LCD LG 26LX2R - podsvětlení

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

LCD LG 26LX2R - podsvětlení

#1 Příspěvek od drabek06 »

Podařilo se mě sehnat LCD TV LG 26LX2R s tím že jí nefunguje podsvětlení, ale obraz na panelu fyzicky vidět je. Prodejce mě psal že TV byla v servise a tam jim bylo sděleno že oprava by se řešila výměnou panelu, takže by se to nevyplatilo. Chci se zeptat někoho z oboru zda se to takhle řeší, nebo se takhle servis zbavil zákazníka ? Podlě mě pokud neodejdou trubice tak je chyba v měniči nebo v jeho zdroji, tak proč měnit celý panel . . .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Podsvětlení opravdu nemá s panelem nic společného a není součást panelu.
Závada bude buď v invertoru, napájení nebo vadné trubice.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Tak se mě s pomocí kluků tady z fóra podařilo sehnat servisní manuál k tý TV a jsou tam schémata na celou TV krom zdroje a měničů k CCFL. Takže to asi berou od někoho jinýho a jen to tam montujou, bo ja nevim jak to je. Ve schématu jsou jen konektory s popisem že to vede do zdrojovy DPS a tiim to končí. Takže bych i chápal že jestli berou od někoho panely i s měničema tak než aby vyměnili samotnej DPS měniče tak vyměněj celej panel i s měničem. Jestli to tak opravdu je, tak to je opravdu promyšlenej a ekonomickej systém oprav :lol:

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:Tak se mě s pomocí kluků tady z fóra podařilo sehnat servisní manuál k tý TV a jsou tam schémata na celou TV krom zdroje a měničů k CCFL. Takže to asi berou od někoho jinýho a jen to tam montujou, bo ja nevim jak to je. Ve schématu jsou jen konektory s popisem že to vede do zdrojovy DPS a tiim to končí. Takže bych i chápal že jestli berou od někoho panely i s měničema tak než aby vyměnili samotnej DPS měniče tak vyměněj celej panel i s měničem. Jestli to tak opravdu je, tak to je opravdu promyšlenej a ekonomickej systém oprav :lol:
http://www.aukro.cz/item614997838_lcd_l ... pleje.html

je to tady ta že? :lol: :lol:

Invertor je součást panelu lcd... bohužel u tohohle modelu je tak starej panel že Invertor se zvlast nedodává a musí se vyměnit celý panel což je nerentabilní. Když si všímnete na aukru tak prodejce který to prodával nebude uplně hloupý protože kupoval nefunkční DLP LG. takže to bude nějaký opraavař. Nicmeně 3000 bych za tu tv NEDAL

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

měl by tam byt panel QDI

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od drabek06 »

Jo, je to ona. Jako vis co, pokusim se to opravit a na ty reklamy a obcasnej film co davaj to staci. A furt lepsi jak 70cm OTF TV co mam a co pomalu ale jiste dodelava. Kdyz bych me ted kupovat novou TV tak bych za ni dal nespocetne vic jak 3000kc. Jinak tu TV prodava nejaka zenska, buh vi jak to je . . .

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:Jo, je to ona. Jako vis co, pokusim se to opravit a na ty reklamy a obcasnej film co davaj to staci. A furt lepsi jak 70cm OTF TV co mam a co pomalu ale jiste dodelava. Kdyz bych me ted kupovat novou TV tak bych za ni dal nespocetne vic jak 3000kc. Jinak tu TV prodava nejaka zenska, buh vi jak to je . . .
aha tak to sem špatně pochopil :lol: Ja myslel že to podsvícení nejde vubec. Ono totiž pokud je jakakoliv vada v tom inverotu (např. spalené jedno trafko) vypne ochrana a zhasne podsvícení uplně. Takže tady je jasné že Vybojky sou vysvícené. takže spravně servis dal vyjádření vadný panel. V PC monitoru nebo laptomu se ty vybojky vyměnit dají. jena nahoře a druhá dole. Ale v LCD TV... Někkteré panely se nedají už ani rozdělat např. AUO. Teda všechno se dá rozdělat ale ten panel by pak už nikdy nefungoval. :lol: Takové operace se prodádějí pouze ve vyrobním zavodě nebo firmou která se zabývá Repasem LCD

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:34, celkem upraveno 1 x.

rezis1

#9 Příspěvek od rezis1 »

kozoka píše:Takové operace se prodádìjí pouze ve vyrobním zavodì nebo firmou která se zabývá Repasem LCD
www.elsin.cz

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

kozoka píše:nebo firmou která se zabývá Repasem LCD
Tam by mohlo být zajímavé pracovat...

Kdybych měl tu telku zadarmo, kdybych měl náhradní trubice, tak bych se o to určitě alespoň pokusil, i s vědomím že se to nejspíš nepovede. Ale tři litry jsou moc.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od drabek06 »

To co tam je špatný ví bůh, zatím tu můžeme jen spekulovat. Pokud jsou trubice KO tak smůla no. U LCD monitorů k PC a u notebooků jsem je kolikrát měnil. Dokonce teď použvám jeden 17" LCD Benq (znamá poruchová série) kde jsem musel dát na jednu stranu výbojky z 15" LCD panelu protože těm origo upadly konce s vývodama. Kupodivu ty menší výbojky maj stejnou teplotu bílý jako ty horní origo, takže to neruší. Jen rohy jsou nepatrně tmavší, ale to je tím že jsou kratší. To LCD slouží jen na sledování TV a tu funkci plní dobře :wink:

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:To co tam je špatný ví bůh, zatím tu můžeme jen spekulovat. Pokud jsou trubice KO tak smůla no. U LCD monitorů k PC a u notebooků jsem je kolikrát měnil. Dokonce teď použvám jeden 17" LCD Benq (znamá poruchová série) kde jsem musel dát na jednu stranu výbojky z 15" LCD panelu protože těm origo upadly konce s vývodama. Kupodivu ty menší výbojky maj stejnou teplotu bílý jako ty horní origo, takže to neruší. Jen rohy jsou nepatrně tmavší, ale to je tím že jsou kratší. To LCD slouží jen na sledování TV a tu funkci plní dobře :wink:
Jenomže u 26" panelu je těch trubic 8 a navic ty panely se nedají jen rozdělat aby nedošlo k požkození. Ten Repass je pálka a nevyplatí se. co je tam špatné je jasné.. Panel.

Na plazmě co opravovat je ale na LCD. Navic LCD technologie je u mě k smíchu. Lidí co mají LCDčka doma sou slepý nebo hloupý. Všimtěte si že pokud je nějaké vysílání z eteru nebo se natačí film. Co tam mají?? Malý monitor s klasickou obrazovkou :lol: Profesionallní technika. a proč asi. Protože na lcd by režiser viděl H...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od drabek06 »

Njn, bohužel CRT jsou vytlačený modernějšíma technologiema. Kvalita obrazu je vedlejší, hlavně že to je placatý a má to HDMI a FullHD :wink: To že na tom slavnym FullHD není co pouštět je už vedlejší . . .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

Jinak kdyby někdo chtěl levnou plazmu na dily
http://www.aukro.cz/item616575812_50_pl ... _dily.html
8O :lol:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od kozoka »

rezis píše:Jinak kdyby někdo chtěl levnou plazmu na dily
http://www.aukro.cz/item616575812_50_pl ... _dily.html
8O :lol:
ten člověk co to prodava je mirně retardovaný

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“