Zírám....

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#61 Příspěvek od BOBOBO »

A tak vidíš Jenysi , že jsme o tomto všem hovořili-psali zbytečně . Když si všechny příspěky vytiskneš , můžeš si je rozdělit do hromádek a k nim připsat - ten udělá to a ten to . A ten i dříve psal najdi si , co sem píšeš , se nechystají změnit způsob komunikace . Kdyby je radši jen svědil prst nad klávesnicí . Někdo se chystá zase psát jen najdi v normě . Stále je zde mnoho těch , kteří budou tvrdit - nejsi náš sem nelez . I já jsem došel k názoru , že to bylo původně forum pro vyvolené a nyní jsme sem zalezli i my nevyvolení . Zase dostanu přes ústu SZ co Tě s...., No vždyť to píšu poněkolikáté , poraď anebo nech bez sebemenšího příspěvku být .
Já jsem s bastlením začínal v cca9-ti letech . A znal jsem nějaké principy ? Měli jsme doma v dílně chránič ? Já i dnes začínám mluvit s člověkem jiné odbornosti slovy - nevím jak to říkáte vy ale mělo by to dělat asi toto a pojmenujte si to správně Vy . A snažím se poradit každému a když to "smrdí" , tak mu to pochopitelně řeknu , ale jsme snad , snad , snad v demokracii a tak ať má každý možnost si udělat ve SVÉ zodpovědnosti jak chce . A zrovna tak nepochopím , co je špatného na tom , že někdo chce ušetřit ? Myslím si , že většina zde stálých netrpí hmotnou nouzí a i proto takto jednají . I já sám se snažím doma udělat snad vše co jde . Proto sem se naučil pracovat na soustruhu , proto jsem si vyrobil dřevoobráběcí stroje , abych za práci na nich nemusel platit , proto jsem se naučil něco o autech , abych nemusel za opravy zbytečně platit a aby mi ho ještě nepoškodili . Zrovna tak budu nyní muset vybavit pokoje pro dva dospívající syny audio , video a PC technikou a ta bude opravena ze SD . Vždyť bude mnohdy kvalitnější než ta na nynějších pultech . Inu Janysi , je to život .

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od Jenys »

BOBOBO mezi jiným píše:A tak vidíš Jenysi , že jsme o tomto všem hovořili-psali zbytečně ......
Docela bych rád viděl ty, co vše musí být podle norem, jak by to dělali v údržbách v provozu, kde je potřeba, aby linky jely pořád bez dlouhých výpadků. Tam se to neobejde bez porušení předpisů. Je to vždy na triko toho co to udělá, ale pokud má linka běžet a nestíhá se plán, tak je vše trochu jinak. Vím co to je. :roll:
Také jsem si vždy myslel, že Bastlírna, bastlení je právě pro bastliče, ne pro profesionály a tak bych právě čekal větší ochotu pomoci radou, bez někdy nadávek a ironických poznámek všeho druhu.

Pokud by sem neměl možnost chodit každý, tedy byz přihlášení, registrování, asi by odpadly ty problémy některých ...

Já si prostě myslím že je to vše v lidech, na obou stranách. Vzpomenu si na jeden servis u nás, asi jsem to sem už psal. Přinesl jsem tam video Daevoo, než jsem stačil cokoli říct, dostal jsem spršku slovních výlevů. No jo to je jasné, tam je špatná mechanika, to bude stát tak 1200. Snažil jsem se mu sdělit, v čem mám já problém, co to dělá a on si stále mlel svou, že je to mechanikou. Namítnul jsem že jsem mechaniku prohlédl a že tím to není, že jsem ale zjistil ....nestačil jsem to doříct a on: To co jste zjistil my už dávno známe......horko těžko jsem mu řekl, že když přibrzdím hnací motorek, tak obraz jde v pohodě. Zůstalo u jeho diagnózy od dveří. Já jsem mu říkal že jdu jen do 1000Kč, jinak že to nemá cenu, byl to starý střep. Po pár dnech jsem dostal vyrozumnění, že je to opravené. Cena byla 500Kč a prý byl vadný kondenzátor u motorku. Od té doby se ke mě chová velmi slušně a kdykoli něco potřebuji, není problém. Na něj nadával kde kdo u nás, pro jeho vystupování. Tak pokud se najdou takoví podobní i třeba zde, tak asi není co dodat, je to prostě fakt v lidech
:roll:

Takže znovu omluva za dlouhý příspěvek :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#63 Příspěvek od Crifodo »

Téma nám hezky rozkvetlo :roll:
Bobobo, během let jsem se naučil rozlišovat: jedni vulgárně mluví, jiní sprostě jednají. Nemusí se obě kategorie vždycky překrývat. Jasně že není vhodné setrvávat jen v extrémech, ani život není jen černo-bílý. Ani na hajzlovi není všechno negativní. Bohužel jsem se přesvědčil, že i velmi uhlazený kravaťák má tak sprosté jednání, že ti to dojde až po čase, až se jeho zdvořilé vystupování projeví v důsledcích.
Jak říkám, nejsem proti ostřejší terminologii a sprše ironie tam, kde jde o život (a to v elektrice občas jde). Nevidím důvod sprostě se osočovat na někoho, kdo blbě radí jiným jaký OZ do sluchátkáče (protože mi tím navíc leze do kšeftů). Ale sprostě vynadat v pravou chvíli (a třeba zesměšnit před celou třídou) hovado, které se baví lezením po vagónech, je pořád lepší než 17letý člověk kterýmu končí ruce v loktech. Podobně nemiluju adepty, kteří se míní učit elektroniku na palubce svého vozítka a pak s tím vyrazit do normálního provozu. Tohle bych rozlišoval.
To, že si občas někdo splete zdejší EB s odbytištěm svých výrobků, protože to je levnější než zaplatit si reklamní akci a reklamní web, ať si přebere každý za sebe... je fakt , že doba je zlá, ale to nás automaticky neopravňuje k tomu, abychom se chovali jako vepři.
http://domaci.ihned.cz/c1-36662010-v-bu ... ivka-vazne
Takže hulvátem v jistých případech hodlám být i nadále, současně i pomoct tam kde to umím a být vděčný těm, co umějí poradit mně.
Být slušný v nevhodných chvílích z falešné politické (společenské) korektnosti je slabost, která je v důsledku škodlivá. Viz barevní sběrači kovů - slušní lidi to dlouho radši nevidí; až se kvůli kabelu srazí vlaky a bude 200 mrtvých, tak holohlaví chlapci vypálí deset hnědých čtvrtí a odnesou to nevinní tam i tam.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#64 Příspěvek od Sendyx »

V tom ušlapávacím odkazu... zagooglujte někdo po lepších fotkách, zřetelně se na náměstí stmívalo, koncentrace OTO asi byla nemalá. Z toho se dá leccos dovodit. BTW, jednou jsem se na straně sponzora účastnil akce, kdy se na veřejné sportovní akci (nějaká nesoutěžní atletika) rozdávaly na několika místech stadionu dětem do 15 let zdarma nanuky. To bylo teda poučné, od té doby mám o lidstvu jasnou představu :rit: :puke:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady je to "rozdávání" i s video v HQ. Do jaké míry je to stádovitost a do jaké hyenismus těžící z krize a nedostatku peněz raději nebudu komentovat.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domac ... tisic.html
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#66 Příspěvek od stephunk »

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý!!! Cožee??!! :flipa:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kromě mě teda.... :D

A hlavně ne na náměstí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#68 Příspěvek od hrabosh »

Tohle já slyšel už támhle vocuď. Ale nechtělo se mi věřit, že byste říkal takovej nesmysl :-)

Jinak teda musím říct, že mě kolikrát udivuje, jak ochotní lidi na tomhle fóru jsou, Jeden mi poslal řemínky na B116stku ( který nevím, jak bych jinak splašil ), od dalšího mi leží na poště potenciometry ( zítra pro ně jdu ) ... takže bych neřekl, že to tu bude tak strašný.

Pokud si sem zvyknou chodit lidi, které tu nechceme ( resp. admini nechtějí ) - tzn. např. Ti, co o elektroniku jako takovou nemají ani nejmenší zájem, ale chtějí si něco postavit/opravit JEN proto aby ušetřili - tak máme problém. Je totiž dlaeko težší odnaučit určitou skupinu lidí nevštěvovat WEB,než jim na začátku jejich zájmu ( byť trochu příkřeji ) sdělit, že "tudy ne, přátele".

Dobře je to myslím vidět třeba na serveru Lamer.cz. Pro ty, kdo to neznají, je to stránka kam se posílají vtipné utržky komunikace po ICQ, IRC atd. Ze začátku tam byly spíš věci okolo počítačům, i když nejen to. Časem se to dostalo mezi lidi a ted je to tam v citacích, čekajících na schválení, z 80% samý pubertální blábol.

Naproti tomu stojí IMHO třeba D-FENSův weblog. Můžete si o něm myslet, co chcete ... ale faktem je, že jakmile se jeho stránky začaly dostávat do povědomí lidí a začali mu tam chodit lidi, které tam nechtěl, tak je prostě narovinu a bez servítek poslal doslova do prdele. Výsledkem je to, že ten web si víceméně udržel směr a tuhle vlnu zájmu relativně úspěšně přežil.

Je fakt, že počet lidí, připojených k Internetu, výrazně vzrostl a tak je dnes OnLine ledaskdo. Dřív byla už samotná přítomnost na Internetu jakousi formou selekce, ale dnes má doma ty internety skutečně skoro každý ... a podle toho to taky vypadá.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#69 Příspěvek od Crifodo »

hrabosh píše:Dřív byla už samotná přítomnost na Internetu jakousi formou selekce, ale dnes má doma ty internety skutečně skoro každý ...
to neplatí zdaleka jen o internetu. Jenže jak/proč ovlivnit dilema elitářství/TondaZápotockizace...
Myslím že ani velcí sociologové se nedokážou rozhodnout, jestli zpřístupnění elektronizace každého hnědočeského slumu způsobí, že se někde v Karlíně zničehonic objeví nový Gauss :roll:
Já o tom dost pochybuju. Ta vypalovačka a ICQ do každý rodiny přináší široké ale strašně mělké znalosti. Odborníků snad naopak ubylo. Aspoň teda v tradičním bílém evropském rajónu, nevím jak asiati.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#70 Příspěvek od Cust »

Gauss v Karlíně? - To myslíš mě? :-)))))
cikány z Karlína vyhnali na Žižkov - v Karlíně je to slabota

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#71 Příspěvek od BIPOLAR »

Cust píše:Gauss v Karlíně? - To myslíš mě? :-)))))
cikány z Karlína vyhnali na Žižkov - v Karlíně je to slabota
No a ze Žižkova jste je poslali k nám, do Litvínova Janova. Udělali jste nám doopravdy velkou radost :cry: .

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od urbanek »

Nedá mi to, abych nepřispěl se svou troškou do mlýna. Možná někteří ještě pamatují fórum "schéma 99" já tam chodil než ho zrušili, pak jsem přešel na bastlírnu... Bylo tam taky fórum pro TV opraváře a chodili na něj i bastlíři. Co si pamatuju tak tam nikdy nikdo nikoho neurážel a neodsuzoval. Ikdyž tam přišel začátečník s tím, že má na obrazovce vodorovnou čáru, tak se vždycky našel někdo ochotný poradit, pomoci nasměrovat... v některých případech rada zněla přímo "vyměň tu a tu součástku". Když se tady teď někdo na něco podobného zeptá, tak během prvních pěti příspěvků ho někdo pošle v lepším případě do servisu, v tom horším někam jinam. Znám spoustu bastlířů, kteří elektronikou "žijí" (a jsou např. odborníci přes mikrokontrolery) ale přitom neví že je v TV nějaký vertikál... A když jim doma odejde TV tak se to přirozeně snaží opravit vlastními silami... Dost často dostávám e-maily od lidí, co se znaží opravit televizor, a dost často jsou to začátečníci. Zatím jsem neměl potřebu někoho znich poslat do pr... ikdyž dotazy jsou mnohdy (mírně řečeno) laické. Já se TV technikou zabývám už asi 15 let, ale kdybych dostal na stůl plazmu, tak dokážu akorát tak zkontrolovat zdroj. Nějaký ZSUS,YSUS apod. jsou pro mě neznámé pojmy... A kdybych se chtěl dozvědět víc, tak určitě ocením rady zkušenějších v této oblasti, a rady typu "vyhoď to", nebo "zanes to do servisu" jsou mi houby platné...

Já vím, že se doba změnila a opravářům ubývá kšeftu, tak neradi prozrazují svoje těžce získané (event. zaplacené) znalosti.
Taky opravuju běžně TV za 300 (+součástky pokud jsou dražší - vn trafa apod). Neživím se tím, je to můj koníček. Možná tím opravářům beru kšeft, ale spíš ne, spíš zachraňuju mnohdy kvalitní a lehce opravitelné přístroje před vyhozením (většina lidí radši koupí supermarketovej šmejd, než dát třeba 1000Kč za opravu své starší byť mnohem kvalitnější TV). A když se nějaký amatér rozhodne opravit svou vlastní TV, tak proč by nemohl... Když napáchá víc škody než užitku tak je to jen a jen jeho věc. Možná se při tom i něco naučí a je to lepší než kdyby tu TV hned odnesl do popelnice...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#73 Příspěvek od EKKAR »

Ono všechno souvisí se vším - určitě znáte z webu nejrůznější stránky "haluzí" a hlášek, okopírovaných z návodů k použití. Kam mířím - k někdy úplně nesmyslným zákazům a nedoporučením, jako "V mikrovlnné trobě v žádném případě nesušte mokorou obuv!" nebo "Nepoužívejte na sušení vykoupaného psa!". Je to jen zdánlivý nesmysl - vše vychází z případů, kdy se zákazníci dopustili podobných pitomostí a když došlo k problémům, šikovní (a všehoschopní) právníci za to z výrobců vytřískali nekřesťanské peníze. Výrobci se proto hájí všemi možnými prostředky, zejména uveřejňováním podobně zdánlivě úsměvných upozornění - případná žaloba je tak potlačena už v zárodku.

A protože lidská blbost se šíří rychlostí značně vysokou (docela uvažuju, jestli není vyšší než rychlost světla :lol: :lol: :lol: ), je podobné co nejobecněji formulované upozornění součástí běžných uživatelských pravidel téměř každé webové stránky s poradnou nebo podobným fórem - když si stáhnete titulní stránku až úplně dolů, najdete podobné i tady na Bastlírně.
K čemu směřuju - pokud někdo následkem rady z takového webu způsobí škodu sobě, je to jasné - nerespektoval upozornění a za škodu si odpovídá sám. Pokud ale někdo v rámci občanské výpomoci (jak se právně nazývá oprava čehokoliv komukoliv mimo koncesovanou živnost) způsobí někomu jinému škodu (zařízení po "opravě" zkolabuje, nebo poškodí další zařízení nebo nedej Pámbu někomu zdraví), bude samozřejmě odpovědnost na tom původci "opravy", o tom žádná diskuse - ale pokud se nad tím zamyslíme do důsledků, je odpovědnost i na rádcích, kteří nevzali ohled na možné násladky. A protože chování řeznických psů křížených s hyenami se mezi právníky šíří jako myxomatóza mezi králíky, vůbec bych se nedivil, kdyby se brzo někdo pokusil o žalobu na podobné fórum - s ohledem na ona upozornění v podmínkách s velkou pravděpodobností odsouzenou k nezdaru, ale nikdy je moc dlouhé slovo, aby to mohla být pravda nafurt...
Takže se poctivě vzato a do důsledků domyšleno nelze divit odborníkům, že si krejou svou citlivou (_+_) před podobným napadením už jen tím, že posílají vše do servisu, kde je to kryté - za chvíli budem všichni přemýšlet, jaké upozornění si dáme do podpisů, aby naše rady byly obdobně NEZNEUŽITELNÉ ať už z neznalosti nebo ze zlého úmyslu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#74 Příspěvek od Andrea »

EKKAR píše:A protože lidská blbost se šíří rychlostí značně vysokou (docela uvažuju, jestli není vyšší než rychlost světla :lol: :lol: :lol: ), je podobné co nejobecněji formulované upozornění součástí běžných uživatelských pravidel téměř každé webové stránky s poradnou nebo podobným fórem - když si stáhnete titulní stránku až úplně dolů, najdete podobné i tady na Bastlírně.
Myslíš třeba tohle?
Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrického proudu.
A co když se neurazí elektrický proud (to on málokdy), ale ten kdo s ním zacházel? To bude mít provozovatel Bastlírny hned žalobu na krku :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je hlavně ostuda, že si toho doteď nikdo nevšiml.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“