Skylink - co se tam děje?

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od Jirka »

Takže zase budeme měnit karty a přijímače?

Kecům p. Glisníka, že ne, se nadá věřit. Už ho známe.
*****

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#77 Příspěvek od Victronix »

Já se na to snad vyprdnu.
Kdybych měl možnost chytat pozemní, tak už satelit nemám.
Jenže jsem v haluzově v tak blbým místě....

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#78 Příspěvek od BIDLO »

Ale houby budete měnit, ten prostřední článek je totiž totální blaf, divím se že jej zde kokun vůbec umisťoval.
Bohužel reklama je u nás asi všemocná, někdo vypustí nesmysl a většina lidi tomu hned věří. Ani se nedivím že se u nás šmejdům tak daří.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#79 Příspěvek od kokun »

Tak brzy budou měnit (dobrovolně) jen ti, kteří budou chtít využívat těch "hybridních služeb".
Kdo o to nestojí, tak vyměňovat nic nemusí - oba kód. systémy tu budou fungovat paralelně jistě ještě několik let.

Ale ani ten "prostřední" článek není až tak úplně zavádějící - stačí jen pořádně číst (a vnímat to podstatné).
Částečná citace z něj:
Aký je dôvod prechodu na nový systém Viaccess jasné nie je, no slovenský portál naznačil, že výmena nebude okamžitá ale prebehne v priebehu pár rokov. Každopádne nové karty, moduly a prijímače už s podporou Viaccess budú na trhu dostupné od leta.
Také to chtělo si pročíst i ten článek z posledního odkazu, z kterého autor toho "prostředního" čerpal.
Tady je z něho taky částečná citace:
Po odpojení staršieho kódovacieho systému Cryptoworks bude mať Skylink v prevádzke opäť dva rôzne kódovacie systémy. Súčasní zákazníci budú aj naďalej využívať doterajšie prijímače a karty s podporou systému Irdeto, novým zákazníkom by však už do budúcna mohol byť ponúkaný prijímač s kartou v novom systéme Viaccess. Systém Irdeto bude fungovať aj naďalej bez obmedzenia, zákazníci, ktorí vlastnia karty a boxy s podporou tohto kódovacieho systému sa tak nasadenie Viaccessu nijak nedotkne.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#80 Příspěvek od BIDLO »

Ten poslední odkaz má aspoň hlavu a patu ale ten prostřední blábol komentovat nebudu. Taky jsem jim tam do diskuze napsal že mít tu moc tak ten kdo to napsal už by byl dávno na pracáku. Proto to raději neuveřejnili. To je myslím pěkně povedený web.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#81 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#82 Příspěvek od dvorak »

K tomu Skylinku - znovu zvyšuje základní poplatek na 77 Kč měsíčně.
Co mne ale nejvíc štve, podle nějaké úmluvy se Slováky jsou atraktivní sportovní přenosy - především se to týká fotbalu - vysílané na některém slov. kanálu pro české diváky nedostupné, objeví se hláška že karta tento program nepovoluje. Těšil jsem se např. ve středu na Barcelonu a sotva to začalo, tak konec.
Skylink jsem si pořídil v loni kvůli HD, těch 33 Kč jsem pokládal za rozumné, ale do budoucna nevím.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#83 Příspěvek od BIDLO »

Zvyšuje, ale nikoli na 77 Kč ale na 70 Kč. Ohledně toho fotbalu přece není žádný problém přehodit si na kartě region z Cz na Sk a užít si toho fotbalu dosytosti. Je to na webu otázka pár vteřin.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#84 Příspěvek od dvorak »

Mohl bych poprosit o návod, jak to přehodit ? Přes web Skylinku ? A půjde to zas vrátit ? Díky.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#85 Příspěvek od BIDLO »

Ano, přes web Skylinku. Vrátit to samozřejmě jde ale otázkou je proč to dělat když Sk region je dneska na kartě daleko rozumnější než ten náš, sám ho mám již asi 12 let.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#86 Příspěvek od kokun »

Rok 2016 bude "přelomovým rokem" (a to nejen) u SKYLINKu (zdražení SERPO, zavedení nového kód. systému = nákup nových hybridních receiverů, . . .).
V důsledku ukončování TV vysílání v SD rozlišení především u "velkých" TV společností - v polovině roku ČT, Nova a Prima; na konci roku pak STV, Markíza a Joj, . . . - bude docházet rovněž k "velkému přelaďování".
Ostatně: "Už před 2 týdny byly vypnuty TV Doma a TV Dajto, na konci tohoto měsíce mají ve starém formátu (SD) skončit i stanice Nova Cinema a TV Fanda. Další stanice budou následovat."

Skylink si objednal 2 nové transpondéry :wink:

EDIT:
Skylink: Nova Cinema a TV Fanda končí v SD, přelaďte na HD verzi :wink:
Naposledy upravil(a) kokun dne 15 bře 2016, 10:29, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#87 Příspěvek od texi »

BIDLO píše:Zvyšuje, ale nikoli na 77 Kč ale na 70 Kč. Ohledně toho fotbalu přece není žádný problém přehodit si na kartě region z Cz na Sk a užít si toho fotbalu dosytosti. Je to na webu otázka pár vteřin.
Nemůžu si pomoct,ale SERPO dle ceníku SKYLINK od 1.4.2016 bude čítat při předplatném na 12měsíců 1070,- ( za 1měsíc to je tedy 89,-).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#88 Příspěvek od kokun »

Může to být 70,-Kč, ale taky těch 89,-Kč/měsíc - záleží na formě (způsobu) platby (úhrady):

Skylink zvyšuje servisní poplatek. Od dubna :cry:

Nejlevnějším (zdánlivě) se tedy jeví způsob úhrady Převodem z účtu, či Sipo (70,-/měs.).
Nejdražší je ta jednorázová úhrada za 1 rok = 1,070,-Kč - tj. těch 89,-/měsíc.
Jednorázová úhrada na 2 roky (1.680,-Kč) dělá pak 70,-Kč/měsíc (stejně jako měsíční platba, viz výše) - může být svým způsobem "výhodná", když se uváží předpoklad, že Skylink půjde "ve svém trendu", tj. do roka bude zdražovat zase. :roll:

Nejvíce (o 100% !!!) podražila platba pomocí SMS - zůstala sice platba 25,-Kč, ale zkrátila se doba (z 10-ti na 5 dnů). :twisted:

http://www.skylink.cz/prakticke-informa ... k+%28SP%29
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#89 Příspěvek od kokun »

dvorak píše:K tomu Skylinku - znovu zvyšuje základní poplatek na 77 Kč měsíčně.
Co mne ale nejvíc štve, podle nějaké úmluvy se Slováky jsou atraktivní sportovní přenosy - především se to týká fotbalu - vysílané na některém slov. kanálu pro české diváky nedostupné, objeví se hláška že karta tento program nepovoluje. Těšil jsem se např. ve středu na Barcelonu a sotva to začalo, tak konec.
Skylink jsem si pořídil v loni kvůli HD, těch 33 Kč jsem pokládal za rozumné, ale do budoucna nevím.
Blbost - žádná "úmluva se Slováky", ale Kellner (O2) si to vymohl soudně. Že tys ale o tom nikde nic nečetl? - třeba i v tomto vlákně (3. a 4. strana).
A bude hůř - geoblokace (tedy nejen blokace fotbalu - a nejen u Skylinku) je "na spadnutí". 8O :cry:

http://www.parabola.cz/forum/topic-87764/
http://www.parabola.cz/zpravicky/23730/ ... eoblokace/
http://www.skylink.cz/novinky/vypnuti-s ... cz169.html

http://www.skylink.cz/novinky/nova-cine ... cz170.html - mj. je tady napsáno:
Upozornění: Programy Nova Cinema HD a FANDA HD jsou určeny výhradně pro diváky na území České republiky.

8O :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#90 Příspěvek od dvorak »

Pro BIDLO - díky, v té zákaznické zoně í jsem to změnil na region Slovensko a dobré, právě sleduji Bayern - Juventus na STV 1.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“