Láhve na PB a vše kolem toho

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#46 Příspěvek od Radimosso »

No není nad to začít řešit problém s propan-butanem a skončit u jablek ....

To je na gratulaci a chtělo by to ty myšlenkové i někdy knižně vydat...

Lidé čtou i větší kraviny, takže by se to mohlo chytit :)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#47 Příspěvek od sinclair »

Jsem přesvědčen, že souhrnné vydání pamětí zdejšího politruka, by se jistě chytlo. Ale představ si tu práci, vytřídit přes 16.000 výkřiků do tmy :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#49 Příspěvek od sr71 »

Obèas používám malý PB hoøák ze sady Meva pøipojený na malou 2kg láhev. Teï, vlastnì poprvé co to používám, mi pùvodní (hodnì stará) láhev došla takže mám teï novou. Ale mám s tím nìjaké problémy s hoøením, ten plamen má tendenci se jakoby sfoukávat, proudem plynu. Dost blbì se to ladí i tím ventilem na láhvi, stejnì plamen obèas zhasne. Èím tohle je? Na zaèátku tohoto vlákna se píše o tom že mùže pøi odbìru plynu klesnout tlak v láhvi, mùže to být ono? Se starou láhví jsem takovéto problémy nemìl.
Ta sada Meva kterou mám je koupena nìkdy v 70-tých letech, má ještì døevìnou rukoje￾ a rukoje￾ s hoøákem na sobì nemá žádný ventil, takže regulovat lze jen ventilem na láhvi. Vzhledem ke stáøí k tomu chci koupit minimálnì novou hadici, možná celý hoøák. Používáte nìkdo nìco takového? https://www.mevaobchod.cz/Meva-horakova ... escription

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od workhard »

To vypadá na moc velký tlak plynu v hořáku.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#51 Příspěvek od sr71 »

taky mi to tak pøišlo - problémy jsou už pøi zapalování, pustím plyn a ten hoøák zapálenou sirku vìtšinou jakoby sfoukne (doteï jsem s tím nikdy novou lahev nepoužíval, takže nevím jestli je to normální)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#52 Příspěvek od BOBOBO »

Jo je to tak . Myslím , že je to nečistotami- tedy naschvál vpuštěnými vyššími uhlovodíky . Ale ony se neodpaří úplně a při odtlaku s nižšími teplotami ucpou zvláště právě element ,který tomu má zabránit a potom trysku . Proto jsem porézní špalíček demontoval a nyní se tryska ucpe méněkrát kapičkou . Je to jako se vším s touhle všivou dobou .

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#53 Příspěvek od pepik9 »

Mám tuhle rukojěť s hořákem B7 a funguje to dobře i za malého tlaku.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#54 Příspěvek od Celeron »

Jestli máš stejný hořák jako já, tak je tam šroubovací tryska. Průměr 0,15-0,33.
Ty trysky se dají stále sehnat, u nás v železářství je mají. Zkus dát trochu menší průměr. Zezadu je do trysky natlačen kuželový sintr, bez něj malý hořáky dost blbnou. Taky se dá sehnat jen čistá propanová náplň, líp se odpařuje, zkoušej obchody pro karavanisty. Používají to při kempování v zimě kdy se PB nechce moc dobře odpařovat. V Hradci Králové to šlo sehnat v SIADu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#55 Příspěvek od BOBOBO »

No v 10tikile jsem to v SIADu koupil , nwm , jak ve 2kilu .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#56 Příspěvek od Celeron »

Mě tenkrát tvrdil poskok buňkový u Stoletý, že umí do všech flašek.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#57 Příspěvek od sr71 »

Celeron píše:Jestli máš stejný hoøák jako já, tak je tam šroubovací tryska.
Mám tento hoøák (uvnitø jsou nìjaké štítky s datumem roku 1976, to je až neuvìøitelné že se to už tenkrát prodávalo), a dokonce u toho nìjaké náhradní trysky jsou tak s tím zkusím laborovat. Ten kuželový sintr je co? To by mìla být nìco jako pórovitá clona v trysce?
Přílohy
meva_2.jpg
meva 1.jpg

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#58 Příspěvek od BOBOBO »

Kužílek naražený zevnitř do trysky . Mohl jsi ho již dávno při demontážích trysky vytrousit .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#59 Příspěvek od EKKAR »

sr71 píše:...Ten kuželový sintr je co? To by měla být něco jako pórovitá clona v trysce?
To je filtr kvůli zachycení kapek a mechanickejch nečistot. Je udělanej z mosaznejch kuliček sintrováním(lehký slisování a vyžíhání výlisku tak, že se kuličky na povrchu nataví a doslova svaří k sobě). Používá se to poměrně běžně ve vzduchotechnice jako výfukový tlumiče (snižuje to rychlost a tím i hluk vyfukovanýho vzduchu) a i třeba v autogenní technice jako filtry vkládaný do hadic před hořáky. Filtrační schopnost je určená primárně velikostí těch výchozích mosaznejch zrnek.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#60 Příspěvek od Celeron »

Jo ta sada je stejná. Na fotce jsou různý hořáky a trysky. Ta spodní je se sintrem.
Koukám na trysky a mám průměry: 10, 13, 15, 22, 31.
Na papírku mám napsáno že 10 je do toho odlehčenýho hořáku, 13 do toho středního a 15 do toho rozšířenýho. 31 je do velkýho co má 2KW, průměr cca 28 mm. 22 je do hořáku kerej jsem kdysi ztratil, průměr kolem 23 mm.
Přílohy
PB trysky a hořáky.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“