Chlazení piva

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepasmolik2
Příspěvky: 2
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#46 Příspěvek od pepasmolik2 »

Tak co Evil_666, už jsi něco zbastlil? Mě totiž napadlo něco podobného, tak jsem zagooglil, abych se případně inspiroval a narazil jsem na tuhle diskuzi. Mám šest 35W Peltier. článků, nějaký hliníkový chladiče, měděná trubka by se taky našla a letování není problém. Chtěl bych zkusit tu měděnou trubku přidělat rovnou k hliníku bez té vodní nádoby, co se tu zmiňuje, snad se to uchladí a nikdo se z mědi neotráví. Jako zdroj tlaku bych viděl ten malej kompresůrek do auta, sice CO2 bombu máme, ale nějak to neni ono, to už je lepší pupmpička. Tak jestli mi to tu někdo nerozmluví, mohl bych tak do měsíce něco vyrobyt a otestovat na živo, pak dám vědět co a jak. Bastlení a vychlazenému pivu zdar.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#47 Příspěvek od BOBOBO »

Jo ale ta Cu trubka musí být stále plná , jinak ve vlhku perfekt koroduje a ta "koroze" je jedovatá . Zkus nerez . Kdo hledá , většinou najde .

Uživatelský avatar
pepasmolik2
Příspěvky: 2
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#48 Příspěvek od pepasmolik2 »

Ano, měděnka je sviňa. Sehnat nerez bude horší, a jěště horší bede jí ohýbat, a že těch ohybů tam bude, když budu chtít využít co největší plochu chladiče. Holt budu muset potrubí po použití řádně vysušit a před použitím vypláchnout třeba sodou.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“