výdrž AA aku v kompaktech olympus

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

Baterie

#61 Příspěvek od BIPOLAR »

http://batteryshop.cz/produkt/baterie-T ... -dlcrv3b-e Tohle si podrobně prohlídni a potom piš :lol: :wink: . Najdi typ baterie o které píšu a uvidíš do kolika foťáků se dá použít CRV 3.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#62 Příspěvek od PavelN »

možná že by jsi si mohl přečíst pořádně celé vlákno ty, zde se diskutuje o přístrojích do kterých lze vložit použe dvě tužkové baterie. Baterii RCR-V3 do nich za boha nenasereš ani kdyby ses posral.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#63 Příspěvek od fero7 »

Brzdi!

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#64 Příspěvek od PavelN »

už sem zatáh ručku a stojim, omlouvam se nechal jsem se unést.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#65 Příspěvek od Hill »

Používáme aku Panasonic Infinium 2100mAh už přes dva roky.
Olympus na jedno nabití 90-120 fotek, smíšený provoz, někdy jedna fotka na zapnutí, někdy dvacet, asi tak třetina s bleskem.
Mám ještě HP, stejné akumulátory, u něj stejně nebo snad i víc záleží na tom, kolik snímků se udělá na jedno zapnutí, než kolik jich je s bleskem.
Ale za zhruba stejných podmínek zvládne jednou 100, jindy 150 snímků.
No, bývalo to lepší - když byly akumulátory nové, zvládaly ty foťáky kolem 180 snímků na jedno nabití. Nebo jsme fotili větší série na jedno zapnutí a méně s bleskem?
Musela by se udělat statistika z EXIF jednotlivých fotek - a i ta by byla vcelku k ničemu, žádný z nás nefotí stejně a do té statistiky by se stejně jiný těžko vešel.

Jen pro srovnání: nové alkalinky GP v obou přístrojích: 30 - 40 fotek bez blesku, s bleskem méně.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#66 Příspěvek od BIPOLAR »

PavelN píše:možná že by jsi si mohl přečíst pořádně celé vlákno ty, zde se diskutuje o přístrojích do kterých lze vložit použe dvě tužkové baterie. Baterii RCR-V3 do nich za boha nenasereš ani kdyby ses posral.
A kolik tužkových tužkových baterií typu AA NiMH je v RCR-V3 ?? Jsou tam 2 (slovy dvě) a krásně se mi vejdou do Olympusu 310 - ZOOM. Prohlédni si do kolika foťáků se mohou použít. Pack je dokonce vylisován proti případnému obrácenému vložení co se týče polarity :lol: :lol: :wink: .

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#67 Příspěvek od PavelN »

Ano u tohoto starého to lze použít, jak jsem psal Olympus tyto baterie dříve používal ale po zmíněné explozi od tohoto upustil a v dalších modelech už mechanicky nelze použít(sám jsem přemýšlel nad technickou úpravou)
Přílohy
Obraz039.jpg
(232.68 KiB) Staženo 217 x

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#68 Příspěvek od BIPOLAR »

To není foťák, ale KOZLICE 8O :lol: :wink: . Mimochodem, chtěl jsem upozornit jen na foťáky do kterých jsou doporučovány. Tyto nabíjecí baterie jsou vyráběny v licenci SANYO :wink: .
Naposledy upravil(a) BIPOLAR dne 25 lis 2009, 21:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#69 Příspěvek od PavelN »

Ne to je FE-210 ale než jsem přešel na enelop tak jsem měl chuť na to tu kozlici použít.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#70 Příspěvek od BIPOLAR »

Tak toTi doopravdy věřím, :agree: .

Uživatelský avatar
gromyt
Příspěvky: 5
Registrován: 01 pro 2009, 01:00

#71 Příspěvek od gromyt »

Mám také FE 210 a stejné problémy- výpadky z důvodu "pseudovybití" aku ( Panasonic 2700 mAh). Foťák používám tak 2-3x do měsíce.Myslím,že hlavním problémem je velká spotřeba foťáku i ve vypnutém stavu - naměřil jsem 1,7 mA,což stačí k tomu,aby se aku po focení a cca 14 dnech ležení v šuplíku vybily. Tak aku vyndávám po skončení focení a mám pokoj.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#72 Příspěvek od PavelFF »

Myslím, že to hlavní důvod není. I když baterky nabiju a ten samý den je "vyfotím", tak se tato negativní vlastnost stejně projeví. Je to prostě věc způsobená nastavením některých Olympusů.
Mám dva zcela shodné typy foťáků (C4000Z). Teprve nedávno jsem získal druhý (č.2). S tím prvním(č.1) nafotím docela hodně fotek a uvedená vlastnost mi v podstatě nevadí(není tak výrazná), ale přesto jsem pak na měřiči kapacity baterií zjistil, že po vyjmutí "vybitých" baterií je v nich ještě asi třetina až polovina kapacity (nevím přesně, měřák jsem měl půjčený jen chvilku a nebyl čas na pokusy).
Ale teď to hlavní: č.2 je na tom o hodně hůř a hlásí vybité baterky znatelně
dřív než ten první, což už mi vadí.
Když vybité baterky z č.2 přendám do č.1 , tak ještě spokojeně fotí a fotí.
Asi nemají u Olympusů ISO9000 :)

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#73 Příspěvek od BIPOLAR »

Do C4000Z se dají použít CRV3 :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od forbidden »

Trochu to oživím, mám Olympus C720UZ a nedávno začal po vyfocení pár fotek s plně nabitýma baterkama zase hlásit, že už jsou vybitý. Mám asi dva roky čtyři Ni-MH Ansmann 2700 mAh, celkem mají za sebou asi +- 40 nabití/vybití. Fotím málo, tak proto jen tak málo cyklů. Měřil jsem vnitřní odpor těch akumulátorů a pohyboval se i přes 0,6 Ohmu :evil:
Nabíječku mám Sanyo NC-MQR02, takže celkem slušnou. Nechápu, proč ten odpor takhle vzrostl, myslel jsem, že Ansmann je lepší značka. Teď je zkouším ještě oživit vybíjením a znovunabíjením, ale nevím jestli to pomůže.
Olympus mě už fakt štve, už mi v něm takhle odešly dvě sady akumulátorů.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#75 Příspěvek od BIPOLAR »

Pokud se jedná o Olympus C720 Ultra Zoom, tak použij také CRV3 - doopravdy mám s tou baterií jenom dobrou zkušenost :wink: .

http://batteryshop.cz/produkt/baterie-T ... -dlcrv3b-e
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“