topné těleso konvice na 115 voltů

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#46 Příspěvek od salora »

Pánové zní to asi v dnešní době konzumní elektroniky blbě ale přece :přítelkyně mě donesla na opravu toustovač nedávno zakoupený /bohužel v německu /i když v záruce jet z Opavy 600 km toto reklamovat asi nebude to pravé ořechové a to i s ohledem na poměrně nízkou pořizovací cenu.Po rozdělání jsem zjistil že jeden panel ze 4 který je opatřen topnou spirálou je v několika místech propálená,čili neopravitelná .Rekl jsem ji strozeže ji koupím novou ale to nechtěla slyšet že takovou chromovanou s modrou barvou hodící se do její kuchyně nikde u nás neviděla a kdesi cosi,tak mě napadlo že pokud by se mě podařilo někde patřičný odporový drát sehnat,nebyl by problém to opravit a znova omotat.Nevíte tu někdo kde drát sehnat ?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od forbidden »

Zadej si do googlu "odporovy drat" a nebudes stacit vybirat, jen by to chtelo zmerit odpor na 1 m at vis co mas koupit.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#48 Příspěvek od salora »

Díky za bleskovou a příkladnou reakci,jdu na to jen asi bude problém změřit kolik ten metr /můj roztrhaný na kusy/ má mít odpor abych ho mohl nahradit leda tak 10 cm a pak vynásobit i když to nebude příliš přesné.

Uživatelský avatar
salzvo
Příspěvky: 219
Registrován: 03 čer 2005, 02:00
Bydliště: okres Opava

#49 Příspěvek od salzvo »

Zkus kousek toho drátu připojit do série s ampérmetrem a třeba 10ohm odporem (výkonovým) k nějakému regulovatelnému zdroji. Na zdroji nastavit napětí tak, aby proud byl 1A a na té spirále změřit úbytek napětí (multimetrem). Naměřený úbytek v mV je odpor v miliohmech.
Nevím, jestli na takovém kousku spirálky půjde něco změřit, ale tahle metoda je celkem jednoduchá a přesná. Používám to třeba na měření bočníků k ampérmetrům.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#50 Příspěvek od salora »

ano je to jedna z možností,zkusím to ale nejspíše to asi vzdám než abych pak třeba zase později přemotával topný odpop. drát.
I tak děkuji za radu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“