Vosí hnízdo - likvidace. Jak na to ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dneska jsem zkusil novou metodu. Zatímco smetákem jsem vymetal prach ze zdroje, lopatkou jsem mlátil ty potvory za letu, protože skutečně už otravovaly.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#32 Příspěvek od patrikvarga »

sinclair píše: Místo téhle likvidace bych taky radši pozval partu sršní, ať si pošmáknou
Alebo ,, partiu ,, mravcov.
https://youtu.be/p8pW7PEfSyM

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#33 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#34 Příspěvek od dudo02 »

Ja mám hrozno pri vchodových dverách a mal som tam kopec múch ,ôs a inej hávede. Stále mi niečo vletelo do domu. A tak som pátral a dopátral som sa k WASPINATORU. Je to vlastne textilná imitácia osieho hniezda. Osy si myslia ,že sa jedná o konkurenčný gang a vyhýbajú sa mu. A naozaj to funguje - dokonca to odpudzuje aj muchy. Stojí to okolo 15€. V akom rádiuse je to účinné to netuším.
Přílohy
waspinator.jpg

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#35 Příspěvek od davemh »

No hezký, to by se dalo ušít doma. Jaký je to materiál, nějaká umělina?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#36 Příspěvek od EKKAR »

Tipuju, že to nebude jen tak "vono samo to vodpuzuje" - ale že v tom nějakým zřejmě netkaným "textilu" (obdoba řídkýho filcu) bude při výrobě nasáknutá a vysušená nějaká chemikálie ze skupiny feromonů, kterýma hmyzáci normálně v přírodě komunikujou - prostě si pachově "značkujou" teritorium podobně jako čokli obechcávají rohy a patníky. Tím se celý to "visidlo" pro jiný druhy hmyzu stává vosím nebo třeba sršním hnízdem a tím pádem se mu jako obvyklá kořist těch dravců budou vyhejbat, i když v něm skutečný predátoři nežijou = podobně jako když se proti toulavým kočkám a kunám a dalším potvorám aplikuje z cirkusu nebo ZOO získaná tygří nebo lví moč případně trus = materiál těma šelmama v přírodě používanej právě pro značkování teritoria ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#37 Příspěvek od davemh »

Co jsem koukal na amazon a jiné shopy, tak existují i social-verze z pár kovových kroužků potažených papírem. Myslím že to funguje čistě opticky, navíc přítomnost nějaké chemie kterou vosy "znají" by je mohla nutit na to hnízdo útočit. Letos už to asi nemá smysl, přes zimu si pár udělám.
Je mi jasný, že když si na zahradu postavíš velkýho plyšovýho tygra, tak proti toulacím kočkám moc dlouho fungovat nebude, ale vosy doufám nemají natolik složitý firmware :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#38 Příspěvek od konosuke »

vosy sou fakt nějak přemnožený neboť ze stromů u cesty neužitečně padá spousta polozralých hrušek a auta je převálcujou na sladký protlak...
my jsme se kdysi o ně postarali, dneska synčiskám nestojí za to vylézt na strom, mají jiné zájmy jako například NTB, mobil či tablet
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#39 Příspěvek od dudo02 »

EKKAR píše:Tipuju, že to nebude jen tak "vono samo to vodpuzuje" - ale že v tom nějakým zřejmě netkaným "textilu" (obdoba řídkýho filcu) bude při výrobě nasáknutá a vysušená nějaká chemikálie ...
Tak na nete niektorý jedinci píšu o doma vyrobených a funkčných kusoch.
Viaceré zdroje uvádzajú ,že to čo pôsobí odpudivo je samotný tvar.
O impregnovaní som sa nedočítal nič.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zařízení pro dálkový přístup se sprejem verze 1.

Použití tam, kam se nedá bezpečně vlézt. Délka 4m, trubky ze starýho stanu, Cobra, tyčka z nábytku, špagát a hromada lepící pásky + trošku chemoprenu. :D
Přílohy
vosovrah_2.jpg
vosovrah_1.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#41 Příspěvek od sinclair »

Týývole! Pošli to do Receptáře! :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak ta nejlacinější žlutá Cobra je taky slabá. Udělal jsem pár testů. Chce to přidat dvacku a koupit tu zelenou i na lezoucí hmyz.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

Proč se s nima patláš? Až přijde zima, tak zmizej samy. U mě to bylo před 3 lety stejný a od tý doby žádná nezahnízdila. Taky jsem je zkoušel stříkat, už nevím, co to bylo. Asi něco hodně ekologickýho, protože to zabilo jen tu, na kterou dopadl proud ze spreje, nejspíš jenom zmrzla. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vosy jsou dávno pryč. Zkoušel jsem to na jiný potvory. Třeba octomilkám to spíš chutná.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“