LCD LG 26LX2R - podsvětlení

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Habesan »

Nedaří se mi dekomprimovat ten manuál, který xxxe nahrál do uploadu do sekce Schémata / Tv. Ve vlastnostech souboru je uvedena Verze pro extrakci 2.9, takže každý UnRAR vyšší verze by je měl umět otevřít.
Zkusil jsem použít Winrar 3.80, UnRAR 3.30 freeware, UnRAR 3.80 freeware, 7-Zip 4.16 beta a Total Commander 7.0.
Programy hlásí předčasný (neočekávaný) konec souboru (česky nebo anglicky podle verze) a chybu kontrolního součtu CRC.
Po prvním neúspěchu jsem všechny soubory stáhl znovu. Jsou stejné velikost i CRC sedí. Znovu jsem zkusil jmenované programy, ale výsledek je pochopitelně stejný.

Part1 až part4 má 1 999 685 bajtů, part5 má 884 426 bajtů.
Kontrolní součty CRC32:
part1.rar 6E168653
part2.rar ED4088F0
part3.rar 3FAF9AF0
part4.rar B1C7AD81
part5.rar 1021EC9B

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#47 Příspěvek od fero7 »

Ale nie!
Tu sa najcastejsie radi vymenit elektrolity (ale to nebude tvoj pripad).
Vies co je na druhom mieste? (to bude zrejme tvoj pripad).
Inac sa to robi skor ako vymena fetov. Mas odpoved na otazku preco odisli povodne?.
A dodam, ze je to klasika.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od drabek06 »

To proč odešly původní fety nevim. Elytama to asi nebude pač na měniči jsou jen 2 a to na filtraci napájení . . .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#49 Příspěvek od rezis »

fero7 píše:Ale nie!
Tu sa najcastejsie radi vymenit elektrolity (ale to nebude tvoj pripad).
Vies co je na druhom mieste? (to bude zrejme tvoj pripad).
Inac sa to robi skor ako vymena fetov. Mas odpoved na otazku preco odisli povodne?.
A dodam, ze je to klasika.
To jsem zvedav zda nam to povis :lol:
Poznatky z LCD. VAdne trubice, studenti, sem tam trafo
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#50 Příspěvek od fero7 »

V jeho pripade, ak mu to nejaky cas islo, je iba jedna spravna odpoved.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#51 Příspěvek od kozoka »

fero7 píše:V jeho pripade, ak mu to nejaky cas islo, je iba jedna spravna odpoved.
Ježiš marja to trafko tam má mezizávitový zkrat a proto dojde k proražení těch Fetů. Jediné řešení je výměna

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#52 Příspěvek od fero7 »

kozoka píše:Ježiš marja to trafko tam má mezizávitový zkrat a proto dojde k proražení těch Fetů. Jediné řešení je výměna
No, vylucit sa to neda.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od drabek06 »

Bůh ví co to dělá :wink: Nevim co tam mám vrznout, docházej mě fety :lol: Je zajímavý že odešly zas 2 v tý samý řadě jako poprvé. Ta druhá řada úspěšně odolává . . .

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem došel k závěru že se ty fety přehřejou a odejdou. Teď tam mám kombinaci že v jako N kanál je danej fet co spíná napětí pro CPU na MB a na P kanál jsou 2 SMD fety parametrově podobný originálu. Tahle jediná kombinace při přehřátí neodejde, ale jen se vypne a po vychladnutí se zas zapne. Vyzkoušel jsem na všechny ty fety přidělat chladiče,lépe řečeno naohejbaný měděný plechy a po nějaký době běhu jsou poměrně horký že na nich skoro prst neudržim. Při 50% jasu si jeden měnič bere kolem 1A a stoupá to podle aktuální sceny. Při 100% jasu to baští kolem 1,5 při zrnění. Mezizávitovej zkrat tam podle mě není . . .

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#55 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:Tak jsem došel k závěru že se ty fety přehřejou a odejdou. Teď tam mám kombinaci že v jako N kanál je danej fet co spíná napětí pro CPU na MB a na P kanál jsou 2 SMD fety parametrově podobný originálu. Tahle jediná kombinace při přehřátí neodejde, ale jen se vypne a po vychladnutí se zas zapne. Vyzkoušel jsem na všechny ty fety přidělat chladiče,lépe řečeno naohejbaný měděný plechy a po nějaký době běhu jsou poměrně horký že na nich skoro prst neudržim. Při 50% jasu si jeden měnič bere kolem 1A a stoupá to podle aktuální sceny. Při 100% jasu to baští kolem 1,5 při zrnění. Mezizávitovej zkrat tam podle mě není . . .
říká ti něco dynamické řízení podsvícení??? A zavitový zkrat tam je... :D

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od drabek06 »

Nedělej ze mě 🤐, jasně že vim co to je. Ono to je i dobře vidět jak si to samo ten jas upravuje podle aktuální scény :wink: Mno škoda že nemam měřák indukčnosti, bych to mohl porovnat s druhym trafem. ještě mě tak napadá, když by to trafo mělo opravu mezizávitovej zkrat tak by celej ten měnič měl mít větší odběr, né ?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#57 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:Nedělej ze mě 🤐, jasně že vim co to je. Ono to je i dobře vidět jak si to samo ten jas upravuje podle aktuální scény :wink: Mno škoda že nemam měřák indukčnosti, bych to mohl porovnat s druhym trafem. ještě mě tak napadá, když by to trafo mělo opravu mezizávitovej zkrat tak by celej ten měnič měl mít větší odběr, né ?
Nedělám až nato že Dynamické řízení mají až modely 6000. Ty staré to vubec neměli. Takže tam máš někde chybu když ti to tak stmavuje

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od drabek06 »

Hele, asi né. V menu je v položce Picture - PSM volba Intelligent Eye, což si reguluje jas podle okolního osvětlení, ten snímač je napravo dole nad čudlíkama, pak tam je Dynamic, Standard, Mild, User. To pohasínání obrazu odpovídá aktuální scéně. Čím tmavší, tím víc si to stahuje jas a naopak čím jasnější, tím přidává. Když scéna stojí tak se jas nehne. To pohasínání je jemný, jde si toho všimnou snad jen když je obraz přeplej v 4:3 a postraně jsou ty šedý pruhy. Tak právě na nich se to dá pozorovat . . .

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#59 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:Hele, asi né. V menu je v položce Picture - PSM volba Intelligent Eye, což si reguluje jas podle okolního osvětlení, ten snímač je napravo dole nad čudlíkama, pak tam je Dynamic, Standard, Mild, User. To pohasínání obrazu odpovídá aktuální scéně. Čím tmavší, tím víc si to stahuje jas a naopak čím jasnější, tím přidává. Když scéna stojí tak se jas nehne. To pohasínání je jemný, jde si toho všimnou snad jen když je obraz přeplej v 4:3 a postraně jsou ty šedý pruhy. Tak právě na nich se to dá pozorovat . . .
hmm tak si ano. a je v menu regulace podsvícení

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od drabek06 »

Jj, ta tam je taky. Když dám to čidlo okolního osvětlení tak se furt hejbou hodnoty nastavení jasu, kontrastu, sytosti barev a ostrosti. Při všech ostatních to je pevně definovaný až na User, kde to jde měnit vše ručně.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“