Opět nové svinstvo v online bankovnictví - COMGATE

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#61 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze nemoze. Ale necital som to. Pokial viem, tak ten zakon umoznuje pristup tretim stranam k bankovemu uctu cez nejake API. A ten "kevin." to vyuzil (povedal by som, ze zneuzil) na platbu akoze "online prevod" a pritom sa "mimochodom" dostane k dalsim udajom o ucte.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#62 Příspěvek od JirkaZ »

Tak jsem je hledal a to je vážně k zblití. Nejen že název je "kevin." (to je jak od magorů, co neabsolvovali ani základní školu - nejspíš je "zdravě provokativní"), ale nelze najít ani majitele, ani konkrétní adresu.

"Fintech startup" (opět fráze jak z jiné galaxie), prý z Litvy.

Všude, kam se podíváš, tam jsou propagační bláboly s nic neříkajícím obsahem a jediným cílem: Vaše peníze a veškeré informace o nich a o Vás k nám.

Přátelé, takhle jsem si to vážně nepředstavoval.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#63 Příspěvek od rnbw »

Ano, tiez som nasiel len tie dristy. Seriozne nic. Doveryhodnost na urovni vyhernych mailov na miliony eur.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#64 Příspěvek od p32 »

To jsem nakonec psal už na druhé straně tohoto výborného vlákna. A eva.cz s tím nemá nic společného, nakonec už i termit je bez banu. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kremik píše:Co bys udělal Ty, kdybys dostal BAN prostě jen tak, za nic?
To není moc objektivní věta, že ne? Já prostě bránil někoho, kdo se bránit nemůže. A udělal bych to u každého z vás. Tady vůbec nešlo o mě.

Termit je posedlej čínou a plival na poctivej českej e-shop. Za to dostal "půlnoční" BAN s tím, že kdokoliv se ho zastane, okamžitě ho odbanuju. Nikdo se nenašel...

Až ex post.
ZdenekHQ píše:A je to. Třeba se ho někdo zastane, abych ho odblokoval.
BTW, kdyby to bylo jeho vlákno, tak to tam tak neřeším. Byl by to jeho názor. Ale ve svém vlákně si některý věci prostě hlídat budu. Nemám komu napsat stížnost.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#66 Příspěvek od Kremik »

A tohle:
ZdenekHQ píše:Tady vůbec nešlo o mě.
ZdenekHQ píše:Ale ve svém vlákně ...
objektivní je?
Eva.cz neznám. Neudělalo na mě žádný dojem, že tento e-shop termit hanil, ani to, že Ty a ještě někdo ho chválil. Pro mě je to pořád jen NĚJAKÝ e-shop, určitě se nelišící od mnoha dalších (tím neříkám že všech).
V dnešní době člověk musí být ostražitý, takže mě reakce termita nijak nepřekvapila, myslím že ani spoustu dalších členů EB (samozřejmě i proto, že už ho známe), tedy zmíněný e-shop ani nijak nepoškodila.
Za mě tedy jen vyjádřil svůj názor, způsobem, který je v dnešní ojebávací době zcela pochopitelný.
Kdyby tvrdil něco konkrétního nepravdivého, třeba že ho "natáhli", atd, a nebyla to pravda, to už by bylo něco jiného.
No a to je celý. Pokud si termit zasloužil ban, zaslouží si ho nejméně polovina Bastlírny. Sebe nevyjímaje.
Nesnáším KB, třeba. A dovolil jsem si to napsat.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#67 Příspěvek od jenicek »

Je fajněs jak se tady všichni dohadujou o jedný hlášce z platební brány a dál platěj na jinejch bránách, kde se jich to na nic neptá a dělá to to samý. :lol: :lol: :lol:
EVA.cz je dlouholetej eshop, něco jako Alza akorát s drogerijej. Každej ať si nakupuje kde chce. Pokud máte pochybnosti o platbě, tak to holt neplaťte a kupte to jinde, stačí sednout do auta, někam dojet a tam to vykešovat. Bacha, falšujou se a kradou i papírový peníze. Občas se dá i s někým dohodnout na výměně, třeba za husu, pytel brambor, protislužbu, ale zase bacha, husa může chcípnout, brambory shnít a práce se těžko hodnotí.... :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#68 Příspěvek od rnbw »

jenicek píše:Je fajnìs jak se tady všichni dohadujou o jedný hlášce z platební brány a dál platìj na jinejch bránách, kde se jich to na nic neptá a dìlá to to samý. :lol: :lol: :lol:
Ktora brana chce od teba pristup k uctu?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#69 Příspěvek od p32 »

jenicek píše:Je fajněs jak se tady všichni dohadujou o jedný hlášce z platební brány a dál platěj na jinejch bránách, kde se jich to na nic neptá a dělá to to samý.
Buď kecáš (provokuješ) nebo tomu ale vůbec nerozumíš, že? :wink:

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#70 Příspěvek od DedVseved »

Opět příliš povyku pro nic.
https://www.kevin.eu/cs-cz/online-platby/
https://www.kevin.eu/cs-cz/toky-bankovnich-plateb/
https://cdn.sanity.io/files/0jsd7db7/pr ... 11209e.mp4

Stejná banka, jako u karet Revolut. Sám ji nemám, ale kolem mě ji mají lidi i několik let a používají ji jako primární kartu např. v Google Pay.
Naposledy upravil(a) DedVseved dne 14 bře 2023, 11:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od ZdenekHQ »

jenicek píše:EVA.cz je dlouholetej eshop, něco jako Alza akorát s drogerijej.
Až na to, že Alza přeprodává čínskej šrot, zatímco EVA preferuje český dodavatele. Stačí rozbalit tu bednu s nákupem. A já jsem "bohužel" patriot. Napřed Brno a okolí, pak ČR a pak teprve čína. Snad to dostatečně vysvětluje moji reakci.

A to je asi tak vše k tématu EVA.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 14 bře 2023, 11:11, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#72 Příspěvek od Crifodo »

Kremik píše:mě reakce termita nijak nepřekvapila, myslím že ani spoustu dalších členů EB (samozřejmě i proto, že už ho známe), tedy zmíněný e-shop ani nijak nepoškodila.
Za mě tedy jen vyjádřil svůj názor, způsobem, který je v dnešní ojebávací době zcela pochopitelný.
Kdyby tvrdil něco konkrétního nepravdivého, třeba že ho "natáhli", atd, a nebyla to pravda, to už by bylo něco jiného.
termit256 píše:Muze za to jednoznacne eva.cz, je to pochybny eshop, osobne jsem si tyhle stranky uz bloknul. I kdyz asi by mne maloco primelo nakupovat ne eshopu s tak dementnim nazvem. Od nich se neco takoveho da cekat. Dela to podobny dojem serioznosti asi jako smejdi ojebavajici duchodce.
termit256 píše: Typicka reakce duchodcu kdyz jim rikam ze je nekdo chce jen ojebat.
...
Ten eshop jsou jednoznacne smejdi.
Dostal "ban" asi na tři hodiny.
Sedíš u hostitele v křesle, ten se zmíní že kluk co rozváží housky od pekaře Bochníčka čumí lidem do oken. Ty na to, že jen geront a dement by kupoval u Bochníčka, takovýho podvodníka a šmejda. On na to, že Bochníček vždycky pekl dobrý housky a ať se krotíš. Ty pokračuješ, že pekař Bochníček je jasnej lump a kdo tomu nerozumí je blb a už podle jména je Bochníček ksindl a dement.
No a hostitel tě pořád ještě nesrazí ze schodů, jen tě pošle na zbytek večera za dveře.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od ZdenekHQ »

Logo systému Kevin. Mlčte, neposlouchejte a jen "zírejte". Tady je pořád nějaký strach z Číny, ale my si to tady vyrábíme sami v EU. Přidávám přesnou citaci z webu. To je snad strojovej překlad.

Mimochodem ta certifikace Kevina je z Litvy.

https://www.kevin.eu/en-cz/
Who is kevin.?
kevin. contains multitudes! kevin. is the opposite of a monopoly, kevin. is the idea that no matter who you are and where you come from - enthusiastic and determined attitude can take you to the top.
Přílohy
kevin.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od forbidden »

Tak už jsem na to taky narazil, u OZP. Dělal jsem vyúčtování a chtěl to zaplatit ihned, po tom, co na mě vyjelo za podmínky jsem to stornoval a do důvodu jsem jim to hezky napsal. Poslal jsem to raději klasicky převodem, jako vždycky.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#75 Příspěvek od Valdano »

forbidden píše:Tak už jsem na to taky narazil, u OZP. Poslal jsem to raději klasicky převodem, jako vždycky.
Přesně to samé se dá udělat i na EVA.CZ. Eplatba on-line, která u EVA.CZ funguje přes tu bránu KEVIN je tedy pouze jedna z voleb a uživatel ji může, ale nemusí použít. Kdo nechce platit přes KEVIN tak si může na EVA.CZ při dokončování objednávky zvolit třeba platbu bankovním převodem nebo třeba platbu kartou a pak se KEVIN neuplatní.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“