Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#676 Příspěvek od Jirka »

Viděl jsem v Lidlu doprodávat noční světýlka do zásuvky za 39,-. Vzhledem k tomu, co za to dostane číňan, by mě zajímalo, jak jsou na to s bezpečností? Kdy to vyhoří?
Značkový, tuším že Osram, jsem viděl snad za 150.

Co tam může být uvnitř? Předpokládám, že na sražení napětí používají kondenzátor, rezistor, diodu, a pak s tím rovnou do LED. Ale v jaký kvalitě mohou být ty součástky?
*****

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#677 Příspěvek od Celeron »

Já mám polský do zásuvky s otáčecí hlavicí a soumrakáčem. Ani jedno ze dvou nevydrželo svítit aspoň po záruční dobu. První jsem reklamoval, druhý rozebral a osadil první výkonovou bílou ledkou, co prodavač našel v GME. Od tý doby svítí a na rozdíl od původních stále stejně. Původní Led po cca roce začaly vadnout a za cca 3 měsíce byly mrtvý.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#678 Příspěvek od LADER »

Já jsem koupil v Lidlu asi 6 modrých světýlek do zásuvky. Mám je zapojené všechny už asi dva roky (možná dýl). Zatím se žádná neporouchala, jsou jako nové a nehřejou, ale jsou to takový co svítí celý den (nejsou chytrý aby v noci zhasly).

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#679 Příspěvek od Jirka »

Jo ty modrý mám na mysli. Teď tam byly v doprodeji. S takovou hvězdou a ještě jeden typ.
*****

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#680 Příspěvek od helios »

Hviezda a škebla. :P
Po zistení, že to svieti namodro, som kuchol ledku a nahradil ju bielou. Odvtedy svetlo svieti príjemnejšie.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#681 Příspěvek od konosuke »

vono to není teda přímo z Lidlu ale je to vůbec možný, motorová pila (benzinka) motor 45 cm³ lišta 45 cm za takuto cenu ?
http://www.akcniceny.cz/detail/benzinov ... m-2041685/
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#682 Příspěvek od Pikofarad »

Konosuke-To bude dobré na polystyrén,ale ne extrudovaný :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#683 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#684 Příspěvek od Celeron »

konosuke píše:vono to není teda přímo z Lidlu ale je to vůbec možný, motorová pila (benzinka) motor 45 cm lišta 45 cm za takuto cenu ?
http://www.akcniceny.cz/detail/benzinov ... m-2041685/
Úplně stejně vypadá Hecht, co mám doma, jen má lištu Oregon. Stál kolem čtyřky, takže to asi není za ty prachy nemožný. Pořezal jsem s ním minimálně 15 kubíků a drží. Dokonce se mi zdá, že líp chytá, než když byl novej, asi se správně "zašoupal". :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#685 Příspěvek od Jirka »

od pondělí zase nářadá na zahradu (ta skládací pilka za 100 je docela dobrá, mám ji z loňska)
od čtvrtku nářadí do dílny

Taď tam mají akce na nářadí nějak často ... Zřejmě dobrý kšeft. Panelákáči asi nakupujou. Stejně jako nakupujou věci na kolo. Pak s tím jednou za rok vyjedou, zjistí, že musí šlapat, a hodí je na věky do skříně . :)
*****

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#686 Příspěvek od TAKJAN »

Nezdá se vám, že paštika PIKOK, konkrétně BRUSELSKÁ BRUSINKOVÁ se dost pohoršila? Dřív byla mňam, dneska ééé...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#687 Příspěvek od robo »

Asi jsou v polsku na Brusel nas*ani. A asi nejen tam.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#688 Příspěvek od konosuke »

- ruční pilka na dřevo, pevně sedí v ruce, list karbonylová ocel rozumí se a jeden náhradní 149 Kč
http://zbozi.akcniceny.cz/rucni-pilka-1753291/
(včera ještě jedna byla)

- čtecí brejle (bez receptu očářky) s kloubem na spojovací příčce, aby bylo vidět na práci, 79 Kč
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#689 Příspěvek od Celeron »

V Penny mají taky pilky a různý další nářadí Bedford (nebo tak nějak podobnej název). Truhlář mi říkal, že jsou dost kvalitní a že ten Bedford je v Číně vyráběnej Sandwik. No kdyby to tak opravdu bylo, tak švédskej Sandwik pilky, to byla superklasa. Mám léta Sandwika v pilce na prořezávání stromů a truhlářský rámovce a nikdy nebyly potřeba brousit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#690 Příspěvek od starecd »

Já mám ještě zásobu pilových listů, kupovaných kdysi na burze a taky si nemůžu stěžovat, jsou lepší než oboustranná pilana. V Penny jsem žádné nářadí neviděl.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“