Zajímavá nabídka na Aukru

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#46 Příspěvek od rnbw »

stepa píše:
Tak panove, dostal jsem se k fotce vnitrku. Za ty prachy se mi to nezda...muselo by to byt pozlaceny. Tohle jsem schopny postavit za podstatne nizsi cenu.
Vtipne vyzera ten konektor na trojvodicovy napajaci kabel, pricom PE nevedie nikam :)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#47 Příspěvek od Sendyx »

Vtipne vypadá trafo namontované do plastové pixly z křehkého, hořlavého materiálu 8O

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#48 Příspěvek od rnbw »

Bal by som sa to zdvihnut zo stola, aby to nevypadlo spodkom :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#49 Příspěvek od Sendyx »

Tak křehká ta pixla zas není, ale už jsem viděl "firemní" zdroj v této krabici, který se přitavil k desce stolu.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavá nabídka na Aukru nebo Odklepnutu

#50 Příspěvek od stepa »

Ja nevim...me ty krabicky KP-xx zase tak spatny neprijdou...je to jediny co jsem na trhu za rozumny penize(pro mne) videl. Normalne je pouzivam a zadny problemy nejsou. Ale prodavat v tom neco "homemade" ozivenyho bych si asi netrouf.
Lukas-Peca píše:jeden úžasný uživatel aneb ,zkus prodat každou píčovinu, kterou doma najdeš": http://www.odklepnuto.cz/user-items.php?id_user=102
CD mechanika za 150,- ...nevim co si o nem mam myslet :roll:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#51 Příspěvek od Sendyx »

Teplotní odolnost mizerná, plast je křehký, navíz asi 3. jakost, štípe se... měl jsem jich pár dělaných z ABS, jenže "obchodníci" typu GM a spol. by asi zkrachovali, kdyby měli kupovat kvalitní zboží, takže se sehnat v ČR nedají.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od stepa »

Nj, to je prave ono. Ja bych si klidne i neco priplatil. A delat si je doma z plechu neni moc rentabilni :? .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#53 Příspěvek od Crifodo »

jak se dá "dostat" k další fotce zboží vystaveného na Aukro před skončením dražby?

Ta síťová přívodka není moc košer, pro přístroj ve II. třídě by to chtělo přívodku jaká se používá třeba radiomagnetofonech nebo videích, ta se dá koupit celkem běžně.
Otázku bezpečnosti takových konstrukcí jsme tu nedávno (celkem planě) řešili okolo lampových zesilovačů, tohle je podobný problém, jen nebezpečí zabití bych viděl mírně nižší. O plastu podle fotky toho moc soudit nemůžu, takový věštec nejsem abych odhadl zhášivost podle .jpg souboru :twisted:
Jestli je tam správně dimenzované jištění a solidní trafo s dvojitou izolací, bude nebezpečnost tohoto bastlu asi tak o řád lepší než obvykle zprasené zesilovače z popelnicových zásob, o domácích sekačkách nemluvě :barf:
cena 1500,- se mi zdá přiměřená, trafo plné mědi svoji cenu má, udělat tišťák taky něco stojí a měřáčky něco taky stojí. PC zdroj z Chiny s 5 pevnými napětími sice stojí 300,- ale za cenu dětské nebo otročí práce a nulových opatření na ekologickou zátěž provozem fabriky, no a hlavně těmi 500 000 výrobními sériemi. Kusovka bude vždycky dražší.
Kdyby si ten mládenec pohrál s pikslou, poctivý plech s práškovou barvou, bočnice třešňové dřevo, soustružené nožky a knoflíky, těch 2500 by bylo málo :wink:
A za 30 let by zdroj byl lahůdkou pro oko.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od stepa »

Crifodo píše:jak se dá "dostat" k další fotce zboží vystaveného na Aukro před skončením dražby?
Jak? Jsem mu jednoduse napsal, ne? :)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od zdenoeddie »

stepa píše:Tohle jsem schopny postavit za podstatne nizsi cenu.
Z osobnej skusenosti,max. 1000CZK

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#56 Příspěvek od mtajovsky »

http://www.aukro.cz/item270056225_7_ele ... unky_.html

Tohle je taky žertovná nabídka - prý nové, nepoužité. :D Zohýbané nožičky a napůl setřené nápisy.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#57 Příspěvek od Sendyx »

Setřené nápisu můžou klidně být, on ten lak někdy držel tak skvěle, že víc přilnul k obalovému papíru než ke sklu. Ohnuté nožky... při používání se snad neohnou ? :D l

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od Lukas-Peca »


Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od Skay »

Když už jste začali s těma lampama.Kdysi jsem tam viděl CO2 LASERovou trubici 40W,myslim že z produkce Tesly...nevíte jestli se to dá ještě dneska někde sehnat a je to vůbec po takový době ještě funkční ?na experimenty by mohla bejt sranda (v mezích bezpečnosti) :twisted: http://www.youtube.com/watch?v=4wGOJlpR2pM

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od AmarokCZ »

Pokud by stačila 15W CO2 trubice, tak uživatel kucirek ( http://www.aukro.cz/show_user.php?uid=6995536 ) nedávno něco prodával a asi neprodal...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“