Zírám....

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#46 Příspěvek od tornado6 »

Myslím že sa tentoraz mýliš kamarát pozri si túto stránku a zistíš prečo.
http://home.zcu.cz/~ronesova/

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od pajosek2 »

Andrea píše:Co jsou zač ty emogirl? 8O
Jsou to potomci,ženského pohlaví,EMY ze známého seriálu "Nemocnice na kraji města".
Tímhle jsme zlobili naši mladou když začala blbnout s "emo stylem".Vždycky jsme na ni volali :"Emo,Emo tady je doktor Sova"
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od Jenys »

Hill píše:
Jenys mimo jiné píše:Asi dobře nechápeš, co jsem myslel :)...
....zodpovědnost a tím také i strach, to je normální. Ale pokud jsou jiní odvážnější a nebojí se to udělat jinak, nech je....
Ale chápu, cos myslel. Jenže hranice mezi odvahou a riskem je tam, kde ještě vím, do čeho jdu, a kde už to nevím.
Na toto fórum chodí tolik lidí, že mezi nimi určitě budou nějací milosrdně imunní vůči odborným znalostem. A ti se rádi a okamžitě chytnou toho, že támhleto či tohle je zbytečné. Ale tady vzniká to nebezpečí - neznáš stav jejich instalací...
Proto je lepší taková tvrzení nezveřejňovat.
Hille, omlouvám se, ale ten začátek měl být pro Maskota, umáznul jsem jeho nick a tak to nebylo určeno nikomu a pak jsi našel svého nicka a zareagoval. Už jsem to tam opravil :oops:

Jo, beru že jsou lidé chytlaví na každou úlevu od nařízení, sám to znám. Ale ono je hezké se vždy odvolávat na normu xxxxx a neříct co znamená konkrétně a pokud to potřebuješ jen na jedno zapojení, tak si to přeci nebudeš kupovat. myslím, že by nikomu, kdo ví jak ta norma zní, řekl zapoj nulák tam a tam a fázi sem, dobře to utáhni a tak podobně. protože ta čísla normy jsou sice hezká, ale nic neříkají a to je ten problém. pokud potřebuji něco udělat správně, nezajímá mě jakou omáčku obsahuje norma, ale jaké je to vlastní zapojení a to se dá říct velmi jednoduše a správně. Známe ty slavné právnické kličky a háčky, spousty nic neříkajících slov a mezi tím někde je to co potřebujeme.

Já když něco dělám pro druhé, tak se snažím co nejvíce dodržet předpisy, v tom není problém. Když si to dělám pro sebe a vím, že to udělám stejně dobře, ale trochu jinak než nařizuje norma, pořád vím, že to není nebezpečné a pak nevidím problém. Pokud někdo bude hledat chyby, vždy nějakou najde, kdo chce vždy si najde nějakou maličkost. Nepopírám, ani nechci aby se nedodržovaly normy, jenom si já sám za sebe můžu dovolit něco udělat jinak a bezpečně. Tím nikoho nenavádím a vím že stejně je spousta lidí, kteří dělají taková zvěrstva v elektrotechnice i bez našeho přičinění. Takže ano, nějaký pořádek být musí, s tím souhlasím .....

Jinak jsem se poučil také životem....jednou po mě chtěli známí abych jim opravil bojler, který tekl do patrony a přestal topit. Potřebovali to jen na krátkou dobu, než zapojí jiný na plyn a elektriku. Já jim to tehdy odmítnul, s tím že to není bezpečné a že já do toho nejdu. Pak přišel jeden jejich skoro soused, nasadil novou patronu, zapojil, pod bojler dal kbelík a normálně to makalo dál. Já pak byl za neschopného blbce, který se to bál udělat. Zachoval jsem se zbaběle, nebo správně :?: dodneška je mi to blbý, že jsem jim to mohl udělat, ale právě tam byl ten strach, že by někdo kdyby to náhodou něco ....

Takže jsem se poučil a proto na některé věci koukám jinak. Ono je to složité a také je to věc názoru.

Co píše pajosek 2 je dosti pravda a právě se setkávám i zde na fóru, že i mladí se chovají někdy dost arogantně, nebudu jmenovat. Kdybych neznal věk, budu si myslet, že věk je tak kolem důchodu a zkušeností hafo. Připadá mi, že právě je to celé o nervozitě a z toho pramení to nadávání.

Doufám, že tyto příspěvky nebudou nikoho naštvávat, já si myslím, že je potřeba trochu provětrat toto forům :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

zdenoeddie666

#49 Příspěvek od zdenoeddie666 »

tornado6 píše:Myslím že sa tentoraz mýliš kamarát pozri si túto stránku a zistíš preèo.
http://home.zcu.cz/~ronesova/
ak myslis mna tym mylenim si vedla, adrejkinu stranku poznam uz skor a viem ze to je ona, ale to tu nebudeme rozoberat :wink:

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#50 Příspěvek od tornado6 »

Páni moji Andrea ja som dostal takú chuť do jedla ked som pozeral tie tvoje maškrty, jáááj idem sa najesť. :lol: :lol:
CHlapi myslím že táto patrí ešte do kategorie ked neboli EMOGirl. :wink:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#51 Příspěvek od cabernet »

mates13 píše:Promiňte za tenhle příspěvek, nechci se na nic ptát...ale podíval jsem se po těch letech na old diskuzi z roku 2004 a zírám....jeden druhému, dokonce i v sekci televizory dříve radil....nikdo nikoho nenapadal...žádní zakomlexovaní arogantní super-opraváři, kterých aby se dneska člověk bál na něco zeptat, bez toho aby čekal že ho pošlou do pr.ele.....žádné odpovědi "jsi 🤐, dones to do servisu" žádní provokatéři, kteří se neustále ptají kdy se co vyrábělo a dělají že nejsou schopni odstarnit zkrat v KV, nebo vyfotit obrazovku...žádné nadávky....žádné ponižování........prostě je to docela rozdíl, bohužel dle mého názoru k horšímu asi se to co jsem teď napsal spoustě lidí a moderátorům a adminům nebude líbit, ale upřímně, nevím, nevím jestli toto nové fórum je lepší.......tak a teď mě kamenujte......
Plne suhlasim s Tvojim poznatkom. Svet je zly, pokazeny a vidiet to aj tu. Cest vynimkam.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sendyx píše:Kdybyste chtěli zapadnout do některých blogů a fór, zkusit sbalit nějakou hustou čtrnáctiletou emogirl, nebo si udělat sbírku plyšáčků, a nechcete podstupovat lobotomii, tady je translator
Super. Děkuji. Zavedu v TV sekci jako povinný jazyk.

TEST

VSTUP: Chtěl bych zkusit napsat něco rozumnýho. Děkuji.

VÝSTUP: ×tHeL By× ZkUsItH NaPsAtH NeCo rOzUmNyYyHo lOl° DeKuYi° =oD --->__//°°//__OoOh yEaAh__//°°//__<---

:D :D :D

P.s. Luštěte :

U ThW ThEsLa 4245u mArThInO YsEm nAmErZiL NaPaAaYeCiIi nApEtHiIi kAnAaAlOwEeEhO WoLiCzE 12,3W, cOzH Ye w pOrZaAaDkU WoE, kDyZh oDpOyIiIm cZeRwEnYyY WoDiCz wOe, KtHeRyYy wEdE K ReGuLaCzNiIiMu nApEtHiIi aWc ;P, nAmErZiIiM Na nEm 10,9w wOe, CoZh aSi tHaKy bUdE W PoRzAaAdKu wOe ;P, aE Po pRzIpOyEnIiI WoDiCzE K WoLiCzI NeNaMeRzIiIm zHaAaDnEeE NaPeThIiI!!!!!!!!!WyMeNiL YsEm sWiThKoWyYy kOnDeNzAaAtHoR 22K ;p, KtHeRyYy yE PrZiPaAaYeN U WoLiCzE MeZi zEm a wStHuP PrO ReGuLaCzNiIi nApEtHiIi aWc, Ae nEpOmOhLo tHo°pRoYeWuYe sE ThO ThAk, ZhE NeYdE NiC NaLaDiTh wOe, EnOm nEkDy sE BeHeM LaDeNiIi zMeNiIi iNtHeNzItHa zWuKu a zRnEeEnI ObRaZu, Na pRzEpIiInAaAnIiI KaNaAaLuUu a pRzEdWoLeB ThW ReAgUyE, pOzNaAaM ThO PoDlE ZmEnKy iNtHeNzItHy zWuKu°w sErWiSnIiI DoKuMeNtHaCi yE PoPsAaAn pOtHeNcIoMeThR P2 nA NaStHaWeNiIi pRaCoWnIiIhO BoDu aWc a p3 Na nAsThAwEnIiI AwC°DaAa sE ThO NeYaK NaStHaWiTh?dEkUyI Za kAzHdOu rAdU ;-* NiKdO Me NeMaAa LaAaAaAaD!!!!!! :((((((
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

zdenoeddie666

#53 Příspěvek od zdenoeddie666 »

Nebolo by jednoduchsie pouzit nejaku LetterRandom() funkciu? Myslim ze by sa usetrila spusta casu pisanim povodneho textu a co do zrozumitelnosti by to vyslo nastejno :lol:

zdenoeddie666

#54 Příspěvek od zdenoeddie666 »

YdEtHe wShI×Ni dO KaKaAaCzKa zAkAkAnIiI BaStHlIiIrZi, EnOm mE NaDaWaThE A Ya uMiIiM ThAk kRaAaSnE PsAaAtH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <3 <3 :-***

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#55 Příspěvek od Bernard »

Věřím, že Mates13 teď teprv zírá!
Nedávno tu bylo obdobné téma a skončilo LOCKem. Zjistil jsem, že se to nevratně zvrtne, když začneme psát o sobě a těch druhých. Poměrně bezpečné je psát o někom třetím. Dnes nám to zachránily EMOgirls!
Naposledy upravil(a) Bernard dne 07 dub 2009, 21:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od ZdenekHQ »

DeVypatlátor . To jenom pro ty, co nerozumí a nejsou dosud EMO. Stačí vložit textík....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#57 Příspěvek od EKKAR »

Z5 k tématu - tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0 se tazatel hned na začátku přiznal k naprosté nevědomosti, ale požadoval radu "pro téměř laika", co s tím má udělat. Když radu dostal, byl schopný nejen napsat, že uspěl, ale i poděkovat - a to se i do tak jednoduchého vlákna, které žádného živnostníka neohrožuje, dostala námitka, že "se 40 roků starými součástkami to nemá cenu stavět".

Ptám se - proč někdo plýtvá slovy na to, aby odradil zájemce i o tak jednoduché zapojení, se kterým by si navíc žádný živnostník ani nechtěl začínat, protože "by se mohl shodit"? A že tazatel našel schéma se 40 let starými typy součástek - NO A CO, KU.RVA - to mu neumíme poradit dostupnější = modernější? Vždyť náhrada součástek je základ bastlení!

A nakonec - prudit něco o věkovitých součástkách, když stále víc nadšenců "oprašuje" víc než 2x starší lampovou technologii, mi přijde trochu infantilní...
Bohužel - i tohle je Bastlírna...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#58 Příspěvek od Killroy »

Poctivě jsem si pročetl tohle vlákno a napíšu k tomu jen toto:

1) plně se ztotožňuji s názory EKKAR, honza_jan a Čust.

2) doba se změnila a každý v téhle branži těžce hájí svůj krajíc. Bezmála nikdo se už nechce v tomhle nic samostatně učit, každý by jen opisoval a čekal že ho někdo bude vodit k závadám jako medvěda. Proto možná ty reakce některých tady na podobné výměnáře a patlaly. Dost těžko lze rozlišit, zda to dotyčný dělá na kšeft (a ujídá jiným), nebo jen pro svojí zábavu.

3) pokud vycítim z dotazu že tazatel ví o čem píše, tak pokud k danému něco vím, snažím se pomoci. Ale tak abych neškodil jiným. Třeba po SZ. Pořád tvrdím že sem leze každý a nemusí se tu tedy hned všechno vyžvanit. Na některé dotazy odpovím otázkou k věci abych zjistil o tazateli víc a pak třeba končim. Na 🤐 dotazy už nereaguji vůbec - ač mi mnohdy svrbí prst až po loket. Zrovna tak na dotazy neregistrovaných "kolemjdoucích" a podobných jednorázových tazatelů o radu. K tomu už jsem se vyjádřil několikrát a pořád to platí. Na SZ některých tazatelů už nereaguji dávno a obratem je mažu. Někdy sem nějaké ty perly vystavím, to se pobavíte..

4) mnohé příspěvky které postrádají hlavu a patu vůbec nečtu. Gramatika mi nevadí, tedy pokud to není do nebe volající (nabýječka, vichilovačky..) Značně mi však vadí skladba věty a interpunkce. Nebudu totiž opakovaně studovat blábol který nemá začátek ani konec věty jen proto, abych pochopil co tím zevl chtěl vlastně sdělit. Je až s podivem, nakolik je někdy písemný projev úměrný obsahu daného přispěvku. A to je vizitkou tazatele. Tolik k písemnému projevu. Sám se snažím psát tak, aby mi bylo rozumět a pokud možno, tak slušně..

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 08 dub 2009, 08:29, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#59 Příspěvek od EKKAR »

A tohle : http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0 je zase ten druhý extrém. Pošlete odkaz, podle svého názoru vyčerpávajícím způsobem pokrývající problém, tazatel se ještě chvíli vykecává, přičemž mezi řečí na sebe vyslepičí, že už "něco přeložil, teď zrovna svůj třetí projekt (!!!)" - a závěrem vás napadne za to, že mu to nechcete naservírovat až pod rypák!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#60 Příspěvek od Mysteri »

Ukážkové dnešné vlákno: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=28067
Tu sa ozaj niečo rieši a ZALOŽENIE vlákna má to, čo má úvod obsahovať! :agree:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“