Jaký Imax může protékat kontaktem napájecího konektoru BS?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#31 Příspěvek od Kvicala_r »

Tento konektor má dvě zásadní slabiny, proč je lepší se dívat po jiných.
Kvalita krimpování kontaktu protože není bodovaný a co vidím poslední dobou je celkem šmelc.
Druhý problém je, že oba poly jsou obnažené a hrozí jakoukoliv nešikovnou manipulací, že si je zkratuješ nebo dokonce přiložíš v opačné polaritě.

Už víš jaké napětí, minimální a maximální proud (resp. přechodový odpor) tím chceš pouštět? To je totiž prvotní úvaha, kterou bys měl začít.

Osobně dost často, nejen pro systém v autě, používám celkem slušný a těsněný sortiment Tyco/AMP. Míval je kdysi i GES...
K tomu se dá dohledat alespoň nějaká dokumentace.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Konektoru jsou vsude 3prdele, ale zadny neziska zdarma vykuchanim z baterie. A o to tu celou dobu jde. Nenapada mne zadny jiny duvod, proc by nekdo chtel takto pitomy konektor pouzivat.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#33 Příspěvek od lesana87 »

Jak vypadá ta 2700mAh 9V baterka? 8O

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#34 Příspěvek od tomasjedno »

Jak vypadá, to je každému jasné.
Otázkou je, zda má alespoň 270 mAh :D

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#35 Příspěvek od samec »

Klob1 píše:Oni ty kontakty jako konektor bývají na bakelitové destičce a dnes spíš jen na plastové-úmělé. jestli třeba také by v tom byl proudový rozdíl ohledně zahřátí? Nevím, to mě tak napadlo.
A ešte sú tie kontakty nitované a každý trošku ináč kvalitne. Niektorý kontakt drží pevne, niektorý sa pretáča, niektorý je úplne voľný. A ešte sa to používaním mení. No a teraz pre ktorý chceš vedieť max. prúd?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#36 Příspěvek od sinclair »

Kdybyste mu hned na začátku někdo napsali, že ty patentky při 9V nepřenesou víc, než asi 0,5A, nic byste nepokazili.
Ani při přechodovém odporu třeba 1Ω, u fakt hodně mizerného provedení, by nic dramaticky nehořelo plamenem.
Takhle je zaděláno na dalších, odhaduju nejmíň 5 stran, dalších citací a nesrozumitelných průjmů.
Nedivme se tedy, že je to potom stejné u všech témat, se kterými tady "uživatel Klob1" exceluje.

On si totiž potřebuje nechat od okolí potvrdit to, co sám vymyslel, nic jiného.
Nepotřebuje od nás žádné odborné rady, nebo dokonce zdůvodnění, proč je jeho výmysl pitomost. Nerozumí jim.
Není tu první, ani poslední.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#37 Příspěvek od Otkundes »

Tyto stiskací kontakty byly původně vyvinuty pro jednoduchou a pohodlnou výměnu zinko-uhlíkových bateriových bloků, typu 6F22, používaných zejména v přenosných přístrojích. Kdysi bývalo dobrým zvykem, přímo na baterii uvádět tzv. maximální zatížení (mA). Obvykle to u tohoto typu bývalo v nízkých desítkách mA.
V současné době se tento typ kontaktů používá i při výkonnějších bateriích, jiného chemického principu.
Pokud chce tazatel zjistit, pro jaký proud jsou ty kontakty na baterii dimenzovány, stačí nahlédnout do datasheetu baterie daného výrobce, uvedeného na baterii a případně si podle Ohmova zákona spočítat proud, ze jmenovitého napětí baterie a zatěžovacího odporu.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#38 Příspěvek od Klob1 »

ZVUK2000 píše:Právě že ty samotné konektory jsou mizerné a já je vlastně nikdy nekupoval. Když jsem ho nutně potřeboval rozebral jsem vybitou baterku a použil konektor z ní. A nevím ale zdá se mi že v baterkách jsou ty konektory spolehlivější než samostatně prodejné.
Přesně, tak vidím, že jsem to nedělal a nedělám sám.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#39 Příspěvek od termit256 »

Musel bych hodne premyslet, abych nasel horsi konektor nez tohle. Ale jak vidno, kazdy si na to musi prijit sam. Az s nim o neco skrtnes a oddelas nebo prepolujes napajeni, zjistis jak moc skvely napad byl kuchat konektory ze starych baterek.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#40 Příspěvek od Klob1 »

sinclair píše:Kdybyste mu hned na začátku někdo napsali, že ty patentky při 9V nepřenesou víc, než asi 0,5A, nic byste nepokazili.
Ani při přechodovém odporu třeba 1Ω, u fakt hodně mizerného provedení, by nic dramaticky nehořelo plamenem.
Takhle je zaděláno na dalších, odhaduju nejmíň 5 stran, dalších citací a nesrozumitelných průjmů.
Nedivme se tedy, že je to potom stejné u všech témat, se kterými tady "uživatel Klob1" exceluje.

On si totiž potřebuje nechat od okolí potvrdit to, co sám vymyslel, nic jiného.
Nepotřebuje od nás žádné odborné rady, nebo dokonce zdůvodnění, proč je jeho výmysl pitomost. Nerozumí jim.
Není tu první, ani poslední.
To první. Přesně a konečně. Někdo napíše, že , abych počítal s tím, že více jak 0,5A nepřenese, že na víc to nemusí být. A tak by mi to stačilo. Hele nepouštěj, víc jak toto. Protože jsem to nikde nenašel, sice jaké různé dílečky je možné mít , co se třeba týče dílů na akupacky jako pružinky, kontakty apod., různé rozměry i. Ale proudové zatížení toho všeho nikde. A věřím, že, kdybych chtěl rozměry kontaktu, tak místo toho najdu jen něco jiného.

Ne, já ten konektor nevymyslel, to musel někdo již za Brnky. A pak na další věci člověk přichází, když začne s někým o tom třeba polemizovat, tak napadají další úvahy, kterých si nevšiml. Jako, že jsou i navíc mA. Nebo s tím trafíčkem, co se prodává a prodával k různým elektronickým přístrojům. Také i např. tzv. Walkmanu, či rádiečku. Nebo klávesám.

To druhé už asi ne.
Naposledy upravil(a) Klob1 dne 01 srp 2021, 21:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#41 Příspěvek od Klob1 »

termit256 píše:Musel bych hodne premyslet, abych nasel horsi konektor nez tohle. Ale jak vidno, kazdy si na to musi prijit sam. Az s nim o neco skrtnes a oddelas nebo prepolujes napajeni, zjistis jak moc skvely napad byl kuchat konektory ze starych baterek.
Tak k nějakému, třeba starému tranďáku, který byl na 9V baterii. Co by na tu baterii dal za konektor? A jak jsem se díval, tak třeba na Akupacky jsou tam tyto konektory?
Jasně, pokud to bude k něčemu jinému a nebude tam stejný protikus, což je jen obrácený stejný kus. Tak si dá každý, co potřebuje.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#42 Příspěvek od Klob1 »

Otkundes píše:Tyto stiskací kontakty byly původně vyvinuty pro jednoduchou a pohodlnou výměnu zinko-uhlíkových bateriových bloků, typu 6F22, používaných zejména v přenosných přístrojích. Kdysi bývalo dobrým zvykem, přímo na baterii uvádět tzv. maximální zatížení (mA). Obvykle to u tohoto typu bývalo v nízkých desítkách mA.
V současné době se tento typ kontaktů používá i při výkonnějších bateriích, jiného chemického principu.
Pokud chce tazatel zjistit, pro jaký proud jsou ty kontakty na baterii dimenzovány, stačí nahlédnout do datasheetu baterie daného výrobce, uvedeného na baterii a případně si podle Ohmova zákona spočítat proud, ze jmenovitého napětí baterie a zatěžovacího odporu.
https://www.distrelec.cz/cs/drzak-bater ... track=true
Ale o proudu nikde nic, jen různé dílečky.
Jo, zkouším ty výrobce, ale asi se také budou divit. Těch konektorů těžko, ale batérek, snad.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od PotPalo »

Tie predávané 9V konektory s káblikom sú omnoho horšie ako ten na baterke. Mnoho krát ide ťažko odpojiť, a už sa mi ich pár rozpadlo. Oni sú v tom plaste totiž nalisované iba na kúsku tvrdšieho papiera. Pokiaľ odpojeniu pomáham skrutkovačom, zasa to skratujem.... Niet divu, že v mnohých zariadeniach ako protikus k 9V batérii radšej použili obyčajné ploché napružené kontakty.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#44 Příspěvek od kokun »

To Klob1
Ty tu nejsi nováčkem, abys věděl že máš nejprve hledat (zde na fóru), než otevřeš nové vlákno!
Kdybys tak učinil, tak bys třeba našel i toto vlákno: Kontakty 6F22.
V něm je řada odkazů (k těmto kontaktům) a třeba bys v některém z DS našel i tebou požadovaný údaj, nwm.
Ale jak už bylo několikrát konstatováno, vzhledem k nedokonalosti těch "patentů" není záhodno je zatěžovat větším proudem, než ke kterému byly původně určeny - tj. max. několik desítek mA.
A ty si nejprve vyjasni, jak je to s veličinami: mA a mAh :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od PotPalo »

Ono obyčajné patentky majú lepší kontakt než ten šmejd na 9V batérii. Patentky majú aspoň pružinu ktorá ich pridržiava. Stačí prišiť na tvrdší papier a bude to kvalitnejšie ako nejaká vybrakovaná 9V batéria. :pako:
Přílohy
patentky.jpg

Odpovědět

Zpět na „Součástky“