Toroid odpálil ZETAWATT?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#46 Příspěvek od PavelFF »

Kdysi jsem si Zetawat 1420 taky postavil.A pokud se pamatuju, tak dost zlobil a kmital. Plošňák má zbytečně a nesmyslně tenké cestičky pro napájení koncových integráčů. Místa je přitom na desce spousta. Takže se zbytečně zvyšuje odpor v napájení. Potom se ještě přičte impedance přívodů od usměrňovače a kmitá to při větších odběrech. Tehdy jsem na všechny napájecí cesty připájel shora přídavný vodič. Kmitání zmizelo i když to už tak pěkně nevypadalo. Proto se mi nelíbí zde uváděné zapojení zdroje s pojistkami až za vyhlazovacími kondenzátory. Je to nesmysl. Pojistky mají určitý odpor, aby mohly fungovat.
A v tomto místě obvodu stejně nemají rozumný smysl.
Neříkám, že je to tím, ale za pokus to stojí. Proto jsem navrhoval pojistky zkratovat.Zvyšují impedanci zdroje.

Mimochodem můj Zetawatt 1420 (opraveno po upozornění, Tranziwat to nebyl) měl nectnost, že mu v jednom kanále odcházelo MDA. Po asi třetí výměně jsem proklatý kus desky odstřihnul a nahradil koncem s TDA2030. Od té doby nebyly problémy.
Naposledy upravil(a) PavelFF dne 16 říj 2021, 16:26, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#47 Příspěvek od mi-ro »

TW a osazený MDA 2020? 8O
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#48 Příspěvek od Mysteri »

PavelFF píše:... v jednom kanále odcházelo MDA. Po asi třetí výměně jsem proklatý kus desky odstřihnul a nahradil koncem s TDA2030. Od té doby nebyly problémy.
Tie odpalovania MDA spôsoboval prekmit napájania pri zapnutí. Preto sa PRIAMO na vývody MDA v tom Zetawate pridávali keramiky 150nF. A bol pokoj.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“