Vtipy, vtipné články a odkazy XI

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#61 Příspěvek od Celeron »

Ale zase bude mít vyšší odpínací schopnost než rozprsklá, uvnitř pokovená trubičkovka. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#62 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#63 Příspěvek od Hill »

Včera ráno jsem v rádiu zaslechl, že senioři nad 80 let zaviní víc dopravních nehod.
Před asi deseti lety se to říkalo o seniorech nad 70 let.
Tak mě napadá, jestli to nedělají stále stejní senioři...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#64 Příspěvek od p32 »

A nebylo to nakonec tak, že ten zbytek nehod zaviní ostatní ve stáří 18 až 79 let? :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#65 Příspěvek od tomasjedno »

Stejně nejvíc nehod způsobí střízliví řidiči, s tím by se mělo něco dělat.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#66 Příspěvek od houmr »

Tyhle prohlášení jsou vždy hry s čísly - já zase slyšel v rádiu , že čtvrtinu nehod způsobí řidiči do 30 let. A když jsem (zrovna za volantem) uvažoval, že řidiči bývají ve věku 18-75 let, tedy cca 60 let kariéry. Těch 12 let dělá 1/5 kariéry, takže mi to nepřijde jako výrazné číslo oproti zbytku. I s ohledem na to, že v prvních 12 letech ŘP asi lidi najedou více km, než v těch 12 letech "finálních"...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#67 Příspěvek od p32 »

Putin volal Bidenovi: "Ty, Joe, už rok se marně snažím dostat do Kyjeva."
Biden: "A zkusil jsi to vlakem?"

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#68 Příspěvek od Celeron »

Za pár hodin to bude rok. Tak co se bude dít, furt s tím strašej.
A propo, kdo si ještě dnes vzpomene, co se stalo před 32 lety?
Zajímavá shoda, co?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#69 Příspěvek od JiriTom »

Ze života z.m.r.d.a
(Z dílny TMBK)
Přílohy
20230218_085043.jpg

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#70 Příspěvek od Hill »

houmr píše:Tyhle prohlášení jsou vždy hry s čísly... ...s ohledem na to, že v prvních 12 letech ŘP asi lidi najedou více km, než v těch 12 letech "finálních"...
Máš pravdu, za těmi čísly není vidět například ani to, že jsme dlouhá léta měli dost malý prostor na ježdění. Dnešní sedmdesátníci až osmdesátníci toho s čerstvým řidičákem prvních 20 - 30 let neměli šanci moc najet. A, když už jeli služebním autem, mělo každé vlastního řidiče, nebylo příliš běžné, že referent dostal auto, které si řídil sám. A ještě vzácnější bylo, že bychom jeli na cestu delší, než 250 km, přes některý hraniční přechod nás většina neměla šanci vůbec, přes jiné to byl takový opruz, že to mnozí podruhé neměli zájem absolvovat. Někdo jezdí pořád stejně, na svátky za příbuznými, já patřím mezi ty, kterým se po zrušení řidičů služebáků a otevření hranic zvedl nájezd z nějakých 15 tisíc km za rok na až 53 tisíc, to je přibližně třiapůlkrát. Posledních 6 let to kleslo zase na průměr 17 tisíc km ročně, ale už jsem prdůch, mladší jezdí sami a domluví se. Možná, že nejsem "typickej", přes milion a čtvrt km za volantem za 51 let snad není tak moc (z toho za posledních 20 let jsem najezdil 2,87x víc, než za prvních 20 let)
Zrovna minulý týden jsem vyplňoval statistická hlášení o palivech, energiích dopravě a vůbec, tak jsem si vytáhl evidenci svých služebních jízd od roku 2002, starší papírová snad už ani v archivu není, no a pak stačilo sečíst s nájezdem ve svých autech, mám přece zapsané stavy přikoupi i prodeji, navíc posledních 10 let si vedu spotřeby i servisní knížky na netu.
Zkrátka mi to připadá, že nějakého dopravního experta dopálil soused konkrétního ročníku, který zaparkoval tak, že už na experta nezbylo místo, hodinu jezdil po Praze a hledal volné, tak si milý expert přihnul (a statistiku taky) a nový návrh omezení nebo návrh rozšíření pravomoci pojišťoven byl na stole a posléze na světě.
Všichni přitom zapomínají, že i jim odkapávají roky, a jednou se to bude vztahovat i na ně...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#71 Příspěvek od EKKAR »

Na tohle téma (mlaďáci chtějí z nějakýho důvodu na něčem omezovat zkušený starší ročníky) jsem kdysi v jedný hospůdce viděl nádhernou protihlášku:
NEHAŇTE NAŠI KÁVU - I VY JEDNOU BUDETE SLABÍ A STUDENÍ !!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak už to dolehlo až ke mně, jak si v Polsku dělají legraci z PP, že jezdí na nákupy k nim, protože u nás je draho. Bohužel s tímto musí počítat, když už je tak vidět. Ale třeba s tím něco časem udělá, až (snad) vypráší ty dva Augiášovy chlívky v Praze.

Samozřejmě jeden nákup jaro nedělá, když to má z chalupy kousek, to pro všechy, co by to brali jako politickej vtip a já pak zase musel zamykat.
Přílohy
nakup_pp.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#73 Příspěvek od JiriTom »

Tu fotku máš z Twitteru této ultra-blbky?
Přílohy
Screenshot_20230224-165042_Twitter.jpg

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#74 Příspěvek od ok1hga »

. . . proč topit elektrikou, když jsou alternativy ?
Přílohy
zprahyazbruselu.jpg

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od ZdenekHQ »

@JiriTom: No, to je složitější. Napřed s tím začal Okamura v PS, pak kámoš přes odkaz na Tweeter, ale kvůli něčemu jinýmu. Já to beru s humorem, ale patří to k životu. Já si vyslechnu jakejkoliv názor, pouze to omezuju časově. Někdy stačí minuta a stačí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“