Divný chování PC myši

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#31 Příspěvek od p32 »

Pokud ale strčím přijímač do USB3 karty Axagon, co je píchnutá v PCIe štekru na mámaprknu, tak to nedělá.
Už jsi zkoušel tu kartu vyndat?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#32 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:
Pokud ale strčím přijímač do USB3 karty Axagon, co je píchnutá v PCIe štekru na mámaprknu, tak to nedělá.
Už jsi zkoušel tu kartu vyndat?
Zkusil. Žádná změna na USB2 štekrech. Nějak mi ale uniká, proč vytahovat desku na který jedinný myš chodí jak má.

Vyměnil jsem celej zdroj. Ve starým byla čepice na elytu 5V STB. Dost to pomohlo, ale občas to stejně udělá. Zkusil jsem do USB2 dvouštekru, kterým je připojený USB2 na předním panelu vrazit 1000M/6,3V. Přestalo to dělat a to zcela. Asi je suchánek ještě něco na 5V rozvodu na mámaprknu. Čepice ale nejsou vidět žádný. Asi je PC po asi 7 letech zralý na výměnu mámaprkna. Nojo, ale to jsou instalace a ladění na několik dní práce. :roll: Navíc některý CD s instalacema mám už nečitelný. Tudy jednoduchá cesta nepovede. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:
p32 píše:Už jsi zkoušel tu kartu vyndat?
Zkusil. Žádná změna na USB2 štekrech. Nějak mi ale uniká, proč vytahovat desku na který jedinný myš chodí jak má.
No, přece právě proto. Pokud to dělá dál, je problém v hlavní desce. Tu můžeš opravit, pokud víš, kde je napájení pro USB nebo dát jinou.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#34 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Navíc některý CD s instalacema mám už nečitelný. Tudy jednoduchá cesta nepovede. :(
Naštěstí aspoň k těm Gigabytím deskám jsou ovladače pořád na webu i pro hodně staré kousky. Ne jak u Intelu...
Jinak divné zahnívání u Gigabytu je spíš zvykem než výjimkou. U i965 desek mi hnil přídavný IDE řadič. U několika P35 zase Intelí SATA začala chybovat, až vždycky přešla až na PIO 0, takže bylo potřeba využít přídavný řadič na desce nebo přidat kartu. U další desky mi odešlo právě to přepínání napájení USB. V podstatě po 5 letech se začaly vyskytovat problémy, po 10 má každá deska nějakou mouchu. Kupodivu nestabilitou trpí asi tak jedna z deseti, jinak vždycky jen umře nějaká periferie.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Tady v Třebový je jedna rodinná počítačová firmička i s obchodem, která se výslovně špecializuje na prodeje PC s mámoprknama Gigabyte - kolik takovejch sestav od nich už jsem měl na stole radši nebudu počítat. Nejvyšší sériový číslo, který jsem potkal na jejich "fabrický nálepce" bylo vyšší než 10 000. Většina z nich bohužel právě po 5-6 letech začala vykazovat nějaký nejdřív drobný a postupem času pořád závažnější problémy a výpadky. U cca 20 kousků jsem to vyřešil výměnou elytů, ale když na mámoprkně vyměníte 15-20 kousků, trvá vám to 2 hodiny a majiteli si za to řeknete 500,- plus 50,- za ty kondíky, kouká na vás jak na vraha, co jako že to chcete za pár kondíků za raketu - a to v tom není započítaná další dvouhodina minimálně, potřebná na demontáž a vypucování celýho komplu plus přepastění všech chladičů a zpětnou montáž - protože kdybych si měl za takovou opravu říct litr, abych byl aspoň fifty-fifty při dnešních hodinovejch cenách podobný práce, tak se mi každej vysměje, že za opravu chci tolik, jakou má ten starej komp aktuální hodnotu ... Prostě "gigabajtku" pokud možno nebrat jako dlouhoživotnostní a stabilní základnu, to už jsou lepší "aušusky" - aspoň mně pokaždý vydržely minimálně skoro 2x tak dlouho než srovnatelný GB ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám dobrou zkušenost s kompama Dell - stará plečka (dělaná do kanclu) s Pentiem III koupená před 15 lety jako repas furt jede. Další které jsem měl později taky zařvaly spíš na "morální" zastaralost, než že by to chcíplo. To byly kompy do kanclů, do bank, apod a tam to muselo makat.
Jediný komp, který mi chcípl byl notebook Toshiba. Dva měsíce po záruce najednou šlus a ticho, mrtvo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#37 Příspěvek od xsc »

Ono se podobně jak ty Gigabytky chovají i jiné desky, jde to vždy ve vlnách. Jeden čas třeba rádo hnilo MSI, ani Asus není extra zázrak. Kupodivu elyty zrovna na těch Gigabytech jsem moc měnit nemusel už od dob C2D.
S těma Dellama souhlasím. Jedna z jejich výhod je v tom, že mají obvykle dobře řešené proudění vzduchu kolem celé desky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#38 Příspěvek od EKKAR »

Že jsou aušusky zázrak jsem nikdy netvrdil, jen píšu, že mně obvykle vydržely dýl než právě GB - a v kompech, který jsem dostal na nějakou opravu nebo údržbu to bylo zrovna tak. Prostě Gigabyte = naprostá spotřebka, Asus = lepší až hodně dobrá spotřebka.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Na mieste Celerona by som zobral osciloskop a pozrel na 5V vetvu zo zdroja a 5V z USB portov. Ak su na doske tie tzv. moderne elyty s pevnym elektrolytom, tak tie dokazu zhnit bez viditelnych priznakov.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#40 Příspěvek od Kvicala_r »

Myslíš Polymery? Tak ten sem ještě snad špatný neviděl. Je pravda, že sevis dělám jen pro sebe a rodinu..
I když Karel GB nemá rád, vše co mám doma a po rodině šlape právě na GB a vše naprosto už hromadu let v pohodě.. Už od dob I. gen i5

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

Neodchadzaju casto, ale zakerne. Jeden som menil tu:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=93282

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od RayeR »

Ja sem teda zatim taky nepotkal moc spatnych desek s polymerama, to na tech starsich, kde byly velke elyty, tak tam se to nafukovalo vsecko, i znackove Nippony, kdyz to byla zrovna ta spatna serie a bylo fuk, jesi je to GB ci Ausus. Ale bezolovnaty cin jiste dokaze zazraky...

U toho USB portu bych mozna este vymenil polyfusky, casem se vykurvi, byt teda mys ma minimalni odber, tak tam by se to nemelo projevovat, ale kdo vi. Proste na par deskach sem je uz musel menit, pac jim vzrostl odpor a treba telefon se uz pak nebyl schopen dobit na 100%.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše: Ak su na doske tie tzv. moderne elyty s pevnym elektrolytom, tak tie dokazu zhnit bez viditelnych priznakov.
Jo, po zapnutí PC vyskočí omalovánka, že na desce jsou japonský elyty s garancí 60 000 hodin provozu.
Kouknu na to oscilem.

Docela by mě zajímalo, jak se dobejt do tý Gigabytí krysy. Myslel jsem, že ji vyčistím a přidám do ní elyt na 5V napájení. Nemá to taky západky na planžetu jako dálkáče u TV?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#44 Příspěvek od rnbw »

Na mysiach su vacsinou skrutky, casto pod teflonovymi klznymi podlozkami.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#45 Příspěvek od Celeron »

Zkusil jsem jeden teflon sloupnout a máš pravdu, je tam zapuštěnej Philips. Akorát že se teflony loupou z oboustranky a ta zůstává přilepená k plastu krysy. Po přimáčknutí zpět teflon na oboustrance už nedrží. Bude to asi slušná pakárna vystříhat oboustranky nový, jsou tam čtyři a každá jinej tvar.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“