Transiwatt TWM 140

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#46 Příspěvek od ok1hga »

TWM140 píše:Co z toho tedy vyplývá?
no, vyplývá to, že závada je směrem ke vstupu !
Buď přímo ten kondík, nebo ještě ten KC507 před ním a součástky okolo !

TWM140

#47 Příspěvek od TWM140 »

Tak pøímo pøed ním je podle mého schématu tranzistor T6 KC509, v tom zesilovaèi je místo nìj KC149, ale to by snad vadit nemìlo.KC509 tady asi nemám abych ho tam zkusil dát, ale ještì mùžu zkusit vymìnit ten T4 KC507 na vstupu protože ten mám.

TWM140

#48 Příspěvek od TWM140 »

Teï jsem tam zkusil dát ten nový T4 KC507 a šum poøád pøetrvává.Mám tedy zítra koupit ten T2 BC179, T6 KC149 a ten kondenzátor C24?Nebo co bude nejpravdìpodobnìjší, moc toho už nezbývá.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#49 Příspěvek od ok1hga »

TWM140 píše:Teď jsem tam zkusil dát ten nový T4 KC507 a šum pořád přetrvává.
tranzistorem to tedy není !
odpoj kondík před tím trandem ! (c51 nebo c49)

TWM140

#50 Příspěvek od TWM140 »

C49 podle toho prvního schématu?Ten co vede na zem?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#51 Příspěvek od ok1hga »

ano
postupně odpoj oba

víš jak se měří "svod kondíku" ?

TWM140

#52 Příspěvek od TWM140 »

Teï jsem si všiml že ho tam nemám, to první schéma se trochu liší od toho mého, takže platí to co jsem sem vložil já.

TWM140

#53 Příspěvek od TWM140 »

Tak ten M22 jsem našel, je to v mém schématu C20, ale ten 470 nikoliv.Jak zmìøit ten svod to nevím.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud odešly koncový tranzistory, projdi si celou cestu, kudy šel zkratovej proud včetně teoretické možnosti přepólování (a poškození) elytů. Já nejsem znalec ani vyznavač těchto konstrukcí, takže dál už neporadím. Nejsou třeba ty tranzistory speciálně vybíraný podle parametrů ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#55 Příspěvek od BOBOBO »

Ne žádný specvýběry tam nejsou . Na mne už to činí dojem , že má reprák na stole u ucha a tam to v jednotkám mV šumí , což prostě může . Sežeň si nějakou patici na trandy a měň . Nyní píši jen o konci . Přes mikrospínač zapoj na vstup ke kostře kondík a měň . Měj zapnutý (připojený na zdroj) jen ten konec , na kterém pracuješ . Doufám hlavně , že tě v rámci šetření nenapadlo používat ty trandy už jednou zapojené v závěrném ! směru . Až budeš spokojen s koncem a budou sedět napětí a vše , teprve potom se pusť do toho "předzesu" . Zase patici , kondy na vstup i výstup a měnit . Pokud by to bylo stále o řád horší , než kanál druhá , vyměnit šmahem všechny součástky vstupu a přitom dobře umýt tišťák .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#56 Příspěvek od ok1hga »

ZdenekHQ píše:včetně teoretické možnosti přepólování (a poškození) elytů
tohle bude možná ono . . .
pokud bylo na výstupu nějakou dobu plné napájecí napětí, klidně se to mohlo podepsat na svodu C23/C24 . . .
a dal bych tam kondík na napětí které bude alespoň jako je napájecí,
někde ve schématu jsem viděl, že je jen na 35V . . .

a svod zkontoluješ tak, že kondík na jedné straně odpojíš a proti zemi připojíš voltmetr.
Pokud je kondík v pořádku, tak po jeho nabití nebude na měřidle žádné napětí.
A pokud tam i něco málo bude, má kondík svod a může to i šumět.
Projevy svodů ale bývají různé . . . šum, praskot, bublání, škvíření . . .
BOBOBO píše: . . . a přitom dobře umýt tišťák .
taky jsem se už setkal se svodem přímo na desce . . .

TWM140

#57 Příspěvek od TWM140 »

Tak reproduktor pøímo u ucha nemám, jde to slyšet i když jsem od nìj dál a navíc oproti tomu levému kanálu ze kterého nejde nic je to veliký rozdíl.Tranzistory jsem použil ty co jsem tam mìl, ale pøežily to protože ani výmìna za nové nepomohla a v lévém kanálu je to v poøádku.Zkusím tedy zmìøit ten svod, ale nìjak jsem to nepochopil.Mám ten kondenzátor odpojit a do série na zem s ním zapojit voltmetr.Nemìl bych ho spíše vložít do obvodu kde je ten kondenzátor?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#58 Příspěvek od BOBOBO »

Tebe bych snad ani nechtěl mít doma . Znova a dokola . Vem elyt alespoň na 50V a alespoň , tedy pro jistotu s tebou 100µ . Minus mu dej trvale na kostru . Zapni jen šumící kanál bez repra a připoj + toho elytu na B 302 a připoj repro , odpoj repro , kond na C 301, poslech , kond odpojit vybít a na B 301 . Výsledek zašli sem . Reálný , ne smyšlený (odhadnutý) , jak se absolutní většině těcto případů děje . Při všech těchto režimech měř napěrí na T301,2 , též dodej .

TWM140

#59 Příspěvek od TWM140 »

To je mi jedno, ale teï k vìci, tím kondenzátorem C24 to nebylo.Koupil jsem nový, vymìnil ho a poøád stejný.Napadlo mì jestli by to nemohl dìlat ten výstupní kondenzátor C32?
A ještì bych se chtìl zeptat trochu mimo téma kdyby nìkdo vìdìl.Mám vìž co má nahoøe ten gramofon, ale nevím co je tam za pøenosku protože když si od ní vyvedu pøímo kabel a dám to do pøedzesilovaèe pro magnetodynamickou pøenosku, tak to sice hraje, ale je v tom brum.Pokud to pouštím pøes tu vìž, tak to hraje normálnì.Je mi jasné že to gramo je mizerná kvalita, nemá ani nastavení vyvážení ani nic jiného.Ramínko je plastové.Zajímalo by mì tedy jestli by nìkdo nevìdìl co se do toho dává za pøenosky, aby tam nebyla ještì nakonec krystalová.Pokud bude potøeba, tak to klidnì nafotím.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#60 Příspěvek od ok1hga »

TWM140 píše:Zajímalo by mě tedy jestli by někdo nevěděl co se do toho dává za přenosky, aby tam nebyla ještě nakonec krystalová.Pokud bude potřeba, tak to klidně nafotím.
kloudně to nafoť, jinak ti nikdo neporadí !!!
. . . křišťálové koule došly . . .

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“