Zvětšovací brýle

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#76 Příspěvek od FHonza »

To jsou velmi pravděpodobně ty, o kterých se píše na předcházející stránce. Odpověď je jednoduchá: k ničemu

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#77 Příspěvek od renda15 »

Potvrzuji, že jsou v podstatě k ničemu. Sada obsahuje několik výměnných objektivů + osvětlení. Pokud by někdo chtěl můžu mu nepoužitou sadu darovat, předání Jablonec -Liberec, posílat ne.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#78 Příspěvek od FHonza »

Včera mi dorazil tento mikroskop. Kupoval sem ho o "černém pátku". Musím říct že za ty peníze předčil moje očekávání.

Dávám to sem, protože cena z černého pátku je do konce víkendu a myslím že pro počínající "vetchozrakáře" je to dobrý kup.

Nevýhody:
• stojánek na dvě věci. Dá se koupit i s kovovým, ale rozdíl cca 20€ mi přišel moc. Navíc jsem počítal s tím, že ho nahradím vlastním stojánkem.
nedá se regulovat přisvícení, jenom zap/vyp Edit: dá se regulovat
• tak nějak je to celkově "plastové"
• nemá výstup na velký monitor

Výhody:
• ostří to cca od 15mm do nekončena, při cca 10cm je zvětšení ještě slušné (odhadem tak 6x-10x), takže se dá pod ním velmi slušně pracovat
• přisvícení je rovnoměrné, je tam něco, co by se dalo nazvat difusorem
• ostření jde lehce, ale zároveň přesně
• záznam na microSD (není v balení)
• nabíjecí konektor je micro USB (takže odpadá další adaptér na stole - adaptér je v balení)

U mě ještě dalším plusem je, že nemusím přeostřovat oči mezi "do lupy" a "na stůl".

Prošlo to celní poštou, ale clo ani DPH mi nepřirazili. A nejdůležitější nakonec: má to modrou LEDku

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#79 Příspěvek od Jindra »

Tak trochu jsem zapátral zajímavá hraèka, tady je odkaz bez èerného pátku snad jde o stejnou vìc
https://www.ebay.com/itm/Digital-Portab ... SwC-taFT6L

k tomu Clu záleží co prodejce napíše za cenu zásilku, když to není podezøelé tak je zásilka propuštìná :wink:

Uživatelský avatar
trafikant
Příspěvky: 37
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové

#80 Příspěvek od trafikant »

Normálně apku do mobilu "LUPA" a nějak zbastlit držák na mobil. Je to zadarmo a zvětšení nastavíte veliký, převeliký. Vzdálenost od 10 do 50 cm. Pochopitelně možno přisvítit, eventuálně vyfotit.

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#81 Příspěvek od Monogatari »

Taky si chcu v budoucnu místo lupy pořídit foťák a monitor. Kvalitní řešení na profesionální úrovni za zlomek ceny profi mikroskopu.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#82 Příspěvek od sinclair »

Pokud něco potřebujete na skutečnou práci se smd a ještě menšími sráči, tak jsou to klasické hodinářské brýle, jimi zvané "okuláry".
Já jsem jedny podědil, jsou zhruba z konce 30. let minulého století a když nebudu počítat vlastní mírnou krátkozrakost, tak zvětšují asi 4x. Jsou štelovatelné v tom smyslu, že mají každý tubus pár nějakých závitů na symetrické doostření - při zavírání očí střídavě musí být obraz vždy zaostřený. Je to tak možná udělaný proto, že vlastně žádný člověk asi nemá obě oči úplně stejné. Evidentně to v těch 30. letech minulýho století vymýšleli lidi, co tomu rozuměli a věděli, co dělají. To ale platí o tom období obecně..
Mají přitom velmi zajímavou vlastnost, o které jsem se tady nikde nedočet - nerozumím optice, takže ten popis je hodně laický.
Prostě ty brýle při práci, i při pohybu hlavou dopředu a dozadu pořád ostří. Není to velký rozsah, možná tak ±8cm či méně, ale oproti modernějšímu hodinářskému kukátku, co jsem koupil někdy koncem 90.let, je to úplný zázrak. To kukátko zvětšuje asi 10x, ale potřebuje naprosto přesnou dištanc od objektu, jinak vidíte hovno.
Možná je to i tím, že tolik nezvětšují, opravdu asi jen 3,5 - 4x, možná i tím, že je to stereoskopický pohled.
Ale na výměnu běžných smd součástek i jejich přesnou zpětnou montáž to bohatě stačí.
Přitom jsou krásně vidět na nepovedených původních spojích různé bublinky, trhliny i prasklý smd kondenzátor/odpor. Stuďáky na normální dps i mezi smd tím najdu vždy spolehlivě i při své krátkozrakosti.

Myslím, že pídit se po něčem, co zvětšuje 10x a víc je asi zbytečné - leda byste pracovali jako technolog na smd osazovací lince :D, nebo to potřebujete na nějaké dokumentační účely - ty s tou kamerou.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#83 Příspěvek od starecd »

Tyto budou asi kvalitní, ale ta cena?
http://www.dioptra.cz/brylova-binokular ... -30-d-280a

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#84 Příspěvek od robo »

Kdo by chtel koupit kousek co recenzoval FHonza tak tady je v akci
https://www.gearbest.com/microscopes-en ... 92358.html hledal jsem na gearbes s kovovym stojankem. Nasel jsem ho jen a ebay

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#85 Příspěvek od Artaban001 »

trafikant píše:Normálně apku do mobilu "LUPA" a nějak zbastlit držák na mobil. Je to zadarmo a zvětšení nastavíte veliký, převeliký. Vzdálenost od 10 do 50 cm. Pochopitelně možno přisvítit, eventuálně vyfotit.
To už raději nějakou levnější webkameru s manuálním ostřením a vyšroubováváním objektivu si můžeš nastavit zvětšení jaký chceš (samozřejmě se mění tím i vzdálenost předmětu od kamery pro nejlepší zaostření). Obraz jde pozorovat na tabletu, nebo notebooku. Ovšem nevím, jak by se pod takovou sestavou dalo pracovat. myslím si, že klasický stereomikroskop to nenahradí - Je to vhodný jen pro kontroly spojů a nebo přečtení údajů z malých komponentů.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#86 Příspěvek od FHonza »

robo píše:... s kovovym stojankem.
Jak jsem už psal, ten dodávaný stojánek je na dvě věci. Měl jsem doma plastový stojan na minivrtačku (tenhle). Na vrtání absolutně nepoužitelné, ale na ten mikroskop ideální. Musím říct, že po měsíci používání bych neměnil.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#87 Příspěvek od robo »

Tak jak koukam na sledovani zasilek od CP tak zasilka s mikroskopem ulehla do regalu na vymerovaci poste Praha120. :cry: A ted dotaz, ma cenu jim posilat "fakturu" z gearbest na 19 usd? Cena byla 38dolars. Vzdycky jsem jim zaslal vypis s paypalu a zaplatil co jsem mel. Ale ted, nevim proc, se ve me vzedmula vlna vzteku. Kvuli za**anym cca 10 USD zacaluji DPH :( ale i ulozeni na poste :guns: coz bude dalsich 200kc navic za ulozeni a sluzbu celniho deklaranta. Odpoved bez si to zaridit sam je kvuli tomu ze je jen v Praze blbost. Byt to u veci za dvojku tak me tech 200 tak nedere. Pri celkove castce 770kc je to na semtex do dolni komory aby se tam procistilo pracovni prostredi.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#88 Příspěvek od FHonza »

Rozhodně bych zkusil poslat fakturu za těch $19, kdyby to prošlo, tak by se to obešlo asi i bez celního deklaranta. Jinak uložení a ověření zásilky je za 92,- a zastoupení v celním řízení 192,- :cryink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#89 Příspěvek od robo »

Tak mikroskop dorazil. Stalo me to navic 103 poste. I kdyz zadne dph stejne si posta vzala penize za zvysenou namahu se zasilkou. Jsem v dobrem prekvapen. Velmi uzitecna zalezitost, menu v cz ale ten preklad obcas pokulhava. Datum a cas, ma to vnitrni baterii. Nastaveni jasu prisvetleni, moznost ho vypnout. Obraz nema chybu. Ten stojanek se da pouzit kdyz nic neni.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“