Jak správně nabíjet Pb aku z auta FV regulátorem

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#31 Příspěvek od PeteBurns »

No ze pokial sa obycajny oloveny aku nedostane pri nabijani nad 13.6V, tak sa mu odvdaci dlhodobou zivotnostou a vysokou vyuzitelnou kapacitou :twisted:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#32 Příspěvek od danhard »

Tak já mám v Koktávce původní Varta aku už asi 10 let a dobíjí se bez problému na 14,4V :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#33 Příspěvek od masar »

PeteBurns píše:No ze pokial sa obycajny oloveny aku nedostane pri nabijani nad 13.6V, tak sa mu odvdaci dlhodobou zivotnostou a vysokou vyuzitelnou kapacitou :twisted:
Tak uveď tu citaci. Jinak je to tvůj výmysl, na jehož účel se ptát nemusím.
:wink:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#34 Příspěvek od danhard »

Není to jeho výmysl, na 13,6V je nastavené nabíjení pro maximální stacionární životnost.
Pokud by akumulátor aspoň minimálně necykloval, tak dochází k sulfataci.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#35 Příspěvek od masar »

Zase jeden, co nemá nit. Dobře že to není můj výmysl. :wink:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#36 Příspěvek od weed_smoker »

Tak zrovna SONNENSCHEIN není úplně obyčejný olovo,tyhle jsou teda už použitý (většinu času fungovaly jako filtrační kond,vybíjely se jenom když nešel ze sítě proud) a cykluje se s nima,sice málo,ale cykluje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#37 Příspěvek od termit256 »

Kdyz jsem pred casem delal nabijecku pro zalohovani, koupil jsem za kilo modul z ebay s dc/dc menicem primo urcenym pro nabijeni olovenych baterii. Pokud si vzpominam, nabijeci profil byl nasledovny: Pokud byla baterie hodne vybita, nabijelo se nejakym malym proudem, az napeti trochu stouplo, preslo to na plny proud v rezimu s konstantnim proudem, pri napeti 14,8V to preslo na rezim konstantni napeti a jak dale nabijeci proud klesl pod urcitou mez, prepnul obvod do udrzovaciho rezimu s napetim 13,55V.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“