Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

#1 Příspěvek od rnbw »

Pokraèování rozdìleného vlákna Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 2

Rano, ked som isiel do prace, videl som z auta nejaku tlaciaren pri kontajneroch. Povedal som si, ze to vyzera ako stojata ihlickova EPSON. Nechcelo sa mi ale zastavovat a nakladat ju. Vecer tam stale bola, tak som ju zobral - je to ona, Epson LX-100.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Rano, ked som isiel do prace, videl som z auta nejaku tlaciaren pri kontajneroch. Povedal som si, ze to vyzera ako stojata ihlickova EPSON. Nechcelo sa mi ale zastavovat a nakladat ju. Vecer tam stale bola, tak som ju zobral - je to ona, Epson LX-100.
A chodí?
Já nedávno zprivatizoval Stárku akorát že blbnul posuv hlavy. Bez kazety a i s kazetou bez barvící pásky to nedělalo. Kupodivu příliš velký odpor přetáčení barvící pásky, s novou kazetou tiskne jak z praku. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

No, vzpomínka na LQ100 a LX100 je pro mne taková, že bych ji tam nechal a možná ještě vztekle nakopnul. Tyhle tiskárny se moc nepovedly.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Lukas-Peca »

Celeron píše:Kupodivu příliš velký odpor přetáčení barvící pásky, s novou kazetou tiskne jak z praku. :wink:
To samé se mi stává u Epson FX-1050, kterou občas ještě používám. Stará páska má velký odpor a posun hlavy to neutáhne, ztratí krok a tiskárna hodí error. Typicky se to stává, když člověk chce po dlouhé době něco tisknout a páska mezitím vyschne.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Sendyx píše:No, vzpomínka na LQ100 a LX100 je pro mne taková, že bych ji tam nechal a možná ještě vztekle nakopnul. Tyhle tiskárny se moc nepovedly.
No já nevím, LQ1070+PS2 mám od roku 1993, občas na ní tisknu zdrojáky od programů v ASM, odhadem sežrala tak 40 beden A3 a A4 traktor papíru, tedy cca 60 tisíc listů (bedny jsem používal prázdný ve skladu) Nikdy žádná závada, prasklej plast a pod. stále jak nová, ani nezežloutla. Přežila u mě mašiny s 386, 486, P1, P2, P3, P4, Core Duo, teď I5. A myslím, že bude žít dokud budou k mání barvící pásky a nebo Mrkvouš bude dávat do systémů driver.
Myslíš si dál, že se LQ 100 řada nepovedla?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Zatial som neskusal - ale predpokladam, ze bude fungovat, mozno bude potrebne opravit podavac papiera.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

LQ1070 není LX100 ani LQ100.

Měli jsme bohužel 4ks LX100 a 2ks LQ100, jednu jsem měl doma. Nejdražší tiskárna na světě, první barvící páska šla do koše po 200 listech A4 NLQ tisku, po 500 stránkách začala občas vynechávat 1 jehlička, po 800 stránkách NLQ vynechávaly občas 2-3. Zhruba po 1000 stránkách chcípla elektronika. Druhý kus LQ100 se dožil asi 1500 vytištěných stran, za tu dobu spotřeboval 6 pásek a odešla tisková hlava. LX100 byly trvanlivější, ale zásadní problém, ale taky žádná nepřežila 3-4000 stran. A co bylo nejvíc k vzteku, kvalita tisku orig. pásek - po krátké době docházelo k tomu, že tisk kolísal mezi černou a tavošedou, páska nebarvila rovnoměrně.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Nedalo mi to a rychlo som ju vyskusal. Zda sa, ze nefunguje cidlo papiera, takze ochotne tlaci na valec. Ani neberie papier (ani sa nepokusi). Ale ked papier zavediem rucne, tak tlaci (self-test). Paska je slaba.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Sendyx píše:LQ1070 není LX100 ani LQ100.
Já si vždy myslel, že to LQ byly 24 jehly (LX devítijehly) a číslo 1xx až 1xxx typová řada vzešlá z nejnižšího modelu. Tak je to asi jinak...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

No pokud si pamatuju, byly nějaké řady 1000, 1100, 1400 a podobně, což byly dospělé a spolehlivé tiskárny, myslím všechny s velkou kazetou. LQ100/LX100 je malý sráč, úplně jiná mechanika, krátká páska a jak se ukázalo, životnost hlavně u 24 jehlových hlav zoufalá.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Mimo dalšího , včera ce lá sada velkých pilníků , vyhození po dědovi tak další věci . S těmi testkábly od sovětů ještě ten váleček . Jestli je to nějaké rozběhové relé , či šnímač vysokého proudu ....
Přílohy
IMG_0883.JPG
(133.83 KiB) Staženo 324 x
IMG_0868.JPG
(87.78 KiB) Staženo 313 x
IMG_0867.JPG
(110.9 KiB) Staženo 371 x

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#12 Příspěvek od kovar »

Já jsem třeba minulý týden přivezl domů ze SD tuhle krásnou lampu. Byla přikrytá v kontejneru vhozenou mikrovlnkou!
Díky bohu na ní nebyl ani škrábanec!
Přílohy
DSCN3999.JPG
(130.61 KiB) Staženo 372 x
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#13 Příspěvek od vrky »

Lampa je opravdu pěkná. Štěstí že to přežila.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#14 Příspěvek od kovar »

Nevím kdo to vyrobil ale je to opravdu ze skla a porcelánu . Je pěkně těžká!
Ale bude to asi starší datum výroby , je řízená dotekem ale není tam zalitý čip.Je to vyrobené z klasických součástek. :wink:
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Tohle se tahávalo z CCCP - design byl pozdní rokoko, okopírovaný z tzv. "míšeňskýho skla" - to bylo dvojbarevný sklo, vnitřní vrstva obarvená, ale čirá, vnější neprůhledná ale průsvitná, bílá. Dělaly se tabulky, báně, trubky. Z toho se poskládala lampa a ta bílá vnější vrstva se na několika místech obrousila a plochy se vyleštily. Výsledek se dozdobil zlatým linkováním. Vznikal tak svéráznej typ "těžce zazobanýho" dekoru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“