Divný chování PC myši

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Divný chování PC myši

#1 Příspěvek od Celeron »

PC s W7/32 home. Drátová USB optomyš. Kurzor podle myši jezdí správně.
Pokud ale zde na Bastlírně nebo jiných fórech nastavím kurzor na svislej posuvník zcela vpravo, stisknu levý myšítko, držím a jedu s posuvníkem dolů, občas se najednou začne modře podbarvovat text příspěvků jako kdybych chtěl označit pro kopírování. Potom většinou po uvolnění levýho myšítka začne pojíždet text příspěvků nahoru a dolů a nejde to žádným myšítkem zrušit, jen ESC klávesou. Nebo pokud držím myšítko a jedu nahoru na křížek, tak to schodí prohlížeč. Dělá to Firefox, Edge i IE11. A je to nahodilý, nekdy hustějc než jindy.
Když zkusím myš na jiným PC tak se mi to nepodařilo do tohodle stavu dostat.
Jo a taky jsem si všiml, že když třeba myší a levým myšítkem modře označím text v příspěvku a dám DEL, tak se smaže jen poslední označený znak a modrý označení zůstane.
Co to může být? Blbej myší driver? Blbej driver grafárny? Po čem jiným jít?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Vyčisti mikrospínače na tlačítkach a komplet celú myš. To, že na inom PC to funguje, môže byť spôsobené iným nastavením myši v tom PC (rýchlosť reakcií a pod,). Mne sa to tiež dávnejšie stalo. Podobné sa stáva napr. teraz u mojej bezchôstovej myši, keď je slabá batéria.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Asi blbnu mikrospinace. Niekedy to vie robit fakt zaujimave veci...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Nevím, jestli to je myší. Teď jsem k tomu PC připojil starodávnou kuličkovou dvoutlačítkovou PS2 myš, snad ještě z dob MS Dosu. A dělá to taky. Přitom na starým PC v dílně maká bez problému. Že by byly obě stejně vadný je asi dost nepravděpodobný.
Ta drátová optomyš, na kterou se ptám, je laserová Gigabyte GM-M6880. Je mi divný, že v snímacím okýnku není vidět žádnej svit. Je to normání?
Bezdrátová Géniuska DX-7100 v okýnku svítí neustále slabě modře a po přejetí prstem svit zesílí, stále bliká.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Tohle mi dělalo na W7 taky - byl nakopnutej Framework a za Boha živýho se odmítal dát i aktualizovat. Nešlo mi kvůli tomu ani doinstalit kupa dalšího softu, vyžadujícího podporu vyšších verzí Frameworku. Možná někdo znalej by dokázal z Widlí odpreparovat všecky vadný soubory toho sráče a nahradit je bezvadnou variantou nebo aspoň donutit Widle, aby ho samy opravily/nahradily, já musel sáhnout po reinstalaci. Po ní všecko zázračně v cajku - upozorňuju, že pokus o "Opravnou instalaci systému Windows" selhal. Přestože komp hlásil "Oprava systému úspěšně dokončena", na chování kompu se nic nezměnilo. Pomohl až opravdu tvrdej reinstal ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

já bych ji hukázal...
(jo mimochodem, je to nejlevnější PC komponent tak žádný dlouhý fraky,
červený kontejner a sbohem)
Přílohy
a myš.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#7 Příspěvek od dobrman »

Celeron píše:....Ta drátová optomyš, na kterou se ptám, je laserová Gigabyte GM-M6880. Je mi divný, že v snímacím okýnku není vidět žádnej svit. Je to normání?
Bezdrátová Géniuska DX-7100 v okýnku svítí neustále slabě modře a po přejetí prstem svit zesílí, stále bliká.
U laserový myši ve velký většině ty snímače jedou mimo viditelný spektrum.
ta co píšeš, že svítí, je optická - ne laser
Podobně mi blbla bezdrátová myš (MX1000) ale to bylo tím, že jsem blbě posunul stojánek (s přijímačem) blízko k bezdrátovýmu telefonu.....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

konosuke píše:já bych ji hukázal...
(jo mimochodem, je to nejlevnější PC komponent tak žádný dlouhý fraky,
červený kontejner a sbohem)
Kono, přemejšlej občas než něco plácneš. Jirka píše, že mu to samý dělá i kuličková krysa z doby skoro ještě kamenný, takže to není krysou, ale nějakým bugem v systému. Je i vysoká pravděpodobnost, že to bez opravy systému bude dělat jakákoliv další myš. Já bych volil minimálně opravnou instalaci Widlí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Celeron píše: Co to může být? Blbej myší driver? Blbej driver grafárny? Po čem jiným jít?
Díky
Něco buď hardwarově nebo softwarově narušuje komunikaci po usb.
Mně občas zblbne optická myš, usb, W XP, buď přestane svítit a reagovat, nebo se kurzor snaží cpát k pravýmu okraji. Pomůže resetování myši (vytažení a znovuzapojení). Možná to ruší el. polem do nestíněné elektroniky myši, mám tu blízko FM vysílač, nebo od blízkého mobilu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

Něco v systému, podobně mi občas zahapruje touchpad na noťasu, nebo dotyk na tabletu s Windows10.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od xsc »

Neběží tam nějaký soft na pozadí, který jednou za čas zahltí PC? Kdysi mi podobný problém dělala nějaká verze Speedfanu, který při čtení teplotních senzorů vždycky na chvilku blokla sběrnici a tak třeba zabila nahrávání v Premiéře. V Task manageru se to ovšem neobjevilo, špička byla moc krátká.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Vážení, připomínám, že drátová optomyš je USB a kuličková vykopávka je PS2. Obojí blbne stejně. Jak je to s SW provázaností ovladačů myši v W7 mi známo není.
Zkusím ještě jiný myši abych potvrdil, že to je něco v tý velký bedně.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#13 Příspěvek od MetalGod »

Kuličkový byly i USB, a optický zase PS/2. A možná existuje i optická s RS232.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Vážení, připomínám, že drátová optomyš je USB a kuličková vykopávka je PS2. Obojí blbne stejně. Jak je to s SW provázaností ovladačů myši v W7 mi známo není.
Ovladač se skládá ze dvou souborů - jeden je specifický podle připojení (mouhid.sys, sermouse.sys, pro PS2 i8042prt.sys), druhý je obecný ovladač pro myš (mouclass.sys). Je to vidět ve /windows/inf/msmouse.inf Ale pochybuju, že to bude v nich. Spíš bych hledal buď drzý program nebo ještě drzejší tlačítko na myši nebo klávesnici.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#15 Příspěvek od dobrman »

MetalGod píše:....A možná existuje i optická s RS232.
Jo, ještě někde ji mám zahrabanou, snímač svítil červeně a měla konektor canon 9 pin
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“