předkem do uličky, běžně někdo zastaví za mnou tak, abych neotevřel 5. dveře,...
Nenajdete asi v této zemi za volantem škodolibější svini než je "hrdý plzeňák"!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#35 Příspěvek od bu2520 »

třeba to byl jen zákon schválnosti. Já zaparkoval nový auto uprostřed prázdný parkovací řady u supermarketu. Když jsem se vrátil stála vedle mě obouchaná Felicie že jsem měl problém nasoukat se do dveří. Pochopitelně byly celé dvě řady prázdné kromě nás. A nebyli ze s Plzně :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#36 Příspěvek od MetalGod »

termit256 píše:Bylo to mysleno tak, ze normalni clovek si precte manual k autu a chova se podle toho co je tam napsane. Kdyz napisou ze se svetla prepinaji automaticky, tak si bezny ridic/ka navoli auto a o nic se nestara.
Běžnej moderní řidič si představuje, že do toho sedne, votočí klíčkem a bude dělat brrrm, brrrm a tůůůt tůůůt a to ostatní za ně auto udělá samo :?.

bu2520: No a já kolikrát načapal dědky na parkovištích, jak to do volný mezery ňáko napasujou a jdou od toho. Že pravej přední roh auta maj těsně na blatníku auta vpravo a levej zadní u auta vlevo, je nesere. Nebo v úzký ulici podélně s ní zaparkujou tak, že by se mezi jejich auto a chodník ještě vešla motorka. Taky nezajímá.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 04 pro 2017, 23:05, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#37 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:Bylo to mysleno tak, ze normalni clovek si precte manual k autu a chova se podle toho co je tam napsane. Kdyz napisou ze se svetla prepinaji automaticky, tak si bezny ridic/ka navoli auto a o nic se nestara.
Ano, ale v manuálu mu nikdo nepíše, že má dodržovat i silniční pravidla a za snížené viditelnosti má svítit ne denními světly, ale normálními potkávacími a zároveň i zadními.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#38 Příspěvek od konosuke »

jak se pozná "pražská" SPZ ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#39 Příspěvek od Standa99 »

Jak asi, má snad Áčko (tak jako u nás Téčko). A to mají všechny firemní auta po celé republice, protože každá vychcaná firma má napsané sídlo v Praze, aby na ně vyšla kontrola z finančáku jednou za 120 let, protože takový je v Praze průměr.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#40 Příspěvek od konosuke »

to je mi jasné, dříve AB, ABA, ABB apod. takže dnes na druhém místě musí být A, dobrá, dík
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#41 Příspěvek od dred »

Hmm... myslel so že na tretiom...
Přílohy
Bez názvu.png
(69.98 KiB) Staženo 15 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#42 Příspěvek od konosuke »

jenom pro zajímavost, v polštině frajer znamená naivka, jouda a hňup
stejně tak szukać má poněkud jiný význam než u nás, při dialogu pak
může dojít k zábavným nedorozuměním...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#43 Příspěvek od Hill »

Na to nemusí mít firma sídlo v Praze, Stando99, stačí, že si bere auta na operativní leasing. Všechna jsou předem registrovaná v místě sídla leasingovky, co je obvykle Praha. Po čtyřech letech se auto vyměňuje za nové.
To je dnes velmi častá příčina výskytu Krušnohorců, Chodů, Podlužanů, Valachů, Brňáků, Horáků, Ślązaku, Ostravaku a obyvatel dalších regionů v autech s pražskou značkou.

Ale abych se držel věci: dnes v 06:35 jsem na silnici 35 dojel cosi, čemu nesvítily obrysovky ani číslovka, potmě, v dešti se sněhem. Odrazky a vůbec celé auto tak zaprasené, že byly vidět je při posvícení dálkovými, značku tipuju podle tvaru na Hopla (nepřesné), ročník kolem 1990 (přesněji). Zda svítil jen světly pro denní svícení, se nedalo poznat. Jestli ano, nedosvítila mu ani v zatáčce na svodidla. Ostatně - kdyby na svodidla nevrhal stín osvětlen protijedoucími, měl bych asi dost starostí si ho včas všimnout a dobrzdit za ním. Brzdové světlo měl funkční jen levé, ale aspoň blinkry používal. Odbočil v Hořicích a zmizel kolem autobusáku kamsi nahoru.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#44 Příspěvek od Yarda1 »

Asi nemá cenu se moc rozčilovat, když někoho takového na silnici potkáme. Třeba já jsem v neděli jel tudy
https://goo.gl/maps/HEybVY646im
Je tam padesátka a před ní sedmdesátka, IMHO oprávněně, jsem skoro místní a znám to tam, tak to respektuji. Dojel mne frajírek v černém super béčku s pražskou RZ a přilepil se mi na (_!_) asi patřil k 4%.
Dál je zase omezená rychlost kvůli nepřehledné křižovatce, ale v protisměru zrovna nic nejelo, tak mne tam předjel, čára nečára, oni pražáci mají výjimku z pravidel (nebo si to někteří aspoň myslí). Tak jsem si řekl, že má chudák průjem a jede se rychle někam vy$rat.
Tak kdyby ten týpek tohle četl ať napíše, jestli to stihnul nebo jestli si musel prát jégrovky.

BTW: Když jsem psal "pražáci", měl jsem tam překlep, tak jsem kliknul na pravé myšítko, ať se mi to opraví, ale našlo mi to opravu "prasáci".
:D :D :D
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 05 pro 2017, 19:37, celkem upraveno 4 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#45 Příspěvek od EKKAR »

Obdobná zkušenost, taky v sobotu, jen "u sousedů", na pozici přibližně https://www.google.cz/maps/@50.1221169, ... 312!8i6656 mě přímo v obci "opískovala" stříbrná jedničková ochcáfka "vnaftěfturbu" asi tak 90km rychlostí, která mi samozřejmě skoro od hranic s ČR "očuchávala (_!_) - a měla českou RZ s "éčkem" = perníkovickej kraj ... Přál jsem mu vyhmátnutí pšonskou "Policja paňstwowa" - pro Čechy si schovávají pokuty od 250Zl vejš ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“