Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#556 Příspěvek od sinclair »

Já nevím. Já tam teda nelezu a neznám ani aktuálně platnou legislativu, ale myslím, že obecně to nakládání s elektronickým odpadem nemá tak úplně oporu v zákonech.
Někde jsem četl, že vhozením se toho přístroje z pohledu zákona člověk vzdává bez nároku na odměnu.
Ale firma si ten materiál už od toho momentu vhození začíná nějak, řek bych nemálo cenit.
Na vodě mi to přijde v tom, že to člověk firmě věnuje, ale nic za to nedostává. Přitom podle jejich chování a opatření si toho cení nemálo.
Jako s tím papírem. Bezďáci běžně vybírají modrý kontejnery, protože to tam lidi sice hodili svozový firmě zdarma, ale jiná firma si toho papíru zdarma cení jinak - přímo jej vykupuje.

Ať tedy všecky druhotný suroviny vykupují všichni stejně a bude po problému.
Na těch červených jsem si všiml velkého polepu, kdy ten jeden mrzák dokonce drze hlásá "koruna za kilo" či tak nějak...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#557 Příspěvek od starecd »

To je stejné jako u nás, dřív byla výkupna železa apd., teď s vše vozí na SD a kdo pobere prachy? Něco vyčenčuje obsluha, zbytek radnice a úlevy za komunální odpad žádné.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#558 Příspěvek od Celeron »

U nás paralelně s SD funguje soukromník fy Břemus a je to normální šroťák, vozím tam všechny kovy a za vše jsou prachy. Třeba za zbytky kabelů je 115-120 kaček za kg čistý mědi od průřezu 1,5 mm, pokud si teda dám práci a rozholím je.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#559 Příspěvek od rnbw »

Pri kontajneroch som nasiel strieborny Tesla Condor. Zadny kryt nedrzal, chybal kryt baterii, ale vnutri vyzeralo byt vsetko.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#560 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak to je pěkný úlovek, condory se teď prodávají za šílené ceny. Má všechny knoflíky?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#561 Příspěvek od rnbw »

Vpredu vyzera byt kompletny, zozadu je to horsie - chyba antena, skrutky, kryt baterii aj kryty poistiek.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#562 Příspěvek od Lukas-Peca »

To seženeš, důležité jsou ty knoflíky. Condor je teda spíše na dívání než na poslouchání, ale prodat se dá dobře :)

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#563 Příspěvek od decmen »

Já v pátek přinesl meteostanici Optex, typ 90002. Vyhozená v krabici, s čidlem i usb jednotkou pro připojení k pc a spoustou vyteklých zinkáčů. Tak jsem to opucoval, do všeho vrazil alkaliky, stáhl z jejich stránek program na 4denní předpověď. No po 1/4 hodině se vše synchronizovalo a stanice normálně maká. Tak nějak nechápu, kdo to vyhodil a proč.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#564 Příspěvek od rnbw »

Niekedy tiez nechapem, co ludia vyhodia... napr. plne funkcne PC v dobrej konfiguracii aj s datami. Z troch, co som minule doniesol, dvom nic nebolo, 500GB disky, 2-3 GB RAM.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#565 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, ty PC taky nechápu. Před Vánocema jsem našel kancl PC HP (Pentium Dual Core, 2 GB RAM, 500 GB disk) normálně se systémem a plný firemních dat. Mzdy, faktury a kdesi cosi... Komp jsem vyčistil, disk projel formátem, nainstaloval sedmičky a slouží našim.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#566 Příspěvek od rnbw »

Teraz tu tiez jeden mam, boli tam nielen firemne dokumenty ale aj v Thunderbirde hesla k mailom a pod. Ale divim sa, ze vo firme mali Windows (na nalepke je Vista, nainstalovana je 7) aj Office nelegalne...
Nikdy to nepripajam na siet, pozriem licencie SW (ak by nahodou boli legalne, tak kluce zalohujem), potom nabootujem Linux a disk premazem.
V zdroji bol taky svincik, ze som ho sprchoval vo vani a niekolko minut z neho tiekol bordel.

BTW. Ten Condor musi tiez do vane, je ochcany od nejakych zvierat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#567 Příspěvek od Hubert_79 »

Tady měli licenční štítek na Windows 7 downgraded to XP. Když jsem spustil recovery, tak to začalo "jako" sedmičky a šup, za hodinku tam byly XP. Tak šlo recovery i systém do kopru a začal jsem čistou instalací.
Když to běželo, tak to smrdělo jak hospoda, asi to bylo někde kde se hulilo; vyfoukal jsem to stlač vzduchem a pak to pomalu vysmrádlo.
No a asi dva roky zpět jsem z kontejneru na velkoobjemový odpad vydoloval pár reprobeden Tesla ARS 9218. Skříňky trošku olezlé a pár ťukanců, ale repro a síťky naprosto intaktní. Jen se mi domů (asi 800 m) pěkně pronesly.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#568 Příspěvek od decmen »

Dnes dopoledne v igelitce u červeného kontejneru ležel tento krasavec.
Ručička krásně volná, hned jsem vyzkoušel aspoň 1,5V a 9V baterii, ukazuje přesně (tedy nebylo s čím porovnat, ale skoro 1,5V a >9V ukázal , baterie jsou rozbalené na zkoušení).
Přílohy
IMG_20180202_115748.jpg
...a hned je ten den krásnější... :-)
(235.47 KiB) Staženo 50 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#569 Příspěvek od Celeron »

Co baterka, není v tom vyteklá? Taky jsem jeden Avomet 2 našel ale byl "uskladněnej" v bedně s jinejma věcma na boku a ta baterková srágora vytekla do prostoru přepínače a udělala z toho vrak.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#570 Příspěvek od decmen »

Kdepak, jen lehký bordýlek.
Přílohy
IMG_20180202_153815.jpg
(207.41 KiB) Staženo 40 x
IMG_20180202_153653.jpg
holt mosaz...:-)
(244.25 KiB) Staženo 56 x

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“