Gymnázium, VUT a bastlení

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#46 Příspěvek od Hydrawerk »

Jeden bývalý člen rodiny je vodoinstalatér a zas tak moc peněz nemá. Chalupu mu sebral exekutor a o dům přišel kvůli dluhům. Ale zůstaly aspoň prachy na průměrný byt v paneláku v hezké čtvrti. Asi před dvaceti lety se rozvedl.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#47 Příspěvek od TAKJAN »

Všechny co znám, nevědí kam skočit dřív. Je to náročný, ale určitě by nešli někam dělat u pásu..

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#48 Příspěvek od Hydrawerk »

Hele, věřím tomu.
Asi dělají něco, co běžný člověk nedovede. Ty drobné opravy v koupelně si dnes dost lidí udělá samo. Nedávno jsme měnili těsnění za WC mísou a dnes jsem předělával sifon pod umyvadlem.
Ten bývalý člen rodiny dělá drobnější práce, nikoliv nějaké přestavby koupelen na klíč. Na tom by se mohl snad napakovat, ale bylo by to moc práce.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Habesan »

TAKJAN píše:Četl jsem, že nejvíce spokojeni v životě jsou řemeslníci
Já jsem slyšel, že životní spokojenosti dokázali dosáhnout i někteří vysokoškoláci (programátoři).

Ale zase si některé legrace musí odpustit, třeba rozvádět se nesmí.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
OMA50
Příspěvky: 210
Registrován: 17 bře 2013, 01:00

#50 Příspěvek od OMA50 »

Největší štěstí je potkat kvalitní učitele na škole.Já jsem se třeba v učení naučil tolik věcí z elektroniky co nezná ani vysokoškolák.Tenhle start mi otevřel oči a potom jsem už nevěřil blábolům od jiných "učitelů",kteří i s titulem Ing. mnohdy nedokázali rozebrat funkci primitivního KO typu D/JK o dalších věcech nemluvě...bohužel tak to dneska je...je hodně SŠ škol kde učí CVACHOVÉ...

Zdendo,jestli ti můžu doporučit pro začátek ,začni číst starší technickou literaturu,potom zjistíš,že součástky nejsou dokonalé a hlavně!!!!....
Oddělíš si potom svoje úvahy o elektronice od kravin typu,že v síti máme jen dokonale sinusový průběh 50Hz a nic jiného....to je mnohdy v moderních knížkách časté...
Naposledy upravil(a) OMA50 dne 12 zář 2014, 14:10, celkem upraveno 1 x.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#51 Příspěvek od Wolfik »

Habesan píše: Ale zase si některé legrace musí odpustit, třeba rozvádět se nesmí.
sem mladý a nezkušený...můžeš to prosím vysvětlit?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Habesan »

Hydrawerk píše:Asi před dvaceti lety se rozvedl.
Prostě kdo chce klidný a spokojený život neměl by si brát úplnou husu, případně se vůbec ženit.
Pak následují dluhy a exekuce...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od ZdenekHQ »

Longin píše:
Habesan píše: Ale zase si některé legrace musí odpustit, třeba rozvádět se nesmí.
sem mladý a nezkušený...můžeš to prosím vysvětlit?
Chtěl jsem napsat něco o moderním hororu - ale nakonec mě napadlo jedno slovo, co po zadání do Google vysvětlí vše.

ZLATOKOPKY
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#54 Příspěvek od Hill »

Longin píše:
Habesan píše:Ale zase si některé legrace musí odpustit, třeba rozvádět se nesmí.
jsem mladý a nezkušený...můžeš to prosím vysvětlit?
Určitě sis o zlatokopkách už něco přečetl, existuje k tomu také srovnání s letní přeháňkou po delším suchu:
Když přichází, je příjemná, hřejivá a vlhká.
Když odchází, bere s sebou domy i s vybavením, celé pozemky, auta, chaty... a nadělá ještě spoustu dalších škod...


Musím však také přiznat, že znám tři (dva živnostníky, z toho jeden elektrikář, a jednoho mistra z fabriky), kterým po takové bouřce každému aspoň ta půlka zůstala. Asi nešlo o zlatokopky.
Podle této poučky jim totiž měly zbýt půlky obě. A obě holé.

Longine, osobně takovou zkušenost nemám, třicet roků s jednou ženskou, vlastně už přes 31, počítá se to od svatby nebo od hromádky? No to je jedno. Čili moje vlastní zkušenost sice žádná, ale stačí se rozhlédnout. Určitě zjistíš, že znáš jak ty, kdo takto dopadli, tak ty nepoučitelné, kdo si to za kratší dobu klidně zopakovali i čtyřikrát... nás prostě nebavilo už jen to čekání před radnicí, tak proč to opakovat?
Naproti tomu alespoň my dráteníci máme šanci: elektrikářům (a nejspíš i plynařům) živnostníkům se znalá zlatokopka vyhne - i když ten dobrák bude makat jak šroub, stejně na něj čeká průběžně tolik povinných výdajů, případně pokut za vyhnutí se těmto výdajům, že mu moc nezbude, leda by vyhrál (což je málo pravděpodobné - má příliš malou hromádku na to, aby se na ni štěstí vystolicovalo) nebo nezdědí smaragdový důl po strýčkovi z Bolívie (což je ještě vyšší stupeň sci-fi, zásoby bohatých strýčků docházejí)...

Omlouvám se za poněkud OT, ale ono to vlastně tak trochu souvisí..., prostě musel jsem, nóóó...

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od Nika »

ZdenekHQ píše: ZLATOKOPKY
Když ona každá mince má dvě strany. :?

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#56 Příspěvek od Wolfik »

Nika píše:
ZdenekHQ píše: ZLATOKOPKY
Když ona každá mince má dvě strany. :?
Zlatokopové?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#57 Příspěvek od Hill »

Ono mužů zlatokopů tohoto druhu není zdaleka tolik, zato claimů mají víc najednou, a žení se jen zcela vyjímečně. A zpravidla za to jsou bručet.

Ano, Ivo, mince má dvě strany a běžně se na rozvodu podílejí dva. Ovšem to v případě zlatokopek neplatí: těm skutečným zlatokopkám stačí jedna strana, když je co, na druhou se to hodí. Pokud už v tom hrají roli strany dvě, pak je tvoří zlatokopka a její matka, řidčeji zlatokopka a někdo jiný.
Existuje ještě podvarianta zlatokopky, a tou je václavka - ta vždycky žije ze starých kořenů a málokdy se rozvede, leda, když už odsála tolik, že se jí nevyplatí počkat.
Já vím, je to příkré a navrch drsné, ale mnohokrát jsem v životě slyšel verze obou partnerů a někde jsem i viděl tu společnou... tak promiňte, že si z toho dělám šoufky a ještě jsme mimo téma. Univerzální šablona neexistuje a manuál už teprve ne.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#58 Příspěvek od Hydrawerk »

Uhh, to je zas dílo. Ale líbí se mi to o něco víc než Pomiluju tě mé VUT.

Další docela hezký video je tohle:
http://youtu.be/xW095RYXSy0

Tady dokonce vystupuje autentická studentka z FEKTu.
https://youtu.be/7ZseEBXLqro
Akorát teda nestuduje silnoproud, ale telekomunikace. Inu, je to jenom film.
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 14 pro 2015, 22:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#59 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Habesan »

Hydrawerk píše:Tady dokonce vystupuje autentická studentka z FEKTu.
Teda, od tebe bych čekal něco onačejšího...

Mimochodem, mnohem autentičtější je: Zrození FELáka.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“