Papírová čepice má tvar rotačního kužele nebo nemá ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#61 Příspěvek od termit256 »

p32 píše: A pro ty, co si myslí, že v matematice není místo pro pojem čepice, tak by si měli zopakovat slovní úlohy.
Koukal jsem do tabulek a zadne vzorecky na vypocet povrchu/objemu cepic jsem nenasel. Muzes sem nejaky hodit?
Naposledy upravil(a) termit256 dne 12 kvě 2015, 21:16, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od pajosek2 »

termit256 píše:Koukal jsem do tabulek a zadne vzorecky na vypocet povrchu/objemu cepic jsem nenasel. Muzes sem nejaky hodit?
To nemyslíš vážně. A vzorečky pro výpočet objemu brambor jsi našel? Jsou lidé,kteří dokáží obecné vzorce aplikovat na konkrétní situaci. Pro Boha Ty fakt někde děláš vedoucího?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#63 Příspěvek od Bernard »


termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#64 Příspěvek od termit256 »

Byla to odpoved na vyjadreni P32. Mezitim prisel jiny prispevek, doplnil jsem citaci. Psal neco v tom smyslu ze zna nejake mat. operace s pojmem cepice.

Vzorec na brambory nepouzivam, nicmene podobny material pocitame taky, je to ale jen vice nebo mene kvalifikovany odhad odvozeny od mereni a zavisly na konstantach z nej odvozenych. Vzorcem na vypocet objemu bych se to neodvazil nazvat.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 12 kvě 2015, 21:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#65 Příspěvek od gepard »

termit256 píše:... Koukal jsem do tabulek a zadne vzorecky na vypocet povrchu/objemu cepic jsem nenasel ...
pajosek2 píše:... vzorečky pro výpočet objemu brambor ...
Již to zavání parodií ... :rofl: :rofl: :rofl: :lol:
Naposledy upravil(a) gepard dne 13 kvě 2015, 16:43, celkem upraveno 1 x.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#66 Příspěvek od ZVUK2000 »

pajosek2 píše:A vzorečky pro výpočet objemu brambor jsi našel?
Objem brambory V=m/ro :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#67 Příspěvek od p32 »

gepard píše:
p32 píše:... Koukal jsem do tabulek a zadne vzorecky na vypocet povrchu/objemu cepic jsem nenasel ...
pajosek2 píše:... vzorečky pro výpočet objemu brambor ...
Již to zavání parodií ... :rofl: :rofl: :rofl: :lol:
Zkus si to zeditovat, nic takového jsem nepsal.

Uživatelský avatar
Pepa87
Příspěvky: 144
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#68 Příspěvek od Pepa87 »

1) pokud jde o onen "řez", tak jeho definice je taková, že se zakreslují i hrany za rovinou řezu. Dvě úsečky tedy nemohou vyjít NIKDY. Pokud bychom šli do extrému, tak se ještě musí počítat s nenulovou tloušťkou papíru a nemůže z toho být ani ten trojúhelník.

2) filozofická otázka, zda jde o čepici nebo kužel. Podle mě se má počítat čepice a tvar kužele je jen pro ilustraci. Nevím tedy proč by se mělo filozofovat s nějakou podstavou. Nakonec by taky třeba mohli počítat plochu obou stran papíru nebo rovnou výplň celého vnitřku stočeným papírem...

A nejlepší argumenty jsou takové, že přece v tabulkách je výpočet plochy i s podstavou. Takže tu bude pomalu jen tupé stádo cvičených opic, co umí maximálně jen vyhledat vzoreček a nabušit do něj hodnoty... Až se na semaforu zelený panáček o pár stupňů pootočí, tak tam asi zůstanou stát navěky, dokud se neukáže ten pravý tabulkový... ale taky musí mít přesně předepsanou vlnovou délku světla... Jen nevím, ve které tabulce nebo zákoně jim bylo přikázáno házet vejce na prezidenty.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od radioelectrum »

když už jsme u těchto absurdistánských úvah tak tady mám taky jednu.
Teď jsem pracovně v Praze a všiml jsem si že na některých místech jezdí všichni příliš rychle. Bylo mi jedním člověkem vysvětleno že Praha se jmenuje Praha a né hlavní město Praha, takže cedule hlavní město Praha je informativní cedule informující že Praha je hlavní město a nikoli dopravní značka ze začátkem obce.

Pražáci mají v občance jako místo trvalého pobytu napsáno Praha, nikoli Hlavní město Praha. Takže ta cedule Hlavní město Praha je tedy na stejné úrovni jako třeba cedule vítá vás XXX rodiště YYY ?

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#70 Příspěvek od gepard »

P32 - máš pravdu, omlouvám se! Napravil jsem to.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#71 Příspěvek od frpr666 »

@Pepa87 1) pokud jde o onen "řez", tak jeho definice je taková, že se zakreslují i hrany za rovinou řezu.
Souhlasím, kdo měl technické kreslení ví, že pro řez se zakreslují i hrany za rovinou řezu.
Plocha řezu se šrafuje. Pokud není místo na šrafy, potom se vyčerňuje.
(aby bylo jasné co je řez a co je hrana za řezem)
Pokud těleso má osu symetrie, tak se musí zakreslit i osa (čerchovaná čára).
Přílohy
150513_rez.jpg
(20.41 KiB) Staženo 11 x
Naposledy upravil(a) frpr666 dne 13 kvě 2015, 17:20, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#72 Příspěvek od termit256 »

Pepa87 píše: 2) filozofická otázka, zda jde o čepici nebo kužel. Podle mě se má počítat čepice a tvar kužele je jen pro ilustraci. Nevím tedy proč by se mělo filozofovat s nějakou podstavou. Nakonec by taky třeba mohli počítat plochu obou stran papíru nebo rovnou výplň celého vnitřku stočeným papírem...
Kuzel je proste kuzel, jehoz soucasti je i podstava. Tady neni o cem filozofofovat.

Nicmene je videt ze spousta lidi nechape tak elementarni vec.
Proto to zkus takto: Jak bys napsal zadani kdybys CHTEL aby ta cepice z nejakeho duvodu mela i tu podstavu.

Ze by uplne stejne? :-)
Naposledy upravil(a) termit256 dne 13 kvě 2015, 17:23, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#73 Příspěvek od termit256 »

frpr666 píše:@Pepa87 1) pokud jde o onen "řez", tak jeho definice je taková, že se zakreslují i hrany za rovinou řezu...
Opravdu nejsem strojar, ale nenazyvaji se tyto hrany vyrazem typu "promitnuta geometrie"? Jako soucast rezu bych videl opravdu jen ten prunik mezi objektem a rovinou rezu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#74 Příspěvek od Hill »

Když vezmeš nějaký výlisek, obrobek či odlitek s vnitřními hranami a před nimi ho řízneš: vidíš ty hrany? Vidíš.
Tak vidíš.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#75 Příspěvek od termit256 »

Jj vidim, ale pres tu hranu nerezu. Ale jak uz jsem zminil, nejsem strojar a v terminologii se nevyznam. Je tedy mozne ze se nazyva i geometrie promitnuta do roviny rezu taktez rezem.
Jak se odlisuji pri slovnim popisu ovsem netusim.

Do vykresu se samozrejme kresli, ale o tom rec neni.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“