hlídač maximálního DC proudu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tohle já použít nemůžu. Musím měřit velký vybíjecí proudy, malý nabíjecí proudy a musí to být "nacvakávací". Proto ten problém 5A u 50A čidla. Budou tam i větší vybíjecí proudy, o to horší bude ten problém s DC offsetem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#32 Příspěvek od Cust »

Já se teď hraju s Si7210...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď se mně povedlo osadit odpory 10R místo 1K. No co ta deska vyváděla, to bylo neuvěřitelný. Prostě se na 3V3 napájení objevovalo náhodně cca 5.5V (co dovolil transil, zrovna jsem osadil ten, co je docela línej na otevření). A já to hledal 3 dny. Ona se totiž projevila ještě jedna chyba, kterou jsem ale přisuzoval právě tomu, že se to při těch 5V už mohlo poškodit.

Normálně mám už tik...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jarmilerik
Příspěvky: 163
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#34 Příspěvek od jarmilerik »

Shodou okolnosti se mi dostal do ruky OMX38 (starší typ), viz foto. Úplně ideální. Napájení 10-30DC, měřený proud 0-5A (bočníkem), výstup 0-10V. Prostě, přesně, to potřebuju. Má však vadu. Po zapnutí napájení na laboratorním zdroji aktivuje proudové omezení a napětí na zdroji klesne na 5V. Je lhostejno, zda mám na zdroji 10V nebo 24V )nebo cokoli mezitím), vždy napětí při aktivovaném omezení na zdroji klesne na 5V. Zkoušel jsem maximálně"povolit" 350mA. Více jsem neměl odvahu, abych ještě něco nespálil. Proudový odběr je dle výrobce asi 150mA (3VA). Vnitřní pojistka je na cca 600mA. Zajímavé je, že při připojování napětí, tak jeden z deseti pokusů skončí správným zapnutím. Tedy, že zařízení pracuje. Je to nepravidelně, ale občas"naskočí" a při 24V odebírá 100mA. Při nižším napětí se proud zvyšuje. Nevím, čím to může být. Kdyby tam byl "tvrdý zkrat" tak to asi nebude držet těch 5V. Je to oboustranná DPS s maskou a blbě se hledají cesty. Z druhé strany je několik smd obvodů. Ve zdrojové části je obvod LT1172CT. Je to nějaký DC/DC měnič. Mám podezření na něj. Ale je to jen odhad. Nemáte s tímto obvodem zkušenost? Dostupnost v ČR také není ideální. Našel jsem jej pouze v TME.
Přílohy
OMX38
OMX38

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#35 Příspěvek od bdn »

Dle datasheetu ten LT1172 umí pracovat jako zvyšující nebo snižující měnič. Pokud si obkreslíš dps, tak 'reverzním inženýrsvím' se dopátráš pravdy. Z fotky nevím, tipnul bych si, že to bude step-down. Jestli máš k dispozici osciloskop, tak vysleduješ, jak dlouho trvá ten nárust proudu po zapnutí, zda to má na svědomí elektrolyt. kondenzátor nebo něco jiného. ..

Uživatelský avatar
jarmilerik
Příspěvky: 163
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#36 Příspěvek od jarmilerik »

Taky si myslím, že to bude step down, jelikož napájecí napětí je v rozsahu 10V-36V. A protože analogový výstup je 0-10V, tak vyšší napětí asi není potřeba. Zajímavé je, že včera jsem si s tím trochu "hrál" a fungovalo to vždy. Dnes, když to leželo na ponku přes noc (cca 12 st. Celsia), to po připojení opět nešlo. Že by se kondík takto choval?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Ked to nejde, nechaj tam tiect prud a sleduj, ktora suciastka sa zohrieva.

Uživatelský avatar
jarmilerik
Příspěvky: 163
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#38 Příspěvek od jarmilerik »

Tomu rozumím, jenže jestli to není cesta ještě do většího problému.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“