Elektronka PCL 805

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#76 Příspěvek od Sendyx »

Racius píše:MESA Bass 400 s chladením nemá problém, prečo by tento Valwattík mal mať ? Jeho konštruktér Brďo s tým určite rátal, vzhľadom na to že mal odvahu a skúsenosti na konštrukciu s ne-hudobnými PL500 :)
Mesa Bass 400 s chlazením má problém, ne že ne. Stačí si udělat předepsaná měření. Navíc při těch 500V ty 6L6 řvou vzteky a musejí být pořádně vybírané. Pár bývalých majitelů těchto kusů znám velmi dobře, rychle je opustilo nadšení. Ampeg SVT Classic je na tom v tomto směru mnohem líp, KT88 nejsou přetěžované.

Uživatelský avatar
manner
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2007, 02:00
Bydliště: Bratislava

#77 Příspěvek od manner »

masar píše:
zdenoeddie píše:...ale nie v pohode, v tomto pripade ste mi polozili recnicku otazku, na ktoru sam poznate odpoved :lol: neviem ci by sa to dalo nazvat laska, neni to uz zavislost? 8O :lol:
Možná. Já jsem s elektronkami vyrůstal. Mnohokrát jsem si popálil prsty při nedočkavém vyměňování PCL85 a mnohých jiných, mnohokrát jsem dostal větší či menší kopanec při "hrabání" do elektronkových zapojení (třeba při výměně DY86 v našem Mánesovi). Možná také proto jsem vítal nástup studených a nízkonapěťových polovodičů. Elektronky mně k srdci nepřirostly, přestože byly vůči mně mnohem odolnější (blbuvzdornější) než zpočátku germaniové tranzistory.
A jak jsem záviděl ve škole tomu, kdo se chlubil tranzistorákem Zuzana. :wink:

p.s. Omlouvám se za o.t.
kludne sa daju pouzit elektronky PCL805 ECL85/805 na NF zosilnovace, aj kvalita je rovnaka ako s tymi ECL86 , obidva serie pracuju v linearnom rezime. mozno ECL85 je aj vykonnejsia a citlivejsia. ruske televizory /slovan/v NF zosiku mali to bez problemov.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od zdenoeddie »

a schema od toho by nebola? dik

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“