Jsou na tom elektrikáři soukromníci platově dobře?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#46 Příspěvek od HF_Tech »

Stejně je zajímavé jak největší kolenovrti nemají problém zaplatit za chlast, cigarety, 500Kč za věštění kartářce, za bazén z Mountfieldu, Herbalife a podobné blbosti...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#47 Příspěvek od Artaban001 »

Podvodem nemyslím samotnou práci, jako spíš ten inzerát.

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#48 Příspěvek od HF_Tech »

No, elektrikář by snad měl být placen lépe než městská policie.
https://nabor.mppraha.info/ Nebo je ta uvedená suma taky podvod?

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#49 Příspěvek od ransom »

Průměrný plat městapáka v Praze 48k?
Je to samozřejmě v hrubým, že ano. Jako venkovský elektrikář v kraji s podprůměrnými mzdami jsem na tom líp, a lidi mě navíc mají rádi...

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Behemot »

padik píše:Chtěl jsem se zeptat na Elektrika.cz, ale po přečtení pravidel mne přešla chuť.
No, měl jsem u sebe pokrývače (firmu) a netušil jsem, kolik věcí se změnilo směrem k drahotě. Moje chyba. A pán utrousil: "To byste se divil, kolik si dnes za práci řekne elektrikář." Souhlasíte, že by tohle řemeslo konečně bylo placeno za odbornost? (Snad tu nejsou jen slaboproudaři, že ne? Já jsem napůl.)
jo, sou to mistři světa, jinak řečeno, čuráci a ať zdechnou na rakovinu :D chcel sem se jim neska na veletrhu vysmát, ale měli tam nějakej kumbál zataženej záclonou, takže ani nebylo komu tvl

co si řekne eletrikár vim, anžto si to řikám, ne každej za to chce zaplatit, zvlášť dyž režim to ekonomicky vede do ukravíny, přes zimu se nedělo absolutně NIC a ai teď - sice už zakázky chodijou, ale taky se vozývá mezi vosmi a 38 uchazečama, takže se tam dycky najde nějakej živnostníkář co to rači podtrhne za tři kila (a navíc není plátce), než aby neměl co do huby, čili sem strávil poslední dobou už minimálně 12 hodin naceňovačkama a zatim dělám takový ty supr zakázky jako mordování se s nějakejma bednama vezděnejma do sloupku a je to za 10k i s matrijálem a burešovným, hm

ale topenáři sou jiný kafe, ti si na rozdíl vode mě neříkají přirážku blbejch 20 %, ale klidně 50, a odmítají vůbec šahnout na prácu bez dodávky svýho matriálu a jinejch kotlů

a vo pokrejvačích ani nemluvim, zakázku stylem sundat krytinu (v polovině životnosti), zvednout střechu a vyměnit (plus přidat další) vrstvu izolace a vrátit tašky, to se nenamáhal nigdo (ze tří) firem dojet, to viš, vo kilo(+) menší tržba, pche, taková čučkařina…takže si to nakonec známej dělal svépomocí (a pomocí CELÉ široké rodiny a asi VŠECH známejch co má v telefounním seznamu)
BOBOBO píše:Už před více než 50ti lety dráty tahali zedníci či zámečníci . elektrikář přišel jen zapojit . Tak to i takto rozděl . ještě před pár lety , kdy vznikaly obchoďáky byl naháněn kdokoliv , kdo přijde v so a ne tahat tam kabely . Bez vzdělání a prachy byly na dřevo a supr . úroveň platby se liší i o stovky procent dle lokality . Musíš upřesnit , Prágl či vidlákov ? U nás na vidlích toho moc nedostaneš .
samozřejmě to tomu krásně odpovídá, takže potom je to natahaný z blbejch na eště blbější místa, blbejma kabelama a vůbec (nebo blbě) popsaný, a to, že ekzistujou (stále přísnější) normy i na vedení kabeláže, anžto sou taky čímdál striktnější požadavky na výkony té kabeláže (zejména, ale nikoli pouze, signálové/datové), s tím samozřejmě není třeba, aby se subdodavatelé stojící na ukroších a jinejch 🤐 vůbec zatěžovali

ale co, když chce někdo prácu na pýču, dostane prácu na pýču 8-)
msar píše:A kolik je tedy obvyklá hodinová sazba elektrikáře (u instalací v RD) u vás? Ze zvědavosti jsem se ptal kolegy, který staví rod. dům, říkal 700-800Kč.
neříkají mu doma zloděj? :idea:
p32 píše:
ať to neroztahuju, ve zkratce, meleš sračky, kdyžtak hekni, rozepíšu to

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#51 Příspěvek od scorpions-cz »

Jenom mě mrzí, že zakladatel vlákna mi neodpověděl na otázku, kolik si on představuje " být na tom dobře".
Nazývat někoho zlodějem / pokud dělá dobře, ale draho/ mi přijde nekorektní. Když je poptávka, tak proč dělat levně.
nebudu přece podnikat za 30K se všemi starostmi, DPH , knihou jízd atd + shánění zakázek, když bych to samý dostal v kolbence úplně bez starostí. Jasně výše toho co si za svou práci řeknu je dána z části regionem, ale taky tím jakou kvalitu odvedu a hlavně jak si vážím sám sebe. Když jsem kdysi dávno začínal s podnikáním, tak jsem při jedný subdodávce nevěděl kolik si říct a tehdy mi odběratel řekl" KDO SI O PENÍZE NEŘEKNE, TEN JE NECHCE" svatá pravda.
Jinak osobně se snažím větší akce vždy dělat nabídkou a nikoli hodinově.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Behemot »

My blbci, co se to fakt snažíme dělat dobře (jistě, ne ideálně, dokonalý není nikdy nic, ale skutečně co nejlíp), si řikáme lehce přes polovinu, a je to docela prekérka. Novostavby dělají samí takoví eksperti, pak k nim člověk jde něco časem dodělat, předělat, opravit, a poměrně často je tam závad a dalších věcí véc, než jenom málo. Samozřejmě na všecko sou revize, i když to nemá absolutně validní papíry (člověk koukne do projektu, hm, aha, HDR je támdle o dvě místnosti jinde…).

Jindy zas po pánech mistrech pak vopravujem takový věci jako že instalace NAPROSTO šílená, desítky fázovejch vodičů používanejch jako nuly, desítky nul a zemí jako fáze, 99 % bez přeznačení aspoň tou 🤐 páskou, dokundamentace je sprostý slovo, revize žádný, výrobní štítky žádný, kabely do bedny s krytím IP65 se řeší flexou apod.

U jednoho zákazníka sme takle strávili s kolegou už skoro 40 hodin a zdaleka to neskončilo. Přitom ale, kdyby pan mistr předtím nebyl 🤐, jiný označení pro to není, trvá mu to udělat správně celý asi 2 hodiny navíc. :roll:

Je to provoz, kterým ročně projde na 10000 zákazníků, nemají ani výchozí revizi prakticky na nic, naštěstí majitel má rozum (a cashflow) a chce to konečně řešit.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dívám se, že Behemotovi asi dorazila další várka kratomu, tak zkouší její kvalitu. Řekl bych, že to bude slušnej matroš...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#54 Příspěvek od Cust »

:lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“