LCD LG 26LX2R - podsvětlení

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od drabek06 »

Tak sem na to teď vlítl oscilem a tady jsou fotky:

Gate fetu u N kanálu funkčního měniče:

Obrázek

Gate fetu u N kanálu NEfunkčního měniče:

Obrázek

Gate fetu u P kanálu funkčního měniče:

Obrázek

Gate fetu u P kanálu NEfunkčního měniče:

Obrázek


Liší se to snad jen v P kanálu že u toho nefunkčního měniče je kulatá ta hrana . . .

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#77 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:Tak sem na to teď vlítl oscilem a tady jsou fotky:

Gate fetu u N kanálu funkčního měniče:

Obrázek

Gate fetu u N kanálu NEfunkčního měniče:

Obrázek

Gate fetu u P kanálu funkčního měniče:

Obrázek

Gate fetu u P kanálu NEfunkčního měniče:

Obrázek


Liší se to snad jen v P kanálu že u toho nefunkčního měniče je kulatá ta hrana . . .
To zvlnění tam je takže to kurví trafo

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od drabek06 »

Na který fotce a co přesně myslíš ? Mno jestli to budu muset převíjet tak to bude porod. Ty dráty tam jsou kurňa tenký, snad to šuplerou změřim a ten drát vůbec seženu. Mě napadla jedna asi prasecká myšlenka, doufám že mě za to neukamenujete, ale když bych odmotal z primáru to lanko tvořený z hafo jemnejch drátků a zas ho třeba namotal pozpátku tak by bylo jiný rozložení celýho vinutí, a dá se říct že by nic nezůstalo tak jako minule a tím by se odstranil ten zkrat někde . . . :nevim:

Habešan_offline

#79 Příspěvek od Habešan_offline »

Kozoka: Prùbìh je kurven trafem, nebo trafo je kurveno použitím jiných tranzistorù???

drabek06: Myslím, že by bylo rozumnìjší sehnat si zdravé trafo, tøeba z panelu s mechanickým poškozením.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od drabek06 »

Se Ti řekne ! Tohle není běžný trafo který je na každým rohu :wink: Takže sehnat ho je takřka nemožný . . .

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#81 Příspěvek od PeteBurns »

Ja si myslím že to trafko je v poriadku, pokiaľ by malo závit nakrátko tak žiarivky síce budú svietiť, ale to trafo by poriadne tavilo, za studena by sa pravdepodobne tak či tak nepodarilo zmerať že je vadné, indukčnosti by boli v poriadku, začne to prerážať až vysoké napätie prípadne až po zohriatí, podľa toho budiaceho priebehu to vyzerá na nevhodné mosfety s príliš vysokou vstupnou kapacitou, prípadne neschopnosť budiča dodať potrebný prúd na ich rýchle otvorenie. Určite by som vyskúšal aj prehodenie tých trafáčikov navzájom, aspoň pre zmeranie priebehov či na ne má zmena trafáčika vplyv, samozrejme nie na tak dlho aby odišli dalšie fety, ale aj keby, zrejme bude nutné zohnať tak či tak vhodné typy...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#82 Příspěvek od fero7 »

Sam si pisal:"Mno ty mosfety tam jsou myslim bežný a to FDS6690A a FDS4435."
Daju sa zohnat.
Alebo pouzi ADEKVATNE nahrady. Nepisal si co si tam pouzil, takze neda sa to objektivne posudit. Ako som uz pisal:Nespravne pouzity tranzistor moze byt dovodom na jeho prehrievanie az znicenie, aj ak by bol na podstatne vyssi prud.
Pochopil som to spravne: Teraz Ti to uz ide tak, ze teplota fetov nie je tak vysoka aby sa fety znicili?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od drabek06 »

Teď jsem prohodil trafa a průběhy jsou úplně stejný jako předtim, takže vadný trafo je taky vyloučený. Zbejvaj tedy jen nevhodně použitý fety. Takže když to sesumíruju tak origo fety tam maj bejt FDS4435A a FDS6690A.

Když jsem tam dal 2x FDS6680A a 2x TPC8103 tak se hřály tak dlouho až se jeden P a jeden N fet prorazil = přepalena pojistka, konec

Když jsem tam dal 1x FDB6670AL a 2x TPC8103 tak se to hřálo až se vyplo podsvětlení. Potom stačilo TV vypnout a zas zapnout a podsvětlení běželo zas neže se ty fety přehřály.

Teď to chladim aktivně větrákem z PC zdroje připojenej na 5V a funguje to vpohodě a podsvětlení se nevypíná . . .

Co tam tedy dát jako náhradu běžně dostupnou u nás v ČR ?

Na jaký parametry se mám v datašitu zaměřit při hledání vhodnýho fetu ?

A asi nejzáludnější otazka je proč ty origo fety odešly ? :nevim:

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#84 Příspěvek od fero7 »

Napis do AME.
Zabezpecia obidva v prijatelnej cene.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#85 Příspěvek od Habesan »

Možná ty původní odešly kvůli nějaké výrobní chybě. Jestli jsou obě trafa dobrá, tak je jen dobře že jsi to podezřelé nerozmotal.

Nějak jsem předpokládal, že máš zkontrolováno, že ty MOSFETy, které jsi tam dal jsou přípustné náhrady. Myslím že nás to tu předpokládalo víc.
To je další věc, která se ve školách prostě neučí: vybírat náhrady tranzistorů (podle oblasti použití).

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od drabek06 »

Hmm, tobě se to radí :wink: Když jiný fety doma prostě nemám tak se nedá svítit a musim použit co mám. Když bych měl lepší fety tak jsem je samozřejmě použil :wink: Momentálně to používám s aktivním chlazením, musim se věnovat víc škole než kutění TV, až seženu vhodný fety tak dam vědět jak to nakonec dopadlo :wink:

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#87 Příspěvek od 555 »

s dovolením se v mísím do toho tohoto vlákna.... mám tu samou TV na chalupě.Dnes jak jsem odjížděl se nezapnula )svítí jen ST.By a nic víc... samozřejmě nechci po vás rady změř to a to,vyměň to a to,ale jen jestli u těchto TV neodcházeli logické desky :roll:

PS: doposud nebyla otevřena.

ve středu tam jedu tak něco změřím atd...ale jen se ptám dopředu ,abych byl
připraven na vše

:roll:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od drabek06 »

Koukni na elyty. V tom zdroji jsou z výroby strašný šity, takže bych se nedivil, kdyby to měly už za sebou. Já tu TV mám zezadu oddeklovanou a i tak jsou ty kondíky pěkně teplý, takže u normálně zavřený telky to musí bejt ještě horší . . .

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#89 Příspěvek od 555 »

takže nakonec jsem ji otevřel již dnes...nafouklý kondenzátor nebyl žádný,ale dva na primáru 47/25V měli zvýšené ESR a dva 1000/10V na 6V větvi také , a jeden 100/50V,který je napojen přes IC ka317LZ na 33v také zvýšené ESR..Momentálně nemám v zásobách elity nové,tak jsem je objednal,pak uvidíme dále :-)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“