Vyvazovacka kolies

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#61 Příspěvek od jogi24 »

Jo oscilo mam,sice staru sunku ale na zvlnenie by to stacilo.....
No vidis kvalitu dnesnych vyrobkov.
Procesor je asi zaliaty v tom epoxidovom obdlzniku. Nemam ani len tusenia aky je pinout...
Ani ten budic LED segmentov nema cislo na sebe,tak zatial neviem co je to zac...
To Sandal: Kde podla teba na tej doske mam merat taktovaciu frekvenciu Xtalu?
Kludne len si rypni....
Chalani vazim si Vase rady....

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#62 Příspěvek od Sandal »

Hmm, asi to fakt bude celý zalitý v tom obdélníku. To je pěkně v prrrrdeli.
To bude právě ochrana proti opravování a reverznímu inženýrství :evil:

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#63 Příspěvek od jogi24 »

Sandal: A to som si myslel,ze som tupy a ty vidis co ja nie....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#64 Příspěvek od rnbw »

Opytaj sa u vyrobcu na servis.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#65 Příspěvek od jogi24 »

Ano,zajtra zavolam.
Zatial som nasiel typ dosky. Mal by to byt typ WA99.
Zatial v cene 278€...
Hladam dalej, neverim ze nebude niekde lacnejsia...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#66 Příspěvek od kutilmil »

Ten snímač v axiálnej osi je tam samozrejme na prípadné osmičkovanie kola. Pokial to niekto a hlavne ekkar nechápe, tak nech zoberie staré koleso z kola ukrajina, nech mu spraví poriadnu osmičku, nech ho roztočí a chytne za hriadel medzi prsty a ja sa vsadím že tu axialnu zložku aj ucíti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#67 Příspěvek od EKKAR »

Ty radši zalez zpátky pod rošty a nevystrkuj odtama nos - pokud tady v tom vlákně někdo nechápe wo co gou, jseš to především ty a nikdo jinej.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#68 Příspěvek od kutilmil »

trafená hus zagágala.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#69 Příspěvek od EKKAR »

Kdybys pořádně čet od začátku vlákna a nesnažil se dělat chytrýho až na pátý stránce, věděl bys, že se tady akorát ztrapňuješ, ty gágavá huso. O tom, že elektronika ze sil naměřenejch radiálníma snímačema vypočítá i dynamicky působící síly axiální a na displejích ukáže, jak je vykompenzovat na obě strany rozdělenýma závažíma JÁ tady píšu už od druhýho postu - ale musíme si všichni počkat než ty po 4 dnech a 4 stranách vystrčíš umouněnou hubu zpod kotle a všecky nás uvedeš "na správnu cestu" ... Kdyby tam ty dynamický síly nebyly včetně axiální složky, stačilo by kola vyvážit staticky jedním závažíčkem na libovolným obvodu ráfku - jenže všichni víme, že v reálu by to asi moc dlouho nefungovalo ... Ale díky za objasnění, na tu Ukrajinu bych si ani nevzpomněl - a to jsem kolem ní chodil jako malej kluk prakticky denně, měl ji vystavenou starej Zářeckej coby vedoucí Jednoty přímo vprostřed krámu v samoobsluze na dědině, kde jsem vyrůstal - a kupodivu si ji snad za celý ty léta co tam stála (a co ji starej Zářeckej denně leštil v domění, že nablejskanou jak psí koule ji snad líp prodá) vůbec nikdo nekoupil - a že o bicykly byla v 70. i 80. létech docela nouze a stály se na ně fronty a dávaly se úplatky vedoucím, i když šlo o úplně nejblbější 3/4 Esku na ani ne galuskách, ale polobantamovejch pláštích a sice s beranama, ale "jednotácem" bez přesmykače na středu a ubohým "trojkolečkem" na přehazovačce vzadu - osobní zkušenost. Léta jsem rodiče ukecával o "favorita", myslel jsem si že se "pochlapí" a koupí mi kolo s aspoň "celým" rámem na aspoň pologaluskách, dvojtalířem vpředu a aspoň se čtyř- když už ne s pětikolečkem vzadu - a když mi bylo nějakejch 15, dostal jsem po asi třech létech marnýho očekávání "co Ježíšek přinese" tu tříčtvrteční mrdku, která mi navíc už v momentě obdarování byla malá ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#70 Příspěvek od PavelFF »

To mi připomnělo jednu scénku: "A proč jsi nám to, Bedřichu, celé tak sáhodlouze . . . ale zajímavě vyprávěl?"

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#71 Příspěvek od tomasjedno »

EKKAR píše:O tom, že elektronika ze sil naměřenejch radiálníma snímačema vypočítá i dynamicky působící síly axiální...
A taky to spočítá čísla do Sportky, že.
Nemohu než zopakovat, že tam mezi kolem a osou nepůsobí žádné axiální síly, tzn. síly ve směru osy otáčení.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#72 Příspěvek od p32 »

tomasjedno píše:A taky to spočítá čísla do Sportky, že.
Když už jsi to otevřel, tak na středu, neděli nebo pátek? :wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#73 Příspěvek od tomasjedno »

To ví jenom Ekkar :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#74 Příspěvek od EKKAR »

Ekkar nesází - ani Sportku, ani smrčky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#75 Příspěvek od kutilmil »

PRE tomasjedno.
Púsobí tam axiálne sili a to preto, lebo keď ti to kolo osmičkue tak samotná hmota toho kola sa "ako keby" posúva pri rotácií axiálne s osou. Koná to vlastne kmitavý vratný pohyb, ktorý spôsobí axiálnu silu. Je to čisto dynamická zložka.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“